Výběr destinace podrobně

Prodej zájezdů do exotických destinací nepřerušen!

PRODEJ EXOTICKÝCH ZÁJEZDŮ V PLNÉM PROUDU!

Aktualizováno: 5.3.2021

S účinností od 5.2.2021 musí cestující ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy (na cestovatelském semaforu označeny tmavě červeně), a z třetích zemí (země mimo EU) před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí), jehož provedení není na začátku cesty starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, který lze provést nejdříve 5.den od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace (v praxi je tedy nařízena pětidenní karanténa). Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov.

Výjimku z testování mají osoby mladší 5 let.
Před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář https://www.mzv.cz/file/4081246/Prijezdovy_formular.pdf
formulář zde: https://plf.uzis.cz/

I když ne všechny destinace jsou již českým turistům otevřené, jsme tu stále pro Vás a jakoukoli nabídku Vám zpracujeme na základě Vašich individuálních představ, odlety jsou možné po celý rok, ale dnes už ne na jakoukoli dobu a z kteréhokoli letiště. Naše nabídka připravená pro Vás individuálně na míru zohledňuje všechny aktuální speciální nabídky nabízené jak leteckými, tak hotelovými společnostmi.
Rádi bychom Vás upozornili především na to, že dnes platí mnohem více „Čím dříve, tím výhodněji!“ Obzvlášť v této době, kdy letecké společnosti maximálně redukují své lety a míst v letadlech je několikanásobně méně než v minulých letech. A obzvlášť v této době, kdy je pro naše turisty otevřen jen zlomek destinací, kam se dá za exotickou dovolenou cestovat bez velkých omezení.

Neváhejte se na nás tedy obrátit se svými požadavky a současně sledujte naše web stránky, které se snažíme opět postupně naplnit všemi našimi nabídkami do těch nejkrásnějších koutů naší Země! Spolu to zvládneme!!!!

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat: exotika@ckinex.cz

 

Přehled otevřených exotických destinací a podmínek cestování:

ARUBA

Pro vstup na ostrov Aruba je potřeba nejpozději 72 hodin před příletem vyplnit zdravotní formulář na www.edcardaruba.aw. Negativní test na Covid-19, který není starší než 72 hodin, je nutné rovněž nahrát na tyto web stránky nejpozději 12 hodin před odletem. Cestující bez lékařského osvědčení s negativním výsledkem testu na Covid-19, budou nuceni podstoupit test při příjezdu na vlastní náklady a po dobu 1 dne zůstanou v karanténě. Zároveň musí mít zdravotní pojištění zakoupené před odletem na www.edcardaruba.aw.

BAHAMSKÉ OSTROVY

Cestující na Bahamy se musí prokázat negativním PCR testem ne starším 5 dnů a musí být držiteli platného zdravotního víza: https://travel.gov.bs/
Cestující, kteří budou pobývat na Bahamách déle než pět dní, mají povinnost podstoupit antigenní rychlotesty.

BARBADOS

Pro vstup na Bardados je potřeba 24 hodin před příletem vyplnit online registrační formulář na www.travelform.gov.bb. Klienti, kteří se nebudou moci prokázat negativním testem na Covid-19, ne starším než 72 hodin, budou podrobeni lékařskému vyšetření a karanténě.

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Od 15.9.2020 je možné do země cestovat bez testu na COVID-19 a dominikánská vláda udělala velkorysou nabídku speciálního pojištění, které hradí všem klientům hotelů a které bude krýt mj. náklady nakaženým osobám na ubytování i přebukování letenky související s případnou nákazou v místě pobytu. Toto pojištění je nabízeno zdarma pro všechny návštěvníky do 31.3.2021a bude plně hrazeno dominikánským státem. Pojištění, kromě úhrady mimořádných událostí, zahrnuje také testy na COVID-19 a pokrytí výloh v případě potřeby prodloužení pobytu z důvodu nákazy. Před vstupem do země je nutné vyplnit pouze formulář prohlášení o bezinfekčnosti a nově je také od 29.11.2020 nutno vyplnit elektronicky vstupní a výstupní formulář. Dominikánská republika je světovým příkladem zodpovědného cestování během pandemie - více zde.

