(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Národní parky a přírodní krásy Chorvatska

Chorvatsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Projdete se soutěskou Paklenica, navštívíte krásná historická města a v NP Plitvice, se přenesete do časů slavných indiánek o Vinnetouovi.

Rychlý přehled
  • 6denní pobytově-poznávací zájezd
  • hvězdicový typ zájezdu
  • ubytování v letovisku u moře
Trasa
  • NP Paklenica • Zadar • Šibenik • NP Krka • Split • Trogir • NP Plitvická jezera

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6denní pobytově-poznávací zájezd

1. den
Odjezd v odpoledních hodinách.

2. den
Návštěva národního parku Paklenica v pohoří Velebit, procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. Prohlídka Zadaru, starobylého města s úžasnou atmosférou na poloostrově obehnaném opevněním. Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd do Šibeniku, prohlídka historického centra s katedrálou sv. Jakuba z 11. století. Přejezd do Národního parku Krka s proslulými vodopády, kaskádami a jezírky. Procházka u vodopádu Skradinski Buk, kde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky 45 metrů, možnost koupání. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den
Snídaně. Návštěva největšího města chorvatského pobřeží Splitu (UNESCO), prohlídka starého města s Diokleciánovým palácem, městským parkem a noblesním pobřežím s promenádami a kavárnami. Přejezd do Trogiru, jehož historické jádro města je na seznamu UNESCO, návštěva starého města obehnaného hradbami s paláci, kostely a měšťanskými domy, katedrálou sv. Vavřince s klenotnicí. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den
Snídaně. Návštěva známého národního parku Plitvická jezera (UNESCO) s jezírky, vodopády a kaskádami, jejichž romantická nádhera nás přenáší do časů našeho dětství do slavných indiánek o Vinnetouovi. NP je tvořen soustavou 16 jezer spojených 90 vodopádovými kaskádami. Odjezd do ČR.

6. den
Návrat v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
550 HRK.

Poznávací zájezdy
Chorvatsko - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je kuna (HRK), která se dělí na 100 lipa. V oběhu jsou mince v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 lip, 1, 2, 5 a 25 kun a bankovky v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1 000 kun. V Chorvatsku je na většině míst akceptováno také EUR. Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost v EUR.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.