(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Perly jižní Dalmácie, Bosna a Hercegovina

Chorvatsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Díky našemu pobytově-poznávacímu zájezdu, poznáte skryté skvosty, světově proslulá a známá místa a nebude chybět ani odpočinek u moře.

Rychlý přehled
  • 10denní pobytově-poznávací zájezd
  • 5 nocí v přímořském letovisku
Trasa
  • Jajce • NP Plivská jezera • Travnik • Sarajevo • Vrelo Bosne • Mostar • Medjugorje • Neum • Orebič • Korčula • Omiš • Dubrovník

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10denní pobytově-poznávací zájezd

1. den
Odjezd v podvečerních hodinách.

2. den
Prohlídka města Jajce s hradem a Medvědí věží, kde tloušťka zdí dosahuje až 6 metrů. Vodopád řeky Plivy a zastávka u přírodně zajímavých Plivských jezer. Přejezd do městečka Travnik, které se nachází na dně úzké rokle, jíž protéká řeka Lašva a je sevřené horami. Uvidíme mešitu, hodinovou věž a hrad. Nocleh v Sarajevu.

3. den
Snídaně. Prohlídka Sarajeva, města, kde byl spáchán atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Uvidíme bývalou radnici inspirovanou maurskými stavbami ve Španělsku, kamenný most a nejstarší mešitu. Zastávka u zlověstně bublajícího zřídla Vrelo Bosne, které po 50 metrech vytvoří 50 metrů širokou řeku. Návrat na ubytování.

4. den
Snídaně. Kaňonem řeky Neretvy dojedeme do Mostaru (UNESCO), prohlídka staré části města s výrazně orientovaným rázem, které se rozkládá při skalnatých březích řeky Neretvy. Zastávka u významného poutního místa Medjugorje, jednoho z nejznámějších mariánských zjevení Vatikánem dosud neuznaných. Romantické vodopády řeky Kravice, které při vyšším stavu vody připomínají Plitvice. Přejezd do Neumu. Večeře a nocleh.

5. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

6. den
Snídaně. Celodenní výlet na poloostrov Pelješac, zastávka v Orebiči. Možnost fakultativního výletu lodí na ostrov Korčula. Prohlídka rybářského města Ston, které je známé těžbou soli a kde se nachází druhá největší zeď na světě hned po Velké čínské zdi. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den
Snídaně. Návštěva Omiše, malebného městečka ve skalách se strážním hradem. Fakultativně možnost výletu po řece Cetinje. Možnost koupání na místních plážích. Odpoledne zastávka na Makarské riviéře, návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

9. den
Snídaně. Odjezd do Dubrovníku, kouzelného středověce působícího starého města, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu a je ze tří stran omývané mořem a obklopené mohutnými hradbami. Fakultativně lodní výlet na ostrov Lokrum, kde je krásná botanická zahrada. Možnost koupání. Večer odjezd do ČR.

10. den
Návrat v odpoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
50 BAM, 100 EUR.

Poznávací zájezdy
Chorvatsko - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je Euro (EUR). Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.