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE

Nejvýchodnější stát jižního Pacifiku a zámořské území Francie již otevřel své hranice turistům 15.7.2020. Naši klienti se musí prokázat negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin a potvrzením o registraci do systému Etis.pf

GUADELOUPE

Pro vstup na ostrov je nutný negativní test na Covid-19, který není starší než 72 hodin a čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

JAMAJKA

Jamajka oznámila revidovaná opatření pro příjezdy turistů od 10.10.2020. Novým požadavkem je aplikace Travel Authorization (tzv. cestovní povolení, o které je nutno požádat kdykoli v období 5 dnů před plánovaným datem cesty). Dále se klienti při příletu musí prokázat negativním antigenním testem na Covid-19 nebo negativním PCR testem na Covid-19, přičemž tyto testy nesmí být starší než 10 dní. Testování musí provést akreditovaná laboratoř a výsledky musí být předloženy leteckému dopravci před odletem a také po příletu na Jamajku.

JORDÁNSKO

Pro vstup do země je nutný negativní test na Covid-19, který není starší než 72 hodin a po příletu do destinace je nutné se podrobit dalšímu testu na letišti na vlastní náklady (neplatí pro osoby mladší 5 let).

KAPVERDSKÉ OSTROVY

Pro cestující na Kapverdy platí povinnost mít negativní test na COVID-19 (PCR nebo i levnější antigenní), který nesmí být starší než 72 hodin před plánovaným odletem z ČR. Test není vyžadován pro děti do 7 let. Tento dokument může být vyžádán k nahlédnutí i po příletu do destinace a měl by být v angličtině nebo portugalštině. Před odletem je nutné vyplnit elektronický zdravotní formulář.
Charterové lety z Prahy by měly být obnoveny od 5.2.2021.

KEŇA

Od začátku srpna je na seznamů zemí, od jejichž občanů bude po příletu vyžadovat pouze potvrzení o negativním testu na Covid-19 (ne starší než 96 hodin), nikoli povinnou karanténu, zařazena i Česká republika. Cestujícím se doporučuje vyplnit elektronicky formulář, který je k dispozici na stránce https://ears.health.go.ke/airline_registration/,
a vytisknout příslušný QR kód. Formulář je možné vyplnit v letadle či na letišti v Nairobi či Mombase i v papírové podobě, nicméně QR kód podstatně zkrátí odbavení.
S účinností ode dne 26. února 2021 od 00:00 hod. do 11. dubna 2021 platí následující ochranné opatření.

KOSTARIKA

Kostarika otevřela mezinárodní letiště a spustila limitovaný počet mezinárodních leteckých spojů od 1.8.2020. Od 1.11.2020 byly hranice země otevřeny cestujícím z celého světa (již ne pouze z vybraných zemí) bez podmínky negativního testu, ale nadále je nutná online registrace na stránkách ministerstva zdravotnictví a sjednání zdravotního pojištění dle specifických požadavků.

