(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí
STĚHUJEME SE!!! - naši pobočku v Chomutově naleznete od 1. 8. 2023 na nové adrese: Puchmayerova 133, Chomutov

Francie map

Kouzelná dovolená - Francie

Francie – „Nejbohatší země“ Evropy

Bonjour! Kdo ještě nezná tu mýtickou Francii provázenou tolika stereotypy: azurová modř Středozemního moře, majestátní zámky na Loiře, Eiffelova věž, vinobraní v Alsasku, křupavá vonící bageta a lahodné sýry ...
Existuje ovšem i jiná Francie, ta Vaše. Nezapomenutelné zážitky, které se navždy zapíší do Vašeho srdce. Ta překvapující, srdečná, unášející, přívětivá a neočekávaná Francie si teď s Vámi dává první schůzku. Francie, kterou si zamilujete a která už na Vás čeká.
Zavítejte do „nejbohatší“ země v Evropě, dokonce možná i na světě. Dovolená v Hexagonu, jak Francie díky svému tvaru přezdívána, Vám nabízí nepřeberné množství druhů nezapomenutelných zážitků.

Minulost

Navštivte s námi minulost díky poznávacím zájezdům do míst, jež byla svědky vývoje evropské civilizace. Prehistorické pozůstatky pronikání prvních lidských druhů do Evropy a rozšíření kultur doby Kamenné (jeskyně Lascaux; dolmeny,menhiry a kamennné řady např. v Carnacu v Bretani) se nachází především v západní Francii. Za zmínku stojí i průběžné osidlování středomořského pobřeží Řeky již od 7. st. př. n. l. (oblast Lví zátoky a Azurového pobřeží). Další kapitolou napsanou ve Francii, kterou můžeme společně číst, je období Keltů (osídlení východní Francie) a posléze Římské říše, rozvoj křesťanství, přechod od starověku ke středověku s příchodem germánských kmenů a formování Francké říše, jež se stala základem pro středověkou a novověkou Francii s její pestrou minulostí, po které zůstalo mnoho památek po celé Francii.
Výhodou pobytové dovolené ve Francii (oproti jiným zemím) je, že ji můžete strávit ve vyhlášených letoviscích u moře a zároveň podnikat výlety za výše zmiňovanou věhlasnou minulostí, která je „všudypřítomná“.

Kulturní dědictví

Když se řekne Francie, není to však jen minulost ale také kultura, jejímž centrem Francie od nepaměti byla. Například pokud navštívíte Paříž a pařížská muzea jistě dáte za pravdu. Nejde však jen o umění jako takové ale také o kulturu v širším smyslu. Vysoká gastronomie a věhlasné produkty – vinařské oblasti jako Alsasko, Beaujolais, Champagne a další, které bezpochyby stojí za poznání a také za „ochutnání“.

Příroda

Francouzská příroda by se možná zdála jakoby v pozadí ale neprávem. Objevte její krásy na některém z našich poznávacích zájezdů zaměřených na oblasti, jež Vás doslova uhranou. Ať už to bude slunná Provence, tajemná Bretaň, drsná Normandie, Atlantické pobřeží, Alpy, oblasti Pyrenejí a Canal du Midi.

Oblíbená letoviska

Pokud byste chtěli strávit dovolenou v oblíbených letoviscích u moře, nabízí se hned několik vyhlášených oblastí.

Azurové pobřeží - sluncem zalitá proměnlivá krajina letovisek, historických měst, přístavů, strmých útesů, skrytých zátok a hornatého vnitrozemí - Nice, Cannes, Saint-Tropez a další.

Lví zátoka – oblast od Španělských hranic u středozemního moře až k Marseille, čisté různorodé pobřeží ideální na vodní sporty a výlety na zajímavá místa - Narbonne, Cap d´Agde, Port Camargue a další

Bretaň a Normandie – jedinečný ráz severozápadu Francie kombinující svěží zelené vnitrozemí se syrovou krásou mořského pobřeží

Pays-de-la-Loire– region okolo řeky Loiry, která dává krajině společně s Atlantským oceánem nezapomenutelné kouzlo. Naleznete zde jak široké písečné pláže, tak skalnaté zálivy. V okolí můžete navštívit nespočet zajímavých měst a míst, např. Nantes, Saint-Nazaire, La Roche-sur-Yon nebo třeba Přírodní park Briére.

