(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Kouzelný Jadran, perly Slovinska a Benátky

Chorvatsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Uvidíte stará rybářská městečka i historické skvosty, budete mít možnost koupání v nádherném Jadranu a navštívíte kouzelné Benátky.

Rychlý přehled
  • 10denní pobytově-poznávací zájezd
  • hvězdicový typ zájezdu
  • ubytování v letovisku u moře
Trasa
  • Bledské jezero • Lublaň • Škocjanské jeskyně • Pula • Poreč • Motovum • Pazin • Rovinj • Vrsar • Benátky

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10denní pobytově-poznávací zájezd

1. den
Odjezd ve večerních hodinách.

2. den
Ráno zastávka u Bledského jezera na úpatí Julských Alp s teplou vodou a ostrůvkem, na kterém je poutní kostel Panny Marie. Prohlídka Lublaně, jejíž dominantu tvoří Lublaňský hrad, Katedrála sv. Mikuláše, Trojmostí a Dračí most. Odjezd do Slovinského krasu, prohlídka Škocjanské jeskyně. Přejezd na ubytování do hotelu Delfin v Zelene Laguně, kde budete ubytováni po celou dobu zájezdu. Večeře a nocleh.

3. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

4. den
Snídaně. Celodenní výlet po Istrii. Prohlídka Puly, jednoho z nejstarších měst na jadranském pobřeží, známého svým amfiteátrem. Návrat přes přírodní rezervaci Limski fjord, kde se pěstují ústřice a slávky jedlé. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Možnost fakultativního výletu na Brijunské ostrovy. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

7. den
Snídaně. Celodenní výlet do historické Poreče s tradičními istrijskými kamennými domy a bludištěm ulic. Prohlídka Eufráziovy baziliky, jejíž součástí je biskupský palác, baptisterium a kampanila. Projdeme se dva tisíce let starou Dekumanskou ulicí, navštívíme přístav a místní trhy. Pokračujeme do města Motovum, které je obklopené hradbami a v jehož blízkých lesích rostou lanýže. Prohlídka Pazinu s Pazinskou propastí. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den
Snídaně. Individuální program. Možnost fakultativního celodenního lodního výletu s rybím piknikem do Limského fjordu, se zastávkou v Rovinji a Vrsaru. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den
Snídaně. Odjezd autobusem do Itálie do Punta Sabioni, odtud lodí okolo ostrovů Murano, Burano, Torcello a Lido do Benátek. Prohlídka nejzajímavějších míst – náměstí sv. Marka, bazilika sv. Marka, Dóžecí palác, kostel sv. Jana a Pavla, kanál Grande. Návrat lodí zpět do Punta Sabioni a autobusem odjezd do ČR.

10. den
Návrat časně ráno.

Poznámka
Program jednotlivých dní může být průvodcem s ohledem na počasí pozměněn.

Minimální výměna na vstupy
250 HRK, 40 EUR.

Poznávací zájezdy
Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je kuna (HRK), která se dělí na 100 lipa. V oběhu jsou mince v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 lip, 1, 2, 5 a 25 kun a bankovky v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1 000 kun. V Chorvatsku je na většině míst akceptováno také EUR. Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost v EUR.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.