KUBA

Všichni klienti cestující do této destinace musí mít rezervaci hotelu. Od 10.1.2021 je při příletu na Kubu nově vyžadován negativní PCR test, ne starší než 72 hodin. Po příletu je v letištní hale každému cestujícímu proveden PCR test, jehož výsledky by měly být známé nejpozději do 72 hodin a po tu dobu musí klient zůstat na hotelovém pokoji.
V souvislosti s prudkým nárůstem nových případů Kuba zavedla nová restriktivní opatření. S účinností od 6. 2.2021 vstupují v platnost nová omezení pro turisty přijíždějící na Kubu. Všechny osoby budou po příletu umístěny do státního karanténního zařízení. Za dopravu do a z tohoto zařízení a pobyt v něm musí turisté platit. Po příletu na Kubu je všem cestujícím přímo na letišti proveden první PCR test. Cestující bude následně převezen do státního karanténního zařízení. Výsledky prvního PCR testu by měly být sděleny do 72 hodin. Dva dny po obdržení tohoto výsledku se cestující podrobí druhému PCR testu, na jehož výsledky bude také nutno vyčkat v karanténním zařízení. Při cestě na Kubu je tedy nutno počítat s minimálně týdenním zpoplatněným pobytem ve státním karaténním zařízení. Pokud je u turisty prokázána nákaza koronavirem (a to i v případě, že se jedná o variantu bez příznaků), je odvezen do izolačního centra, kde musí zůstat do doby, než je jeho další PCR test negativní. Průměrná doba pobytu v těchto zařízeních se pohybuje mezi 7 a 14 dny. Náklady na pobyt v izolačním centru hradí turista a české cestovní pojištění je zpravidla nekryje. Cena za noc se pohybuje v rozmezí 60-80 USD a nad rámec tohoto jsou účtovány náklady za opakované testování a dopravu pacienta po propuštění zpět do hotelu. Platba kartou je často problematická, je proto s sebou třeba mít vždy dostatek hotovosti. Karanténa může být vyžadována i u osob, které s pozitivně testovanou osobou přišly do kontaktu. Stejně tak může místně příslušný lékař rozhodnout o provedení dalších PCR testů na vlastní náklady.Není v moci Velvyslanectví České republiky v Havaně zajistit propuštění z karantény u osob, u kterých se nákaza koronavirem prokázala, ani jejich blízkých, kteří s nimi přišli do styku.Není v moci Velvyslanectví České republiky v Havaně zajistit propuštění z karantény u osob, u kterých se nákaza koronavirem prokázala, ani jejich blízkých, kteří s nimi přišli do styku.Tyto informace jsou pouze orientační. Při zájmu cestovat v současné situaci na Kubu je nutné se o přesných podmínkách vstupu informovat prostřednictvím kubánské ambasády v Praze.
Hotely zůstávají otevřené, avšak pouze do 60 % své kapacity s tím, že bazény mohou být využívány z 30 % kapacity. Turistické exkurze jsou zakázány. Knihovny, muzea a galerie zůstávají otevřené. Stále platí plošná povinnost nosit roušku na všech veřejných místech. Restaurace mají omezenou otevírací dobu do 19:00, musí dodržovat hygienická opatření a omezený počet klientů. Bary a kluby jsou zavřené, konání koncertů a kulturních akcí není povoleno. Za nedodržování opatření hrozí vysoké pokuty.Klienti musí být pro cestu na Kubu pojištěni na COVID-19. V případě, že to nebude možné, zakoupí si kubánské zdravotní pojištění pro tuto nemoc, což mohou udělat na letišti po příletu na Kubu, cena pojištění je 30 USD na osobu.

MALEDIVY

Maledivy jsou otevřeny pro turisty od 15.7.2020.
Pro vstup na Maledivy je potřeba 24 až 4 hodiny před příletem na Maledivy a znovu pak 24 až 4 hodiny před odletem z Malediv vyplnit online zdravotní prohlášení. Od 10.9.2020 platí povinnost prokázat se negativním PCR testem na COVID-19 všem klientům, kteří přiletí na Maledivy (výjimku z předložení testu mají děti do jednoho roku). Test nesmí být starší než 96 hodin před příletem (potvrzení o negativním výsledku PCR testu na koronavirus musí byt v angličtině, a výsledek by měl být předložen v papírové nebo elektronické podobě při odbavování letu).
Při letu s Emirates nově od 31.1.2021 platí povinnost prokázat se negativním testem na COVID-19 ne starším než 72 hodin před příletem (budou akceptovány pouze vytištěné certifikáty v anglickém nebo arabském jazyce. Na certifikátu musí být uveden datum a čas vystavení. Certifikáty pouze v českém jazyce a certifikáty v emailu nebo formou SMS nebudou akceptovány).
Maledivská strana také nabízí zvýhodněné pojištění Allied pro případ onemocnění Covid-19 v místě Vašeho pobytu!

