(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Beaujolais a Burgundsko, kláštery a slavnost vína

Francie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 5denní zájezd
Trasa
  • Vézeley
  • Chablis
  • Clos de Vougeot
  • Tournus
  • Vaux
  • Beaune
  • Dijon

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

1. den
Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den
Významné poutní místo Vézelay (UNESCO), románská bazilika La Madeleine, shromaždiště poutníků do Santiaga de Compostella. Vynikající vinařská oblast a malebné městečko Chablis. Možnost ochutnávky proslulých bílých vín Chablis. Pohledy na opevněné městečko Semur-en-Auxois. Nocleh.

3. den
Průjezd burgundskými vinicemi (UNESCO), cestou z Côte d´Or do Beaujolais, zámek Clos de Vougeot ležící uprostřed vinohradů, „bratrstvo rytířů koštýře“, muzeum vína, pohled na vinice Vosne-Romanée, Aloxe – Corton, vinice založená Karlem Velikým. Dále přes oblast Mersault, kde se vyrábějí slavná bílá burgundská vína. Město Tournus s významným románským kostelem v opatství St Philibert. Dále průjezd krajem Beaujolais s malebnými vesničkami a slavnými vinicemi Grand Cru. Zastávka ve vesničce Vaux, která sloužila jako předloha pro městečko Zvonokosy ze stejnojmenného humoristického díla. Ochutnávka vína u místního vinaře, posezení ve stylovém baru, ochutnávka vína beaujolais, večeře za příplatek. V oblasti začínají slavnosti vína Beaujolais Nouveau . Nocleh.

4. den
Starobylé vinařské město Beaune, návštěva historického špitálu, perla burgundské architektury, možnost ochutnat místní specialitu: burgundské šneky. Možnost návštěvy středověkých vinných sklepů s ochutnávkou, muzeum hořčice, v městě probíhá veletrh vína spojený s vinařskými slavnostmi - folklórní hudba v ulicích, přehlídka vinařského bratrstva La Confrérie de Belnus, možnosti nákupu a ochutnávek různých burgundských vín. Zastávka v Dijonu (UNESCO), večerní procházka starobylým městem burgundských vévodů s osvětleným vévodským palácem. Odjezd do ČR

5. den
Příjezd do ČR ráno.

Minimální výměna na vstupy
65 EUR

Poznávací zájezdy
Francie - LastMinute
Ceny za osobu