(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Alsasko, pohádka nejen o víně, slavnost trubačů

Francie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

V Alsasku naleznete velké množství zachovalých starobylých měst a vesniček, která jsou považována za nejkrásnější v Evropě. Gastronomie a vína proslavená v celém světě vám Alsasko předloží jako na stříbrném podnose. Poznejte gastronomické lahůdky jako bábovky kouglof , slaný koláč tarte flambée nebo jídla vyrobená ze sýra munster.

Rychlý přehled
  • 5denní zájezd
Trasa
  • Štrasburk
  • Haut-Koenigsbourg
  • Eguisheim
  • Kaysersberg
  • Colmar
  • Riquewihr
  • Ribeauville

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
5denní zájezd

Úvod
5denní zájezd

1. den
Odjezd ve večerních hodinách.

2. den
Hlavní město Alsaska – Štrasbourk (UNESCO), slavná gotická katedrála, čtvrť s kanály „Petite France“, krytý most Ponts-Couverts, možnost návštěvy muzeí Muzeum Alsaska nebo Muzeum v Rohanském paláci, volno. Přejezd krajem Obernai na hrad Haut-Koenigsbourg, prohlídka, výhledy na oblast Alsaska. Nocleh.

3. den
Město Thann s gotickým kostelem, procházka mezi vinohrady a možná i farmářský trh, vyhlídková cesta na Grand Ballon, nejvyšší vrchol Vogéz, turistika - jezera Lac Blanc a Lac Vert . Středověké město Éguisheim s hradem a ulicemi do kruhu, ochutnávka vína, sýru münster a kougelhopf. Středověké hrázděné město Kaysersberg. Fakultativně večeře - alsaská specialita tarte flambée se salátem a dezertem. Malebné renesanční městečko Turckheim s večerním překvapením. Nocleh.

4. den
Prohlídka Colmar, čtvrť Petite Venice, hrázděné domy plné květů, projížďka lodí po kanále. Riquewihr, nejkrásnější ves na vinné stezce. Půvabné městečko Ribeauville, které leží na úpatí tří hradů. Vinařská slavnost trubačů a vína s průvodem alegorických vozů a rytířů na koních,… a víno teče v kašně pro každého. Pro milovníky klidu variantně turistika mezi hrady a vinicemi.

5. den
Návrat časně ráno.

Minimální výměna na vstupy
40 EUR.

Poznávací zájezdy
Francie - LastMinute
Ceny za osobu