(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Národní parky Chorvatska s pobytem u moře

Chorvatsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Poznáte jedinečné přírodní krásy národních parků Chorvatska, vykoupete se pod úchvatnými vodopády řeky Krka, projdete soutěskou Paklenice a navštívíte krásná historická města.

Rychlý přehled
  • 10denní pobytově-poznávací zájezd
  • hvězdicový typ zájezdu
  • ubytování v letovisku u moře
Trasa
  • Paklenica • Zadar • Krka • Šibenik • Split • Trogir • Kornati • Plitvická jezera

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10denní pobytově-poznávací zájezd

1. den
Odjezd v odpoledních hodinách.

2. den
Příjezd do Zadaru a prohlídka jeho historického centra s římskými památkami a rotundou sv. Donáta. Přejezd na ubytování, možnost koupání. Večeře a nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva národního parku Paklenica v pohoří Velebit. Procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den
Snídaně. Přejezd do národního parku Slapovi Krka s nádhernými vodopády, kaskádami, jezírky a mlýnicemi. Fakultativně možnost výletu lodí na ostrůvek Visovac, který leží uprostřed stejnojmenného jezera obklopen překrásnou přírodou. Na ostrůvku se nachází starobylý františkánský klášter z roku 1445, ve kterém je mimo jiné i jeden ze tří exemplářů skvostně ilustrovaných Ezopových bajek na světě z 15. stol. Nejdelší vodopád na řece Krka Skradinski buk, kde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky 45 metrů, možnost koupání. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den
Snídaně. Prohlídka starého přístavního města Šibenik, kterému dominují pevnost sv. Anny, katedrála sv. Jakuba, gotické kostely, renesanční radnice a biskupský palác. Odpoledne odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

6. den
Snídaně. Výlet do největšího města chorvatského pobřeží Splitu (UNESCO), které vás okouzlí svým přirozeným šarmem – historické jádro města, antický Diokleciánův palác, příjemný městský park a krásná pobřežní promenáda s kavárnami. Přejezd do Trogiru (UNESCO), města nazývaného "Malé Benátky" – zachovalé středověké jádro, obklopené hradbami se spoustou historických památek, z nichž nejzajímavější je románská katedrála. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den
Snídaně. Odpočine na pláži. Fakultativně možnost výletu do národního parku Kornati, který poskytuje nezapomenutelné scenérie. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

9. den
Snídaně. Návštěva známého národního parku Plitvická jezera (UNESCO), tvořeného 16 terasovitě položenými jezery propojenými vodním tokem s množstvím vodopádů a peřejí na délce 8 km, jejichž romantická krása nás přenáší do časů našeho dětství do slavných indiánek o Vinnetouovi. Odjezd do ČR.

10. den
Návrat v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
80 EUR.

Poznávací zájezdy
Chorvatsko - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je Euro (EUR). Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.