(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Alsasko a Schwarzwald, zážitky na vinné stezce

Francie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

V Alsasku poznáte velké množství zachovalých starobylých měst a vesniček, která jsou považována za nejkrásnější v Evropě. Gastronomie a vína proslavená po celém světě, květinové slavnosti, zachovalé památky, přehlídka lidových řemesel. To vše a ještě mnoho dalších zážitků Vám dovolí zažít tento zájezd.

Rychlý přehled
 • 5denní zájezd
Trasa
 • Schwarzwald
 • Lahr
 • Thann
 • Lapoutroie
 • Kayserberg
 • Colmar
 • Riquewihr
 • Eguisheim
 • Ungersheim
 • Štrasburk

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
5denní zájezd

1. den
Odjezd ráno. Denní přejezd do německého národního parku Schwarzwald - Černý les. Historické město Lahr mezi vinicemi se siluetou vrcholků Černého lesa. Návštěva největších květinových slavností v Německu – Chrysanthemum (Chryzantéma), více než 10.000 chryzantém v podobě pestrobarevných obrazců a tvarů, tématické parky. Ubytování u Colmaru.

2. den
Návštěva města Thann s gotickým chrámem svatého Teobalda - skvostná architektura a nádherná sochařská výzdoba, zastávka s výhledy. Bojiště 1. světové války Viel Armand, národní památník a hřbitov. Možnost oběda, třeba i s chutnými borůvkovými koláči, vyhlídková jízda po tzv. Route de Cretes, krajina Vogéz v době babího léta a příjemná turistika, zdoláte bez velké námahy hned dva nejvyšší vrcholy Vogéz - Grand Ballon (1.424 m) a Hohneck (1.363 m). Městečko Lapoutroie, muzeum ovocných likérů s ochutnávkou a exkurze s ochutnávkou do nedaleké sýrárny, která vyrábí oblíbený alsaský sýr münster. Zastávka v městečku Kayserberg při nočním osvětlení. Fakultativně večeře. Nocleh.

3. den
Pohledy na výstavný hrad Haut-Koenigsbourg vysoko nad krajem. Starobylé město Colmar se zachovalým centrem a hrázděné domy zdobené barevnými květinami, "benátská čtvrť" Petite Venice, romantická projížďka lodí po kanále, kavárničky, Museum Unterlinden se slavným Issenheimským oltářem. Riquewihr, jedno z nejkrásnějších městeček na alsaské vinné stezce Route de Vin - středověká a renesanční architektura. Středověké město Eguisheim s hradem a ulicemi do kruhu, podivuhodná architektura kamenných i hrázděných domů. Nocleh.

4. den
Skanzen lidových staveb v Ungersheimu - Ecomusée d´Alsace, největší v Alsasku, tradiční hrázděné domy a ukázky lidových řemesel. Návštěva Štrasburku, jednoho z hlavních měst EU - sídlo Evropského parlamentu, historické jádro (UNESCO), katedrála Notre Dame, čtvrť „Petite France" s kanály, krytý most Ponts-Couverts. Fakultativně večeře na rozloučenou. Odjezd pozdě večer, noční přejezd.

5. den
Návrat do ČR v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
60 EUR.

Poznávací zájezdy
Francie - LastMinute
Ceny za osobu