(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Chorvatsko map

Kouzelná dovolená - Chorvatsko

Chorvatsko – malá země pro velkou dovolenou

Tvrdí-li Chorvaté hrdě o své vlasti, že je malou zemí pro velkou dovolenou, určitě nepřehání. Chorvatsko je kouzelná země s příjemnými a pohostinnými lidmi a malebné pobřeží Jadranu tím správným místem, kde strávíte dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků a spokojenosti. Již dlouhou řádku let vábí Chorvatsko na letní dovolenou desítky tisíc českých turistů. Snadná dostupnost autokarem či autem, úžasné a rozmanité pobřeží, ty dokázaly z Chorvatska učinit velice oblíbený cíl pro letní dovolenou. Chorvatsko, to je především dlouhá celá řada nádherných ostrovů a ostrůvků. Nabízí pestrou škálu ubytování od rodinných vilek s vlastní osobitostí, až po luxusní hotely s veškerým příslušenstvím. Snadno se zde domluvíte a určitě oceníte i chorvatskou gastronomii, která je nejen zdravá, ale i skvěle chutná.

Úchvatné chorvatské pobřeží a pláže

Pobřeží Chorvatska je mimořádně členité. Táhne se od mysu Savudrija na severu země k mysu Oštri na jihu. Pobřeží je dlouhé 1 770 kilometrů. Naleznete zde snad všechny možné typy pláží. Pláže písečné, oblázkové i pláže skalnaté. Více než jedno sto z nich je dokonce oceněno prestižní Modrou vlajkou. Lze tedy bez nadsázky říct, že každý si zde snadno najde svoje.

Je libo speciality chorvatské gastronomie?

Chorvatská kuchyně je stejně pestrá a rozmanitá jako chorvatské pobřeží samotné. Můžete zde ochutnat ryzí chorvatské speciality, rovněž tak i kuchyni ovlivněnou historií – jídla italská, turecká, maďarská. Bezpochybně nabídka bude zajímavá a chutná. Velmi oblíbené je v Chorvatsku jehněčí a skopové maso. Chorvaté mají ve velké oblibě smažené řízky. Typickým příkladem je tzv.záhřebský řízek – maso plněné šunkou a sýrem obalované v trojobalu. Pochopitelně k chorvatským specialitám patří i čerstvé plody moře upravované na několik způsobů (např.brodetto, černé rizoto či lešo). Přílohou hlavních jídel zpravidla bývá u nás málo známá listová zelenina mangold.

Počasí v Chorvatsku

Jde o oblasti středomoří, kde panují mírné a krátké zimy a dlouhá a teplá léta. Podnebí v jednotlivých oblastech je v Chorvatsku značně odlišné, v největší míře to platí pro ostrovy. U střední a jižní části země sehrávají velmi důležitou pozitivní roli vrcholy Dinárského pohoří, jenž chrání tyto oblasti před nepříznivým počasím.

To nejlepší z Chorvatska v naší nabídce

V naší nabídce pro letošní sezonu naleznete oblasti Istrie, Dalmácie a Kvarner. Istrie patří mezi nejživější a nejvyspělejší oblasti Chorvatska. Její pomyslnou vstupní bránou je město Umag – město s historií sahající do římských dob. Městečko Poreč je nejvyhledávanějším střediskem této oblasti a patří k nejstarším osídlením istrijského poloostrova. Pokud hledáte romantiku, úzké staré uličky a kamenné domy, určitě směřujte svoje cesty do střediska Rovinj. Pula se rovněž může pochlubit svojí historií. Nezaostávají ani další velmi oblíbená a navštěvovaná střediska Istrie jako Medusin – dříve malá rybářská obec či Rabac, který, krom jiného, Vás odmění nenapodobitelným výhledem na Kvarnerský záliv. Kvarnerská riviéra je úzký pruh pobřeží, nad kterým se vypínají svahy masivu Učka. Je to oblast s desítkami obývaných i neobývaných ostrůvků. Oblíbená destinace ostrov Krk je s pevninou u obce Kraljevica spojen mostem. Mezi další ostrovy Kvarnerské riviéry patří kopcovitý a vápencovitý ostrov Rab s jeho letovisky Rab, Lopar, Suha Puntaa. Ostrov Lošinj je přírodním pokračováním ostrova Cres, se kterým je spojen zdvihacím mostem přes umělý průplav dlouhý 11 metrů. Hlavními letovisky jsou Mali a Veli Lošinj. Nejdelším ostrovem je ostrov Pag - vyhledávaný pro krásné oblázkové pláže. Na ostrov se dostanete trajektem z Prizny nebo severně od Zadaru je spojen s pevninou mostem. Nejznámějšími letovisky jsou Pag a Novalja. Oblast Dalmácie se pyšní pobřežím a ostrovy, které jsou doslova stvořené pro ideální dovolenou. Pobřeží Dalmácie se táhne dlouhých 1000 km a řadí se mezi nejkrásnější a nejoblíbenější turistické oblasti Evropy. Známá jména středisek jako Baška Voda, Omiš, Podpora, ostrov Hvar, Trogir, Vodice, Sveti Filip i Jakov, Petrčane, Orebič či Gradac mluví sama za sebe.

