(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Severní Jadran a jeho ostrovy

Chorvatsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Fascinující horské scenérie Julských Alp, panenská příroda ostrovů, ale i horských vesniček ve vnitrozemí a koupání v nádherchých vodách Jadranu.

Rychlý přehled
  • 9denní pobytově-poznávací zájezd
  • hvězdicový typ zájezdu
  • ubytování v přímořském letovisku
Trasa
  • Terst • zámek Miramare • ostrv Krk • Vrbenik • Baška • Opatija • Pula • Rovinj • Pazin • ostrov Cres • ostrov Lošinj • Piran • Portorož • Postojenské jeskyně • Ljubljan

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
9denní pobytově-poznávací zájezd

1. den
Odjezd ve večerních hodinách.

2. den
Prohlídka italského Terstu s řadou krásným paláců a zámku Miramare, postaveného na skalních útesech nad mořem a obklopeného nádhernými zahradami. Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

4. den
Snídaně. Okruh po ostrově Krk, největším jaderském ostrově s neokoukanými přírodními scenériemi a malebnými městečky. Prohlídka hlavního města ostrova Krk s trojlodní křesťanskou bazilikou, pitoreskní městečko Vrbenik a turisticky atraktivní Baška s úzkými uličkami a průchody a dlouhou oblázkovou pláží. Zastávka v přímořských lázních Opatija s noblesními lázeňskými domy obklopenými bujnou zelení parků a zahrad s exotickými květinami. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den
Snídaně. Prohlídka jednoho z největších a nejstarších měst na Istrii Puly s překrásným římským amfiteátrem. Návštěva starobylé Rovinje, prohlídka a možnost koupání. Zastávka u vyhlídky nad Limským zálivem a historické městečko Pazin se středověkým hradem nad propastí. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Možnost fakultativního výletu trajektem na ostrov Cres – tajemné hory a městečka na skalních útesech, historické město Osor, přes most na ostrov Lošinj. Prohlídka malebného městečka Mali Lošinj a koupání v zátoce Čikat. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den
Snídaně. Návštěva Slovinské riviéry. Prohlídka městečka Piran, jednoho z nejkrásnějších na Slovinském pobřeží. Krátký přejezd do noblesní Portorože a cestou zpět na ubytování zastávka v Poreči. Večeře a nocleh.

8. den
Snídaně. Návštěva Postojenských jeskyní. Druhá největší zpřístupněná jeskyně v Evropě s 20 km podzemních chodeb, krápníková výzdoba a jízda podzemním vláčkem. Zastávka v hlavním městě Slovinska Lublani, kterému domunije hrad, z jehož věží je výhled až k Julským Alpám a prohlídka města. Odjezd do ČR.

9. den
Návrat v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
40 EUR, 250 HRK.

Poznávací zájezdy
Chorvatsko - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Úředním jazykem v Chorvatsku je chorvatština. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, často budete pozorovat podobnost s češtinou a snadno se zde domluvíte.

Měna

Chorvatskou měnou je kuna (HRK), která se dělí na 100 lipa. V oběhu jsou mince v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 lip, 1, 2, 5 a 25 kun a bankovky v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1 000 kun. V Chorvatsku je na většině míst akceptováno také EUR. Bankomaty jsou dostupné ve většině letovisek, u menších středisek doporučujeme mít hotovost v EUR.

Časový rozdíl

Na pevnině i ostrovech platí čas středoevropský. I v Chorvatsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

U Chorvatska platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto doporučujeme vzít si s sebou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů v nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.