(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Po stopách templářů, katarů, za sluncem a vínem

Francie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
 • 7denní zájezd s denním přejezdem
Trasa
 • Lyon
 • Puy en Velay
 • Roquefort-sur-Soulzon
 • Millau
 • Narbonne
 • Villefranche de Conflent
 • Collioure
 • Carcassonne
 • Albi
 • Conques

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
7denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd v ranních hodinách. Denní přejezd. Ubytování v oblasti Lyonu.

2. den
Snídaně. Prohlídka města Puy en Velay s jedinečnou scenérií dvou pahorků sopečného původu se svými dominantami sochou Panny Marie kaplí St-Michel-d´Aiguilhe. Přejezd do oblasti Millau a návštěva vesničky Roquefort-sur-Soulzon s návštěvou slavné sýrárny. Nocleh.

3. den
Snídaně. Zastávka u jedinečného technického díla viaduktu Millau, nejvyššího dálničního mostu v Evropě. Opevněné městečko La Couvertoirade, sídlo templářského řádu.
Přejezd do Narbonne bývalého významného římského město v Galii. Krásná katedrála sv. Justa a Arcibiskupský palác. Návštěva kláštera Abbaye de Fontfroide z 11. století, perly cisterciánské architektury. Klášter se stal ortodoxní baštou během křižácké výpravy proti albigenským. Nocleh.

4. den
Snídaně. Návštěva pohádkového přírodního útvaru z pískovce a jílu ve tvaru varhan Les Orgues d´Ille sur Tet. Městečko Villefranche de Conflent s mohutnou Vaubanovou pevností Fort Libéria. Výlet žlutým vláčkem úzkorozchodnou dráhou do náročného horského terénu. Nocleh.

5. den
Snídaně. Staré přístavní městečko Collioure, město malířů s jedinečnou atmosférou, templářský a pak královský hrad přestavený Vaubanem, úzké křivolaké uličky. Hrad Quéribus, bývalé významné útočiště katarů. Jedinečné výhledy na kraj Languedoc Roussillon a Pyreneje. Prohlídka pohádkového hradního komplexu Carcassonne (UNESCO), které patří k nejzachovalejším středověkým pevnostním městům v celé Evropě, naleznete zde na 52 věží a 3 km opevněných hradeb. Přejezd do Albi.

6. den
Snídaně. Návštěva „růžového města“ Albi, které se řadí mezi přední památky seznamu světového dědictví UNESCO. Díky své výjimečně zachovalé architektuře tvořící v Evropě jedinečný urbanistický celek utvářený od středověku až po současnost. Katedrála svaté Cecílie, největší cihlové katedrály na světě, palác Palais de la Berbie v níž dnes sídlí Muzeum Toulouse-Lautreka. Středověká malebná vesnička Conques pyšnící se nejkrásnější vesnicí Francie. Významné opatství Sainte Foy je ukryto v zalesněných kopcích nad řekou Dourdou. V klášteře naleznete zlatý poklad – relikviáře nepředstavitelné hodnoty zdobené zlatem, stříbrem a drahými kameny. Noční přejezd.

7. den
Návrat kolem poledne.

Příplatky u průvodce
večeře 20–24 EUR.

Minimální výměna na vstupy
80 EUR.

Poznávací zájezdy
Francie - LastMinute
Ceny za osobu