MARTINIK

Pro vstup na ostrov je nutný negativní test na Covid-19, který není starší než 72 hodin a čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

MEXIKO

Mexiko na rozdíl od ostatních zemí Latinské Ameriky nikdy neuzavřelo své hranice. Turisté mají vstup do země umožněn, migrační úřady jsou však přísnější, a cestujícím namátkově při příletu měří teplotu či se provádí zdravotní kontrola. Povinná karanténa a negativní test na Covid-19 není vyžadován. Před vstupem do země je nutné vyplnit pouze formulář prohlášení o bezinfekčnosti. Na palubě letadla před přistáním je zapotřebí vyplnit migrační formulář (osobní údaje, číslo pasu, číslo letu, místo ubytování atd.). Ačkoli není oficiálně vyžadováno, doporučujeme předložení cestovního zdravotního pojištění pokrývajícího i případnou hospitalizaci kvůli COVID-19. Stejně tak doporučujeme mít s sebou platný negativní výsledek testu PCR ne starší 72 hodin, ačkoli není povinný - řada aerolinek a hotelů jej vyžaduje. Do Mexika však není možné cestovat přes USA.

PANAMA

Panamská vláda oznámila otevření hranic zahraničním turistům od 12.10.2020. Podmínkou vstupu na panamské území je negativní PCR test ne starší 48 hodin a vyplnění prohlášení na webové stránce Visit Panama. Zdravotní pojištění není povinné, ale doporučuje se. Sektor hotelnictví a turismu byl rovněž otevřen 12.10.2020.
Na období vánočních svátků a oslav nového roku byla zavedena absolutní karanténa. Toto opatření platí až do března 2021.
Roušky jsou stále povinné všude na veřejnosti.

RÉUNION

Francouzský zámořský department Réunion již otevřel své hranice turistům 10.7.2020. Naši klienti se musí prokázat negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin a čestným prohlášením o bezinfekčnosti.

SAINT BARTHELEMY, SAINT MARTIN

Tyto karibské ostrůvky uvolnily svá karanténní opatření a od 10.7.2020 již otevřely své hranice turistům. Naši klienti se musí prokázat negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin a čestným prohlášením o bezinfekčnosti.

SEYCHELY 

Seychely oznámily, že od 25.3.2021 bude umožněn vstup turistům z celého světa (kromě JAR), bez ohledu na jejich stav očkování. Pro vstup na ostrovy je nutný negativní test na Covid-19, který není starší než 72 hodin před odletem. Při vstupu na Seychely nebudou vyžadovány žádné požadavky na karanténu či omezení pohybu.Návštěvníci však budou i nadále povinni dodržovat další zdravotní a hygienická opatření s ohledem na pandemii. Toto rozhodnutí o uvolnění vstupních postupů v zemi bylo umožněno s ohledem na úspěch zaznamenaný v agresivní očkovací kampani, do které se země pustila počátkem roku. Malý ostrovní stát u východního pobřeží Afriky, jehož hospodářství je založeno především na cestovním ruchu, byl první africkou zemí, která v lednu 2021 zahájila odvážnou, komplexní a efektivní imunizační kampaň Covid-19.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Ačkoli Dubaj od 7.7.2020 uvolnila omezení letecké dopravy a turistům a návštěvníkům je opět umožněn vstup do SAE, s platností od 04.10.2020 byla Česká republika zařazena na seznam zemí s vyšším rizikem nákazy Covid -19 a došlo proto ke změně podmínek pro cesty z Prahy do Dubaje.
Cestující musí předložit v rámci odbavení negativní PCR test na Covid-19. Od 31.1.2021 nesmí být test starší než 72 hodin před odletem (děti mladší 12 let a cestující se středně těžkým nebo těžkým zdravotním postižením jsou z tohoto testu osvobozeni).
Je nutné předložit originál oficiálního tištěného certifikátu v anglickém nebo arabském jazyce. Certifikát v digitální podobě, českém jazyce nebo ve formě SMS není akceptován. Na certifikátu musí být uveden datum a čas vystavení. Cestující je povinen podrobit se dalšímu testu po příletu na letišti v Dubaji. Tento test je zdarma. Až do obdržení výsledku testu je cestujíci povinen zdržovat se v hotelu či své rezidenci. Pokud je výsledek testu pozitivní, je nutné nastoupit do karantény a řídit se instrukcemi Dubai Health Authority. 
Vzhledem k tomu, že situace se velmi rychle mění, jsou veškeré informace umístěny a aktualizovány na jednom místě na globální stránce emirates.com

