(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Národní parky Chorvatska s pobytem u moře

Chorvatsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Poznáte jedinečné přírodní krásy národních parků Chorvatska, vykoupete se pod úchvatnými vodopády řeky Krka, projdete soutěskou Paklenice a navštívíte krásná historická města.

Rychlý přehled
  • 10denní pobytově-poznávací zájezd
  • hvězdicový typ zájezdu
  • ubytování v letovisku u moře
Trasa
  • NP Plitvická jezera • Šibenik • NP Krka • Kornatské ostrovy • Zadar • Biograd na Moru • NP Paklenica • Split • Trogir

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj, balkon

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby, balkon

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby, balkon mořská strana

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby s možností 1 přistýlky, balkon

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 2 osoby s možností 1 přistýlky, balkon mořská strana

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10denní pobytově-poznávací zájezd

1. den
Odjezd v odpoledních hodinách.

2. den
Dopoledne prohlídka Národního parku Plitvická jezera (UNESCO), tvořeného 16 terasovitě položenými jezery propojenými vodním tokem s množstvím vodopádů a peřejí na délce 8 km. Ubytování v letovisku Sv. Filip i Jakov (7 nocí). Večeře a nocleh.

3. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

4. den
Snídaně. Prohlídka starého přístavního města Šibenik, kterému dominují pevnost sv. Anny, katedrála sv. Jakuba, gotické kostely, renesanční radnice a biskupský palác. Přejezd do NP Krka s nádhernými vodopády a mlýnicemi, možnost koupání pod vodopády a ochutnávka místních likérů. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den
Snídaně. Celodenní fakultativní lodní výlet s rybím piknikem na Kornatské ostrovy, zastávka u jezera Telaščica, možnost koupání, procházka k útesům. Navečer návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den
Snídaně. Půldenní výlet do Zadaru a prohlídka historického centra s římskými památkami a rotundou sv. Donáta. Odpoledne individuální program. Po večeři návštěva Biogradu na Moru s nádhernou promenádou a starými úzkými uličkami. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den
Snídaně. Celodenní výlet do pohoří Velebit - Velká Paklenická soutěska, jeskyně Matina peč, možnost koupání u hotelu Alan ve Starigradu. Navečer odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den
Výlet do největšího města chorvatského pobřeží Splitu (UNESCO), které vás okouzlí svým přirozeným šarmem - historiské jádro města, antický Diokleciánův palác a krásná pobřežní promenáda s kavárnami. Přejezd do Trogiru (UNESCO), města nazývaného "Malé Benátky" - zachovalé středověké jádro, obklopené hradbami se spoustou historických památek, z nichž nejzajímavější je románká katedrála. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Navečer odjezd do ČR.

10. den
Návrat v ranních hodinách.

Poznámka
Program jednotlivých dní může být průvodkyní s ohledem na počasí pozměněn.

Minimální výměna na vstupy
600 HRK.

Poznávací zájezdy
Chorvatsko - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je kuna (HRK), která se dělí na 100 lipa. V oběhu jsou mince v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 lip, 1, 2, 5 a 25 kun a bankovky v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1 000 kun. V Chorvatsku je na většině míst akceptováno také EUR. Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost v EUR.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.