(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Ostrov Rab – Rab

Chorvatsko, Kvarner

Kouzelná dovolená - Ostrov Rab – Rab

Rab je název ostrova i města. Historické město Rab je známé svojí zachovalou středověkou architekturou, okouzlujícími úzkými uličkami a starobylými kamennými zdmi. Prozkoumejte jeho památky jako je katedrála Panny Marie Veliké, kostel Sv.Justiny a staré městské brány. Čtyři rabské zvonice jsou ikonickým symbolem ostrova. Rab se může pochlubit četnými krásnými plážemi a zátokami s křišťálově čistou vodou a bujnou středomořskou vegetací. Oblíbené pláže jsou Paradise Beach (Rajska plaža), Pudarica a Suha Punta. Mnoho z těchto pláží nabízí vybavení a veškeré zázemí i možnosti vodních sportů. Nechybí kavárny, restaurace či bary. Navštívit lze Kalifront Forest, což je svěží zelená oblast s turistickými a cyklistickými stezkami. Je to ideální místo pro milovníky přírody. Nenechte si ujít ochutnávku specialit jako rabský dort, místní dezert z mandlí a maraschino likéru. Prozkoumejte okolní ostrovy a skryté zátoky nebo lodí navštivte nedaleké ostrovy jako je Pag, Krk nebo Cres. Celkově vzato je Rab malebnou destinací nabízející dokonalou kombinaci historie, přírodních krás, kulturního dědictví a outdoorových aktivit.

Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je Euro (EUR). Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.

Ostrov Rab – Rab - LastMinute

Ceny za osobu
Hotel International
27.09.2024, 8 dnů/7 nocí
11 290
Polopenze