Poznávací zájezdy do Chorvatska

Ani u Chorvatska jsme nezapomněli na ty z Vás, kteří dávají přednost poznávání. Připravili jsme pro Vás poznávací zájezdy Národní parky a přírodní krásy Chorvatska, Národní parky Chorvatska s pobytem u moře, Kouzelný Jadran, Perly jižní Dalmácie či Severní Jadran a jeho ostrovy. Každý z nich je pestrou nabídkou poznání těch nejzajímavějších míst dané oblasti. V naší nabídce se dozvíte víc o jejich přesném obsahu.

Střediska

Neum - Patří mezi pobřežní města s největším počtem slunečních dnů. Neum leží mezi chorvatskými městy Ploče a Dubrovník, na území Bosny a Hercegoviny. Jako jediné město této země leží u moře. Má své historické centrum i nově vybudované moderní hotelové komplexy. Více
ISTRIE Největší poloostrov Jadranu je nejživější a nejvyspělejší oblastí Chorvatska. Vstupní branou na Istrii je město Umag, jehož historie sahá do římských dob. Poreč je nejznámější a nejvyhledávanější městečko, které představuje jedno z nejstarších osídlení istrijského poloostrova. Rovinj, zvaná též jako „Perla Istrie“ je určitě jedno z nejromantičtějších městeček celého pobřeží. Kamenné domy, úzké uličky a schodiště lákají k procházkám starými časy. Pula je nejstarší a největší město istrijského poloostrova, kterým prošli dějiny a do dnešní doby můžeme obdivovat jeho památky. Deset kilometrů od Puly leží malá rybářská obec a zároveň velké turistické centrum v okolí – Medulin. K vyhledávaným střediskům Istrie patří také Rabac, ze kterého je nádherný výhled na Kvarnerský záliv. Více
Kvarnerská riviéra je úzký pruh pobřeží nad kterým se vypínají svahy masivu Učka. Je to oblast tradičních lázeňských míst od Lovranu a Opatiji, přes nejvýznamnější přístav Rijeka, až po Crikvenici, Novi Vinodolski a Karlobag s desítkami obývaných i neobývaných ostrůvků. Největším, a zároveň nejbližším středoevropským ostrovem na Jadranu, je ostrov Krk, který je s pevninou u obce Kraljevica spojen mostem. Známá jsou letoviska Malinska, Omišalj, Šilo i Baška. Mezi další ostrovy Kvarnerské riviéry patří kopcovitý a vápencovitý ostrov Rab. Leží mezi ostrovy Krk na severu a Pag na jihu. Hlavními letovisky jsou Rab, Lopar, Suha Punta a atraktivní dlouhá písečná pláž s borovým lesem "Rajska plaža". Ostrov Lošinj je přírodním pokračováním ostrova Cres, se kterým je spojen zdvihacím mostem přes umělý průplav dlouhý 11 metrů. Větší část ostrova je zalesněna středozemskými a subtropickými rostlinami. Hlavními letovisky jsou Mali a Veli Lošinj. Nejdelším ostrovem je ostrov Pag, známý výrobou sýru (paški sir - velmi podobný parmazánu) a vyhledávaný pro krásné oblázkové pláže. Na ostrov se dostanete trajektem z Prizny nebo severně od Zadaru je spojen s pevninou mostem. Nejznámějšími letovisky jsou Pag a Novalja. Více

Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je Euro (EUR). Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.

Chorvatsko - LastMinute

Ceny za osobu
Apartmány Šime Miošić
27.09.2024, 8 dnů/7 nocí
4 000
Bez stravy