(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Francie map

Kouzelná dovolená - Francie

Francie – „Nejbohatší země“ Evropy

Bonjour! Kdo ještě nezná tu mýtickou Francii provázenou tolika stereotypy: azurová modř Středozemního moře, majestátní zámky na Loiře, Eiffelova věž, vinobraní v Alsasku, křupavá vonící bageta a lahodné sýry ...
Existuje ovšem i jiná Francie, ta Vaše. Nezapomenutelné zážitky, které se navždy zapíší do Vašeho srdce. Ta překvapující, srdečná, unášející, přívětivá a neočekávaná Francie si teď s Vámi dává první schůzku. Francie, kterou si zamilujete a která už na Vás čeká.
Zavítejte do „nejbohatší“ země v Evropě, dokonce možná i na světě. Dovolená v Hexagonu, jak Francie díky svému tvaru přezdívána, Vám nabízí nepřeberné množství druhů nezapomenutelných zážitků.

Minulost

Navštivte s námi minulost díky poznávacím zájezdům do míst, jež byla svědky vývoje evropské civilizace. Prehistorické pozůstatky pronikání prvních lidských druhů do Evropy a rozšíření kultur doby Kamenné (jeskyně Lascaux; dolmeny,menhiry a kamennné řady např. v Carnacu v Bretani) se nachází především v západní Francii. Za zmínku stojí i průběžné osidlování středomořského pobřeží Řeky již od 7. st. př. n. l. (oblast Lví zátoky a Azurového pobřeží). Další kapitolou napsanou ve Francii, kterou můžeme společně číst, je období Keltů (osídlení východní Francie) a posléze Římské říše, rozvoj křesťanství, přechod od starověku ke středověku s příchodem germánských kmenů a formování Francké říše, jež se stala základem pro středověkou a novověkou Francii s její pestrou minulostí, po které zůstalo mnoho památek po celé Francii.
Výhodou pobytové dovolené ve Francii (oproti jiným zemím) je, že ji můžete strávit ve vyhlášených letoviscích u moře a zároveň podnikat výlety za výše zmiňovanou věhlasnou minulostí, která je „všudypřítomná“.

Kulturní dědictví

Když se řekne Francie, není to však jen minulost ale také kultura, jejímž centrem Francie od nepaměti byla. Například pokud navštívíte Paříž a pařížská muzea jistě dáte za pravdu. Nejde však jen o umění jako takové ale také o kulturu v širším smyslu. Vysoká gastronomie a věhlasné produkty – vinařské oblasti jako Alsasko, Beaujolais, Champagne a další, které bezpochyby stojí za poznání a také za „ochutnání“.

Příroda

Francouzská příroda by se možná zdála jakoby v pozadí ale neprávem. Objevte její krásy na některém z našich poznávacích zájezdů zaměřených na oblasti, jež Vás doslova uhranou. Ať už to bude slunná Provence, tajemná Bretaň, drsná Normandie, Atlantické pobřeží, Alpy, oblasti Pyrenejí a Canal du Midi.

Oblíbená letoviska

Pokud byste chtěli strávit dovolenou v oblíbených letoviscích u moře, nabízí se hned několik vyhlášených oblastí.

Azurové pobřeží - sluncem zalitá proměnlivá krajina letovisek, historických měst, přístavů, strmých útesů, skrytých zátok a hornatého vnitrozemí - Nice, Cannes, Saint-Tropez a další.

Lví zátoka – oblast od Španělských hranic u středozemního moře až k Marseille, čisté různorodé pobřeží ideální na vodní sporty a výlety na zajímavá místa - Narbonne, Cap d´Agde, Port Camargue a další

Bretaň a Normandie – jedinečný ráz severozápadu Francie kombinující svěží zelené vnitrozemí se syrovou krásou mořského pobřeží

Pays-de-la-Loire– region okolo řeky Loiry, která dává krajině společně s Atlantským oceánem nezapomenutelné kouzlo. Naleznete zde jak široké písečné pláže, tak skalnaté zálivy. V okolí můžete navštívit nespočet zajímavých měst a míst, např. Nantes, Saint-Nazaire, La Roche-sur-Yon nebo třeba Přírodní park Briére.

Akvitánie– leží na jihozápadě Francie u Atlantického oceánu, velké území Akvitánie je pokryto lesy - Les Landes, vinicemi a ornou půdou, na části území leží Pyreneje. Rozlehlé písčité pláže na pobřeží Atlantského oceánu jsou lákadlem pro milovníky slunění a koupání, mořských sportů, třeba surfování. Většími městy v okolí jsou Bordeaux, Bayonne, Pau a Bergerac.

Pobytová dovolená ve vnitrozemí

Nabízeme ale také pobytovou dovolenou ve vnitrozemí, kde se lze zaměřit i na jiné aktivity než ty spojené s mořem, a poznat tak možná méně známou, ale neméně krásnou a zajímavou přírodu a historii.

Alsasko - oblast vinařství a zachovalých památek přímo vybízí, aby jste se vydali objevovat kraj třeba na kole (Vinná stezka) a ochutnali místní speciality.

Ardeche - této oblasti dává jméno řeka, která tu protéká, aby se vlila do řeky Rhony. Krajina nesmírně bohatá (řeky, vodopády, jeskyně, hory a lesy) Vám sprostředkuje nezapomenutelné zážitky, třeba jízdu na kanoi kaňonem Ardeche.

Languedoc-Rousillon - oblast, která se rozprostírá nad Lví Zátokou. Nížinná pobřežní krajina se dostává do kontrastu se skalnatými vrcholy pohoří Cevennes a Pyrenejí.

Poznávací zájezdy

Jednou chloubou naší CK jsou právě poznávací zájezdy do různých oblastí Francie a i s různým zaměřením. Pojeďte s námi a navštivte tuto „nejbohatší zemi“ Evropy.