SRÍ LANKA

Od 21.1.2021 bude země otevřena pro turisty. Každý cestující se musí prokázat negativním testem ne starším než 96 hodin. Srílanské vízum ( ETA), je nutné obdržet předem prostřednictvím portálu www.eta.gov.lk, udělení víza při příletu na letišti není možné. Každý cestující je povinen zakoupit si povinné pojištění nákladů pokrývající výdaje do 5 milionů srílanských rupií pro případ onemocnění COVID-19, a to na dobu jednoho měsíce, a to prostřednictvím mobilní aplikace. Dále je cestující povinen vyplnit formulář zdravotního prohlášení (Health Declaration Form - HDF), který obdrží při vystavení letenek leteckou společností nebo na palubě letadla.
Transfer do hotelu musí zajistit cestovní kancelář nebo hotel. Všichni cestující se musí ještě před check-inem v hotelu podrobit prvnímu srílanskému PCR testu. Test zařizuje hotel, kde se cestující ubytovává a do doby negativního výsledku se pobyt hotelového hosta musí omezit na minimum. I v případě negativního testu se však cestující musí chovat podobně, jako by byl v karanténě. To znamená, že prvních 14 dní pobytu na Srí Lance se musí turista zdržovat buď v hotelu, nebo může navštívit určená turistická místa, kterých je momentálně 14 – více zde: https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/info/koronavirus/srilanka.html
Pátý až sedmý den po příletu na Srí Lanku je turista povinen podrobit se druhému srílanskému PCR testu. Třetí test musí následovat 10-14 dní po příletu.

SV. VINCENT A GRENADINY

Pro vstup na souostroví je nutný negativní test na Covid-19, který není starší než 5 dní a vyplněným předpříjezdovým formulářem.

THAJSKO

V souvislosti s přetrvávajícím nouzovým stavem v Thajsku platí do odvolání zákaz komerčních letů do země. Pozemní přechody do země jsou pro turistické účely stále uzavřeny. Vstup do Thajska je podmíněn získáním Certificate of Entry (povolení ke vstupu). Žádost o něj se podává elektronicky. K jeho získání a následnému odletu je třeba předložit cestovní pas, cestovní zdravotní pojištění zahrnující Covid-19, rezervaci letenky, rezervaci hotelu pro povinnou alternativní státní karanténu (ASQ) a negativní výsledek RT-PCR testu na Covid-19 a lékařské potvrzení o způsobilosti k letu, které byly vydány maximálně 72 hodin před odletem. Po příletu se na cizince vztahuje povinná 14denní alternativní státní karanténa v hotelu na vlastní náklady.
V případě pozitivního testu na Covid-19 v průběhu karantény je povinná hospitalizace po dobu 10 dní, a to i pro osoby bez příznaků. Náklady na hospitalizaci si cizinec hradí sám či v rámci svého cestovního zdravotního pojištění. V dané souvislosti důrazně doporučujeme všem cestovatelům, aby si se svou pojišťovnou předem ověřili, zda jim v případě pozitivního testu náklady na hospitalizaci uhradí, i když budou bez příznaků a budou hospitalizováni za účelem pozorování, nikoliv léčby.

ZANZIBAR

Od začátku července je ostrov Zanzibar otevřen a jako jedna z mála exotických destinací je dostupný téměř bez omezení pro turisty. Cestující se nemusí prokazovat testem na Covid-19 (testy požaduje pouze pevninská Tanzanie). Po příletu na ostrov se bude klientům na letišti namátkově měřit teplota. Pokud bude u někoho naměřena zvýšená teplota, bude muset absolvovat test na Covid-19. Všichni klienti musí mít platné zdravotní pojištění. V letadle je třeba před příletem na Zanzibar vyplnit zdravotní formulář (Health Surveillance Form). Po příletu je nutné vyplnit formulář s údaji o pobytu a kontakty, je třeba počítat se sledováním pohybu cizinců. 
Při letu s Emirates nově od 31.1.2021 platí povinnost prokázat se negativním testem na COVID-19 ne starším než 72 hodin i pro cestující odlétající z České republiky, kteří přes Dubaj pouze tranzitují a rovněž je potřeba i test před odletem z Tanzánie (Zanzibaru).
Budou akceptovány pouze vytištěné certifikáty v anglickém nebo arabském jazyce. Na certifikátu musí být uveden datum a čas vystavení. Certifikáty pouze v českém jazyce a certifikáty v emailu nebo formou SMS nebudou akceptovány.
S účinností ode dne 26. února 2021 od 00:00 hod. do 11. dubna 2021 platí následující ochranné opatření.

