(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Kouzelná dovolená - Opatija

Opatija je příjemné pobřežní město ležící v oblasti Kvarnerského zálivu. Pyšní se bohatou historií a krásnou nábřežní promenádou Lungomare, která se táhne v délce 12 kilometrů podél pobřeží a nabízí úžasný výhled na Jaderské moře, svěží parky a historické vily. Promenáda spojuje Opatiju s několika sousedními městy a skýtá malebnou trasu pro procházky, jogging nebo cyklistiku. Elegantní architekturu Opatije, která se vyznačuje velkolepými rakousko-uherskými vilami, zdobenými hotely a historickými památkami, ude také něčím, co Vás nadchne. Nejvýznamnější zajmavosti sjou Villa Angiolina, kostel Sv.Jakuba, chorvatský chodník slávy a ikonická socha panny s rackem. Odpočiňte si v krásných opatijských parcích a zahradách jako je Park Angiolina, park SvJakov a park Učka. Tato zelená prostranství potěší oko bujnou vegetací a barevnými květinami. Středisko nabízí několik pláží a oblastí ke koupání, včetně pláže Slatina, pláže Lido a Tomasevac. Na plážích lze provozovat vodní sporty. Město je i centrem kultury, pořádá řadu uměleckých výstav, divadelních představení a tradičních lidových festivalů. Jedním z vrcholů je Opatijská letní scéna, která nabízí rozmanitý program. Opatija je známá jako wellness destinace s četnými lázeňskými resorty, wellness centry a termálními prameny nabízejícími relaxační a omlazovací procedury. Zkráceně lze konstatovat, že letovisko Vám nabídne skutečně pestrobarevnou nabídku aktivit i relaxace.

Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je Euro (EUR). Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.

Opatija - LastMinute

Ceny za osobu
Hotel Kristal
31.05.2024, 8 dnů/7 nocí
18 450
Polopenze
Hotel Istra
31.05.2024, 8 dnů/7 nocí
15 700
Polopenze