Akvitánie– leží na jihozápadě Francie u Atlantického oceánu, velké území Akvitánie je pokryto lesy - Les Landes, vinicemi a ornou půdou, na části území leží Pyreneje. Rozlehlé písčité pláže na pobřeží Atlantského oceánu jsou lákadlem pro milovníky slunění a koupání, mořských sportů, třeba surfování. Většími městy v okolí jsou Bordeaux, Bayonne, Pau a Bergerac.

Pobytová dovolená ve vnitrozemí

Nabízeme ale také pobytovou dovolenou ve vnitrozemí, kde se lze zaměřit i na jiné aktivity než ty spojené s mořem, a poznat tak možná méně známou, ale neméně krásnou a zajímavou přírodu a historii.

Alsasko - oblast vinařství a zachovalých památek přímo vybízí, aby jste se vydali objevovat kraj třeba na kole (Vinná stezka) a ochutnali místní speciality.

Ardeche - této oblasti dává jméno řeka, která tu protéká, aby se vlila do řeky Rhony. Krajina nesmírně bohatá (řeky, vodopády, jeskyně, hory a lesy) Vám sprostředkuje nezapomenutelné zážitky, třeba jízdu na kanoi kaňonem Ardeche.

Languedoc-Rousillon - oblast, která se rozprostírá nad Lví Zátokou. Nížinná pobřežní krajina se dostává do kontrastu se skalnatými vrcholy pohoří Cevennes a Pyrenejí.

Poznávací zájezdy

Jednou chloubou naší CK jsou právě poznávací zájezdy do různých oblastí Francie a i s různým zaměřením. Pojeďte s námi a navštivte tuto „nejbohatší zemi“ Evropy.

Střediska

Akvitánie je francouzský region, který leží na jihozápadě Francie u Atlantického oceánu a je rozdělen na pět departementů: Dordogne, Gironde, Landes, Lot-et-Garonne a Pyrénées-Atlantiques.

Velké území Akvitánie je pokryto lesy - Les Landes. Významnou plochu zabírají vinice a orná půda. Při hranicích se Španělskem zasahují na území regionu Pyreneje. Hlavními řekami jsou Garonne, Dronne, Dordogne, Leyre, Adour a Lot. Při pobřeží leží jezera Lac d´Hourtin, Lac de Lacanau, Lac de Cazaux, Lac de Sanguinet, Lac de Biscarrose a Lac d´Aureilnan.

Pobřeží Atlantského oceánu má délku asi 270 kilometrů, není členité, výjimkou je zátoka u města Arcachon. Rozlehlé písčité pláže lákají milovníky slunění a koupání a na své si zde také přijdou nadšenci surfování.