Další otevřené destinace a další plánovaná otevírání hranic
(bez záruky, neznamená to, že je či bude povolen vstup českých turistů):

Omán – 29.12.2020 (povinnost 7denní karantény)
Qatar – 1.8.2020 (povinnost 14denní karantény)
Trinidad a Tobago - 1.10.2020
Maroko - cestujícím z ČR není až do odvolání umožněn vstup
Mauritius – 1.6.2021 (v tuto chvíli jen s povinností 14denní karantény)
Singapur – 1.12.2020 (povinnost 14denní karantény)
Bali - vstup stále není možný

Vzhledem k současné situaci platí přísnější pravidla pro vstup také při cestování po celém světě. Naši vážení cestující jsou zodpovědni za to, že se informují, dokonce i bezprostředně před zahájením cesty, o platných předpisech pro vstup a výstup a mají u sebe všechny potřebné dokumenty, aby tak předešli svému vyloučení z přepravy nebo zatížení vysokými pokutami.
https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

************************************************************************************************************************************
Dále důrazně doporučujeme necestovat bez komplexního cestovního pojištění s krytím na pandemie či Covid-19:

Naše komplexní cestovní pojištění Vás chrání také v případě nemoci Covid-19!!!!!!
Pojištění STORNA se vztahuje i na případy, kdy před odjezdem onemocníte nemocí COVID-19! Na onemocnění musí být vystavena neschopenka lékařem. Platí to i pro všechny cesty i do tzv. exotických destinací, kde se klienti musí prokazovat negativním testem na Covid-19. Pokud se klienti dozví např. ve lhůtě 72 hodin před odletem, že jejich test na Covid-19 je pozitivní, stačí si nechat vystavit neschopenku, zájezd stornovat a a uplatnit pak stornopoplatky u pojišťovny jako v případě storna z důvodu nemoci.
Naše CK se bude dobrovolně a ráda podílet na případné Vaší povinné spoluúčasti. Zpětně po vyplacení pojistné události pojišťovnou Vám uhradíme část Vaší spoluúčasti v minimálním rozsahu 50-100%! Buď se o to podělíme 50:50 či dokonce nebudete platit nic. Naše snaha je minimalizovat Vaše případné náklady.

***********************************************************************************************************************************

Emirates k nákupu letenek od 1.12.2020 nabízí celosvětové cestovní pojištění více rizik.
Leťte s první leteckou společností na světě, která ke každému letu nabízí cestovní pojištění více rizik včetně krytí nákladů v souvislosti s COVID-19. Pojištění zajišťuje vaše bezpečí na cestách a poskytuje vám další jistotu, ať jste kdekoli na světě.
Pojistné krytí na více cestovních rizik, které Emirates nabízí ve spolupráci s AIG Insurance ke všem letenkám Emirates se vztahuje na letenky vystavené do 31.03.2021.
Pojistné krytí poskytuje letecká společnost zdarma a kryje tato rizika:
- až 500 000 USD na léčebné výlohy v souvislosti s onemocněním Covid -19
- 150 USD denně na náklady na karanténu
Více informací zde:
https://www.emirates.com/cz/czech/before-you-fly/multi-risk-travel-insurance/

Letecká společnost flydubai nabízí všem svým cestujícím pojištění pro případ onemocnění COVID-19 zcela zdarma.
Letecká společnost flydubai nabízí standardně ZDARMA jako součást letenky cestovní pojištění COVID 19. To znamená, že pokud budete mít pozitivní test na COVID-19 během Vaší cesty, budou pokryty vaše zdravotní náklady a náklady na karanténu. Toto krytí platí pro všechny cesty zakoupené od 1.12.2020 až do odvolání.
Pojistné krytí poskytuje letecká společnost zdarma a kryje tato rizika:
- až 500 000 USD na léčebné výlohy v souvislosti s onemocněním Covid -19
- 150 USD denně na náklady na karanténu 

Baros MaledivyDubai

Srí Lanka

Kuba