(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Kouzelná dovolená - Selce

Selce je okouzlující pobřežní městečko nacházející se v chorvatském regionu Kvarner. Je známé svými krásnými plážemi, křišťálově čistou vodou a uvolněnou středomořskou atmosférou. Může se pochlubit několika úžasnými plážemi. Městská pláž Selce je oceněná Modrou vlajkou, další jsou pláž Campsite Selce a pláž Rokan. Středisko Vás svede na klidnou procházku po malebné pobřežní promenádě Selce lemované palmami, kavárnami, restauracemi a obchody. Užijte si panoramatický výhled na Jaderské moře, sledujte rybářské lodě pohupující se v přístavu. Selce Vám nabídne i několik pamětihodností jako je kostel Sv.Kateřiny, kostel Nanebevzetí Panny Marie a Městské muzeum Selce. Dozvíte se o minulosti rybářské vesnice a její přeměně v oblíbenou turistickou destinaci. Selce nabízí taktéž různé outdoorové aktivity a sportovní příležitosti od cyklistiky, pěší turistiky, plachtění až po potápění. Město je také známé svou wellness turistikou s lázeňskými resorty a wellness centry nabízejícími relaxační a omlazovací procedury. Dopřejte si jednodenní výlety do okolních zajímavých míst, jako je město Crikvenica s jeho historickými památkami a rušným nočním životem, národní park Risnjak s úžasnou přírodní scenérií a nedaleké ostrovy Krk a Rab. K dispozici jsou také výlety lodí k prozkoumání skrytých zátok a pláží podél pobřeží. Letovisko Selce Vám doslova nabídne z každého něco a snadno si získá Vaší pozornost a oblibu.

Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je Euro (EUR). Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.

Selce - LastMinute

Ceny za osobu
Depandance Slaven
20.09.2024, 8 dnů/7 nocí
12 000
Polopenze
Hotel Slaven
31.05.2024, 8 dnů/7 nocí
12 500
Polopenze