(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Centrální Pyreneje, turistika mezi přírodními krásami

Francie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Uvidíte nepřeberné množství ojedinělých přírodních scenérií a podniknete řadu výletů v nejkrásnější oblasti Pyrenejí.

Rychlý přehled
  • 10denní zájezd s pěší turistikou
  • hvězdicový typ zájezdu
  • ubytování v apatmánech
Trasa
  • Saint-Lary • Col du Tourmalet • Pic du Midi du Bigorre • Lac de Gaube • Lurdy • Lac de l'Oule • Gavarnie • Néouvillský park • Park Ordesa • Narbonne Plage

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10denní zájezd

1. den
Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2. den
Odpoledne příjezd do městečka Saint Lary. Ubytování v apartmánech nad městečkem. Možnost procházky po okolních kopcích s výhledy do údolí. Nocleh.

3. den
Výstup ze sedla Col du Tourmalet, nejslavnější průsmyk v Pyrenejích při Tour de France. Nenáročná cesta na Pic du Midi du Bigorre. Nejnavštevovanejší pyrenejský vrchol nabízí panoramatické kruhové výhledy na hlavní hřeben Centrálních Pyrenejí a do Akvitánské nížiny. Nocleh.

4. den
Přejezd k jezeru Lac de Gaube malebnou dolinou s množstvím potoku a kaskád pod mohutnou stěnou nejvyšší hory francouzských Pyrenejí Vignemale. Návšteva Lourd, věhlasného poutního místa římskokatolických věřících s léčivou vodou. Nocleh.

5. den
Výlet do Néouvillského národního parku. Jedinečná krajina s překrásnými jezery, pěknými výhledy a úchvatnou přírodou. Podél jezera Lac de l´Oule k chatě Refuge de Bastan a dále na sedlo pod vrchole Pic Bastan (2715 m n. m.), krásné výhledy na jezera a nejvyšší horu oblasti Pic de Néouville (3091 m n. m.). Nocleh.

6. den
Přejezd do horského střediska Gavarnie a výlet k nejznámějšímu ledovcovému karu Cirque de Gavarnie, z jehož strmé karové stěny pokryté v nejvyšší části ledovce spadá přes 20 vodopádu, z nichž nejvyšší prekonává výšku 422 metrů. Romantické starobylé městečko Luz-Saint-Saveur překrásně umístěné na prahu soutěsky řeky Pau, opevněný kostelík postavený rytířským řádem Templářů ve 12. století. Nocleh.

7. den
Výlet do nejkrásnějšího národního parku španělských Pyrenejí – Národního parku Ordesa (UNESCO). Pěší turistika v kanonu Ordesa s několika krásnými vodopády pod 800 metru vysokými skalními stěnami. Nocleh.

8. den
Druhý výlet v Néouvillském národním parku. Túra do oblasti nádherných jezer Lac d´Orédon a Lac d´Aubert. Nocleh.

9. den
Dopoledne odjezd z Pyrenejí. Bezpečnostní pauza autobusu na pobreží Středozemního moře, koupání na krásných písčitých plážích u Narbonne. Letovisko Narbonne Plage – městečko s dlouhou pláží, restauracemi a příjemným centrem. Přejezd přes Francii a Německo.

10. den
Příjezd do Prahy.

Poznámka
PĚŠÍ TRASY
1. trasa: Pic du Midi de Bigorre: Jde se stejnou cestou tam i zpět. Průsmyk Tourmalet je v nadm. výšce 2 115 m n.m. - východisko túry na Pic du Midi de Bigorre 2 865 m n.m. Po prašné silničce a výstup na vrchol trvá asi 2 h. Na vrchol lze vyjet lanovkou z La Mongie (cca 25 €).

2. trasa: Výlet k jezeru LAC DE GAUBE: Jde se stejnou cestou tam i zpět, lze využít lanovku. Pont d’Espagne (1 496 m n.m.) - lanovka Télécabine du Pont d‘Espagne - Télésiege de Gaube - Belvédere de Gaube, pak 15 min. k jezeru - to je velmi pohodlné, celkové převýšení 690 m.

3. trasa: Podél jezera LAC DE L´OULE k chatě REFUGE DE BASTA (BASTAN) a dále na sedlo pod vrcholem Pic Bastan (2 715 m n.m.). Z parkoviště 1 593 m k jezeru Oule (1 820 m), stoupání, podél jezera pohodlné, pak k jezeru a chatě Bastan na 2 260 m, celkové převýšení 670 m.

4. trasa: CIRQUE DE GAVARNIE: Jde se stejnou cestou tam i zpět. Cesta (1 357 m) z Gavarnie k chatě (1 570 m) na dně karu trvá asi 1,5 h (3 km), pak lze pokračovat pod vodopád asi 45 min.

5. trasa: NP ORDESA. Jde se tam i zpět stejnou cestou. Parkoviště (asi 1 300 m), kam se dojede místním autobusem, se dá asi za 3 hodiny vystoupat do nadm. v. 1 800 m, kromě krátkého rovného začátku je skoro pořád stálé a dost prudké stoupání.

6. trasa: Túra do oblasti nádherných jezer LAC D´OREDON (ORÉDON) a LAC D´AUBERT. Jde se stejnou cestou tam i zpět. Délka pěší trasy je cca 5-6 h. K jezeru Oredon (1 856 m) se dá vyjet autobusem, pokud není problém se silnicí, odtud pak placeným autobusem k jezeru Aubert 2 148 m n.m., pak v okolí pohodlné procházky, ale do sedla převýšení asi 350 m přes kamenné moře, do výšky 2 500 m.

Minimální výměna na vstupy
70 EUR.

Poznávací zájezdy
Francie - LastMinute
Ceny za osobu