(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Ostrov Krk – Omišalj

Chorvatsko, Kvarner

Kouzelná dovolená - Ostrov Krk – Omišalj

Městečko Omišalj leží na severním pobřeží ostrova Krk. Je známé svou bohatou historií a ohromujícími přírodními krásami. Nejspíše Vás nadchne i jeho historické staré město s úzkými dlážděnými uličkami a historickými památkami. Město Vám představí kostel Panny Marie, kostel Sv.Anny a za návštěvu stojí i Městské muzeum Omišalj. Letovisko má několik krásných pláží s křišťálově čistým mořem. Mezi nejoblíbenější patří pláže Pesja, Jadran a Martinšćica. Hezkou procházkou můžete navštívit hrad Omišalj-středověkou pevnost, která se nachází na kopci nad městem. Hrad nabízí panoramatický výhled na Jaderské moře a okolní krajinu, stejně jako výstavy představující historii a dědictví města. Při svých toulkách nezapomeňte ochutnat místní kuchyni, pokrmy z čerstvých mořských plodů, tradiční istrijské speciality, domácí těstoviny a také místní kvalitní vína. Město pořádá řadu kulturních akcí: hudebních koncertů, uměleckých výstav a tradičních představení. Jedním z vrcholů je Omišaljské kulturní léto, které nabízí rozmanitý program kulturních akcí. Město, stejně jako další okolní města, je také známé svou wellness turistikou s lázeňskými resorty a wellness centry nabízejícími relaxační a omlazovací procedury. Lze podniknout výlety na okolní místa jako je Krkovský most, město Krk s historickou katedrálou a středověkými hradbami a jeskyně Biserujka s fascinujícími skalními útvary. Hledáte-li nezapomenutelnou dovolenou u moře, budete na správné adrese.

Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je Euro (EUR). Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.

Ostrov Krk – Omišalj - LastMinute

Ceny za osobu
Hotel Delfin
14.06.2024, 8 dnů/7 nocí
13 650
Polopenze