Většími městy, kromě Bordeaux, jsou Bayonne, Pau, Mont-de-Marsan, Agen, Libourne, Bergerac a Périgueux. Více
Jednou z turisticky nejatraktivnějších lokalit nejen ve Francii, ale i v Evropě zůstává už po několik let Azurové pobřeží. Přísně vzato, označení Azurové pobřeží se vlastně vztahuje pouze na přesně ohraničenou oblast sahající od Cannes po Menton. Ve skutečnosti se však pod něj zahrnuje území táhnoucí se od západně položeného Cassis až po italskou hranici.
V tomto koutu Francie se můžete setkat s proměnlivou krajinou. Sluncem zalité pláže se světoznámými letovisky se střídají s historickými městy a malebnými přístavy, strmé útesy a rozeklané převisy ukrývající malé zátoky s kouzelnými plážemi, v pozadí se zvedají kopce porostlé vinicemi a olivovými háji a vrcholky hor jsou posety středověkými vesnicemi a starobylými kostely.
Toužíte-li zachytit něco z opravdové atmosféry, posaďte se na některém malinkém náměstíčku do stínu platanů, můžete přitom poslouchat zurčící zvuk fontán a pozorovat těkavý ruch kolem sebe.
Azurové pobřeží má typické středozemní podnebí, které se vyznačuje horkým a suchý létem. Celá oblast je občas vystavena náporu mistralu – silného studeného větru vanoucího od západu.
Co se týče čistoty pláží, těší se Azurové pobřeží velmi dobré pověsti. Najdete zde nádherné písečné pláže, dále umělé pláže s navezeným pískem, pláže skalnaté i oblázkové. Na většinu pláží je volný vstup, u luxusních hotelových komplexů jsou pláže přístupné pouze hotelovým hostům. Azurové pobřeží nabízí možnosti k různým aktivitám podle vkusu každého. Vodní sporty, potápění, tenis, golf. Na dětské atrakce je tu pamatováno více než dobře. Neměli byste zapomenout navštívit Marineland (vodní zoo) v Antibes. Na témže místě se nachází i Aquasplasch (zábavní vodní park), Oceánografické muzeum v Monacu. Mezi nejzajímavější místa na Azurovém pobřeží, která byste neměli vynechat a rozhodně patří mezi skvosty je Cannes, Nice, Monaco a hornatá oblast Estérel.

Všechny kapacity v této oblasti máme na vyžádání. V případě zájmu kontaktujte francie@ckinex.cz Více
Jedním z mála francouzských regionů, který si po všechna vývojová období uchovává svou individualitu a střeží si svůj jedinečný ráz, je Bretaň . Má to zajisté své historické důvody. Kouzlo a přítažlivost Bretaně spočívá ve vzájemném propojení povah a temperamentů, pohádkových legend a reálných historických období. Jako Ariadnina niť se táhne z dávného období neolitu historie přítomnosti člověka, o čemž nás přesvědčí prehistorické menhiry, rozeseté po celé Bretani.
V 5. století, v souvislosti s osídlením těchto krajů skutečnými přistěhovalci z britských ostrovů, se objevili i pohádkoví obyvatelé, jako legendární Arthur, rytíři Kulatého Stolu, víla Viviana a mudrc Merlin. Po několika desetiletích nadvlády Karla Velikého, získala Bretaň, v roce 826, statut nezávislého vévodství. Bretaň, nesmírně velký poloostrov vybíhající do Atlantického oceánu, je vlastně vynikající přírodní úkaz: pevninská část oplývá nesčetnými svěžími loukami, průzračnými potoky, klikatě se vinoucími řekami i mírně se svažujícími pahorky. O několik desítek kilometrů dále se pak mořské přívaly tříští o útesy, silné větry vzdouvají mořské vlny. I tak si na pobřeží můžete najít svou pláž podle svých vlastních představ. A kdekoliv budete v Bretani pobývat, jistě všude pocítíte svěží vítr s příchutí dalekých cest vanoucí od moře. Moře má také vliv na rytmus každodenního života hojného počtu ostrovů poblíž bretaňských břehů. Na mnohé z nich se za bouřlivého počasí nelze dostat. Duše jednotlivých jedinečných ostrovů se otevře tomu, kdo se rozhodne přijet navštívit mimo letní sezónu, tomu, kdo pomalu projde všechna zákoutí, tomu, kdo splyne s jejich atmosférou.
Mezi nejznámější a turisty nejvyhledávanější patří bezesproru Belle-Ile en Mer, Ile d’Ouessant, Ile de Bréhat. Zvláštností bretaňské přírody, kterou byste neměly vynechat, jsou mlýny, které se zachovaly po celém pobřeží a jsou přístupny návštěvníkům.
Bretaňská středověká města byla opravdovými pevnostmi, jejich život a vývoj jsou spojeny s mořem. Byla to města, která chránila vstup do úzkého ústí řek, hájila přístav. Každé město je kamínkem v pestrobarevné mozaice bretaňské kultury. V ulicích budete překvapeny především tím, že nikde nenajdete jakoukoli moderní reklamu, ani jediný drát elektrického vedení. Historická část města se stala pěší zónou. Nahlédněte do dvorů, pokochejte se pohledem na malované dveře, odpočiňte si na lavičce pod oknem s pelargoniemi. Pochopíte tak duši města a uslyšíte vnitřní život, seznámíte se s jeho vlídnými a srdečnými hostiteli. V malých restauracích uvítáte domácí kuchyni. A jestliže Vám zachutnal jablečný mošt, jablečné šumivé víno nebo tradiční bretaňský koláč a palačinky, pak jste ochutnali vše, co k Bretani patří. Atmosféra měst je prostoupena uměleckou tvořivostí: umělci vystavují své nejlepší obrazy přímo na ulici, řemeslníci Vám otvírají dveře svých dílen, na ulicích předvádí své umění herci, zpěváci a hudebníci. Tóny hudby a barvy krojů během festivalů zpestřují město po celé léto.
Dostane-li se člověk do Bretaně, do země na okraji Evropy, musí okusit všechna pozemská blaha zdejšího života: zatancovat si v kruhu při lidovém svátku, ochutnat jídla místní kuchyně, vmísit se do hloučku lidí, kteří vítají rybáře vracející se z lovu.

