(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Gaskoňsko, zelené srdce Francie a kanál du Midi

Francie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Gaskoňsko a jihozápadní Francie, to je oblast nejstarší evropské kultury, ráj statečných Gaskoňců, kouzelná příroda kraje Périgord a Dordogne, opevněné středověké vesnice "bastidy" a městečka, kláštery, kraj slunečnic, lanýžů a vína, z podhůří Pyrenejí pochází lahodný ovčí sýr bleu de brebis. Cesta podél kanálu du Midi až do centra středověké Okcitánie a oblasti katarského hnutí. Řinčení mečů, třeskot mušket a vítr z časů dávno minulých jakoby dodnes dozníval ve sluncem prosvícených uličkách a na omšelých hradbách nad údolími plnými vinic. Nebudou chybět ani krásné francouzské zahrady. Milovníci zahrad, historie, architektury, umění, vína i gastronomie budou nadšeni. Pilní čtenáři tří mušketýrů i ctitelé Cyrana a malíře Toulouse-Lautreca také.

Rychlý přehled
 • 9denní zájezd
Trasa
 • Paray-le-Monial
 • Sarlat-la-Canéda
 • Périgueux
 • Bergerac
 • Condom
 • Agen
 • Auvillar
 • Moissac
 • Toulouse
 • Albi
 • Carcassonne

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
9denní zájezd

1. den
Večer odjezd.

2. den
Cesta napříč Francií a zastávka ve středověkém opatství Paray le Monial, románský kostel Sacré-Coeur, jedna z nejvýznamnějších památek clunyjské architektury. Průjezd kouzelnou krajinou kraje Quercy. Nocleh.

3. den
Oblast kraje Dordogne. Středověké kamenné město Sarlat-La-Caneda – město vyhlášených trhů (kozí sýry, husí játra a víno), nejvíce středověkých a renesančních fasád domů a paláců v celé Francii. V údolí řeky Dordogne naleznete v Marqueyssac jedinečné francouzské zahrady. Turistická procházka v přírodním parku s úžasnými výhledy na meandry řeky. Možnost oběda. Údolí řeky Vezére – jedna z nejhezčích vesnic na nedobytné skále s hradem Beynac et Cazennac. Procházka městem k hradu a ráj pro fotografy, koupání v řece. Oblast osídlení člověka cromagnonského, replika světoznámé jeskyně s pravěkými malbami Lascaux (UNESCO), pravěké a středověké sídliště pod skalními převisy St-Christophe. Nocleh.

4. den
Návštěva města Périgueux, historického centra kraje Périgord. Stará čtvrť La Cité (kdysi galořímská osada Vesunna), kostel St. Étienne na Svatojakubské cestě, impozantní románská katedrála, trhy města lanýžů. Přejezd do města Bergerac. Město d’Artagnana a Cyrana, náměstí Place Pélicier, kostel Saint Jacques založený benediktiny ve 12. století, ulice s hrázděnými domy, renesanční měšťanské domy, muzeum vína s ochutnávkou, historie pěstování tabáku, palác Peyrar’de. Jedna z nejkrásnějších vesnic Francie – opevněná „bastide“ Monpazier se středověkým náměstím s podloubími a prádelnou, cesta krajem tabáku. Nocleh.

5. den
Návštěva města Condom, města proslavené obchodem s armagnacem, gotická katedrála, staré ulice, ochutnávka likéru armagnacu v letním sídle biskupů s daňčí oborou. Cesta gaskoňskou krajinou. Nejmenší opevněná vesnice Francie Larressingle s hradem, donjonem a stylovou hospůdkou. Staré město Auch na skalnatém výběžku nad řekou Gers, Tour d’Armagnac, monumentální schodiště k řece se 234 schody, zbytky středověkého schodiště pousteris, ulice Dessoles s pozoruhodnými domy, katedrála s úžasně vyřezávanými lavicemi v chóru a vitrážemi z 16. st., muzeum indiánského umění z předkolumbovské doby v bývalém Couvent des Jacobins. Můžete ochutnat typická vína kraje a zavzpomínat na slavného Gaskoňce d’Artagnana u jeho sochy. Město Agen je proslulé vynikajícími švestkami a Mekka francouzského ragby, Place Goya, boulevardy, kostel Notre Dame, rekonstruované středověké domy v Rue Voltaire, Maison du Sénéchal s otevřenou lodžií. Krajina se švestkovými sady, pozdní návrat na ubytování. Nocleh.

6. den
Jedna z nejkrásnějších vesnic Francie – Auvillar, místo odpočinku na cestě do Compostely. Krásný výhled na řeku Garonnu, Place de Halle s malebnými starými domy, kruhová tržnice na toskánských sloupech, kostel St. Pierre, La tour d’Horloge. Město Moissac známé pro světoznámé opatství Saint-Pierre položeného mezi vinicemi, románská křížová chodba a nádherný portál, perly románského sochařského umění. Významné místo na poutní cestě do Compostely. Město Montauban s náměstím Place Nationale s podloubím, náměstí Place du Coq. Toulouse – současné centrum obchodu, leteckého průmyslu a univerzity, pozoruhodné historické centrum, kostely St. Sernin, největší románská bazilika ve Francii, Les Jacobins s vějířovitou klenbou, renesanční dům Hotel de Bernuy s podloubím. Večerní atmosféra města. Nocleh.

7. den
Opevněné středověké město Cordes sur Ciel, které se rozkládá na pahorku tyčícím se nad okolní krajinu. Návštěva „růžového města“ Albi, které se řadí mezi přední památky Seznamu světového dědictví UNESCO. Díky své výjimečně zachovalé architektuře tvoří v Evropě jedinečný urbanistický celek utvářený od středověku až po současnost. Unikátní katedrála Ste-Cecile s pozoruhodným oltářem s apokalyptickou freskou Posledního soudu, Toulouse – Lautrecovo muzeum. Ubytování u Carcassonne. Nocleh.

8. den
Technická památka kanál du Midi (UNESCO). Prohlídka pohádkového hradního komplexu Carcassonne (UNESCO), které patří k nejzachovalejším středověkým pevnostním městům v celé Evropě. Návštěva hradu, unikátní katedrála, oběd ve stylové restauraci. Fakultativně cesta lodí po kanále du Midi, zdymadla a scenérie nábřeží. Odjezd večer.

9. den
Návrat odpoledne.

Minimální výměna na vstupy
90 EUR.

Poznávací zájezdy
Francie - LastMinute
Ceny za osobu