(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Crikvenica

Chorvatsko, Kvarner

Kouzelná dovolená - Crikvenica

Crikvenica je pobřežní město nacházející se v severní části chorvatského pobřeží Jaderského moře, v regionu Kvarner. Pyšní se několika úžasnými plážemi, od písečných po oblázkové Mezi oblíbené patří městská pláž Crikvenica, pláž Crni Molo a pláž Selce. Návštěvníci si zde mohou užít koupání, opalování, samozřejmě i vodní sporty jako je šnorchlování, potápění a windsurfing. Příjemnou bude procházka po crikvenické riviéře, promenádě lemované palmami, kavárnami, restauracemi a obchody, kde můžete sledovat rybářské lodě pohupující se v přístavu nebo relaxujte a nasávejte středomořskou atmosféru. Prozkoumejte i bohatou historii Crikvenice a to návštěvou památek jako kostel Sv. Antonína Opata, kostel Nanebevzetí Panny Marie a Městské muzeum Crikvenica. Objevte minulost původní rybářské vesnice a její proměnu v oblíbenou turistickou destinaci. Nelze vynechat a neochutnat chorvatskou kuchyni v místních restauracích či tavernách. Ochutnejte pokrmy z čerstvých mořských plodů, tradiční istrijské speciality, domácí těstoviny a místní vína. Budete moci provozovat outdoorové aktivity jako cyklistika, pěší turistik, plachtění i rybaření. Město je také známé svou wellness turistikou s lázeňskými resorty a wellness centry nabízejícími relaxační a omlazovací procedury. Během letních měsíců se v Crikvenici konají různé kulturní akce a festivaly, jedním z vrcholů je Crikvenické kulturní léto. V rámci výletů můžete navštívit Národní park Risnjak, Národní park Plitvická jezera a nedaleké ostrovy Krk, Rab a Cres. Destinace bude ideálem pro turisty, kteří hledají nezapomenutelnou dovolenou u moře na chorvatském pobřeží Jaderského moře.

Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je Euro (EUR). Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.

Crikvenica - LastMinute

Ceny za osobu
Hotel AD Turres
27.09.2024, 8 dnů/7 nocí
12 200
Polopenze
Depandance Omorika
31.05.2024, 8 dnů/7 nocí
13 900
Polopenze