Všechny kapacity v této oblasti máme na vyžádání. V případě zájmu kontaktujte francie@ckinex.cz Více
Západní Francie, tedy i Normandie - přijala své místo na okraji země i Evropy jako úděl. Zdejší krajina i její lidé se naučili žít v sousedství bouřlivého Atlantiku, naučili se využívat výhod, které poskytuje i vzdorovat nevýhodám, jimiž na ně útočí. Jen díky oceánu je v této oblasti celoročně příjemné podnebí, mírně teplé a mírně vlhké, kde se dobře daří všemu a všem, kdo potřebují ke svému životu slunce a vodu.
Normandie s břehy u kanálu La Manche zůstává zemí Normanů, potomků severských Vikingů, kteří se tu usadili v 9. století. Je to země rozlehlých pastvin se stády krav, proslulá jablečným moštem a jablečnou pálenkou calvados. Od východu na západ, napříč Normandií spěje od Paříže k moři Seina, spojená mnoha průplavy s jinými řekami. Normandie také proslula svým pozoruhodným pobřežím – ať už to jsou strmé skalní stěny podél Côte d‘Albâtre (Alabastrové pobřeží), které modeluje příboj do podivuhodných tvarů, nebo stakilometrové písečné pláže Côte de Nacre či Côte Fleurie. Obě prosluly skvělými letovisky, navštěvovali je slavní spisovatelé a malíři, ale také se staly válečným polem při invazi spojeneckých vojsk 6. června 1944. Hned za krásnými plážemi jsou hřbitovy statisíců padlých. Kromě této nedávné, ještě bolestné historie má Normandie i jiné velké historické památníky. Tím nejslavnějším je nesporně Mont St. Michel. Bretaň je stále považována za poslední výspu Keltů, původních obyvatel Evropy, i když jejich potomci už svůj jazyk většinou zapomněli. Ale hluboko zůstaly zakořeněny staré pohanské legendy, pověry a zvyky.
Jestliže navštívíte Normandii, nemůžete neochutnat normandskou kuchyni, která je poměrně bohatá. Dlouhé pobřeží Normandie logicky nabízí nespočetné možnosti rybích specialit. Přímořské promenády mnoha z větších přístavů a přímořských letovisek se pyšní řadou restaurací soupeřících o přízeň. Normandie je země camembertu a calvadosu, jablečného vína cidre a na másle a smetaně založené kuchyni s přehlížením většiny novinek. Mezi nejzajímavější místa v Normandii, která byste neměli vynechat patří zajisté Mont Saint Michel, Étretat, Rouen, Monetův dům a zahradu v Giverny.
15 km západně od Deauville leží městečko Houlgate. Jeho dlouhé písečné pláže stále lemují viktoriánské vily. Je ideálním kandidátem v případě, že toužíte po klidné rodinné dovolené, během níž se nechcete stresovat ničím jiným než volbou mezi koupáním a minigolfem.

Všechny kapacity v této oblasti máme na vyžádání. V případě zájmu kontaktujte francie@ckinex.cz Více