(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Ostrov Pag - Novalja

Chorvatsko, Kvarner

Kouzelná dovolená - Ostrov Pag - Novalja

Novalja je malebné městečko na ostrově Pag známé pro své ohromující pobřeží, rušný noční život a kulturní atrakce. Může se pochlubit hned několika krásnými plážemi s křišťálově čistým mořem. Nejznámější jsou Straško, Trincel a Babe Beach a hlavní pláž Zrće (jedna z nejoblíbenějších party destinací v Chorvatsku). Městečko Vás nechá nahlédnout do své bohaté historie. Můžete navštívit kostel Sv.Kateřiny, kostel Panny Marie Růžencové a ruiny římského akvaduktu. Z mnoha kulturních akcí pořádaných v letovisku je nejznámější Novaljské kulturní léto. Na své si přijdou i milovníci pohybu. Novalja nabízí různé outdoorové aktivity a sportovní příležitosti, včetně cyklistiky, pěší turistiky, plachtění a potápění. Město je také známé svými zařízeními pro vodní sporty. Z letoviska lze vyrazit do okolních zajímavých míst jako je město Pag s jeho historickými památkami a solnými pánvemi, přírodní rezervace Zátoka Zavratnica a nedaleké ostrovy Rab a Cres. K dispozici jsou také výlety lodí k prozkoumání skrytých zátok a pláží podél pobřeží. Celkově Novalja nabízí dokonalou kombinaci úžasných pláží, pulzujícího nočního života, kulturních zážitků a outdoorových aktivit. Je skvělou destinací pro všechny kategorie návštěvníků.

Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je Euro (EUR). Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.

Ostrov Pag - Novalja - LastMinute

Ceny za osobu
Hotel Liberty
20.09.2024, 8 dnů/7 nocí
9 990
Polopenze