(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Přírodní parky a památky Provence

Francie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Krásy Provence, Avignon, Roussillon, Les Baux, Arles, Pont du Gard, Marseille, přírodní parky Lubéron, Camargue, Calanques, kvetoucí levandule, výstavy umění.

Rychlý přehled
  • 9denní zájezd
Trasa
  • Orange
  • Avignon
  • Roussillon
  • Les-Baux-de-Provence
  • Arles
  • Cassis
  • Marseille

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

1. den
Odjezd v odpoledních hodinách. Noční přejezd.

2. den
Návštěva Orange, bývalé římské město se zachovalým divadlem a vítězným obloukem, které jsou pod patronací UNESCO. Přejezd do bývalého papežského sídla Avignonu (UNESCO) s jedinečnou gotickou stavbou papežského paláce Palais des Papes, pověstný středověký most St-Benézet, Rocher des Doms, kouzlo provensálských uliček. Možnost fakultativního výletu lodí po Rhôně s výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most. V místních tavernách nebo obchůdkách můžete ochutnat místní specialitu čokoládové koule papaline d´Avignon nebo víno Côte du Rhône. Ubytování. Nocleh.

3. den
Přírodní park Lubéron s cedrovými lesy, cesta s vyhlídkami. Kouzelné kamenné městečko Bonnieux, romantický starý římský most a pole levandule. Prohlídka zajímavých červených skalních útvarů u městečka Roussillon. Zastávka u jedné z největších vyvěraček v Evropě ve Fontaine-de-Vaucluse, místa kde snil Petrarca o Lauře, továrna s vodním kolem na ruční papír, levandulová pole. V průběhu dne možnost ochutnávky vín u místních pěstitelů v oblasti Lacoste. Návrat na ubytování.

4. den
Kamenná vesnice Bories v pohoří Les Alpilles. Městečko Saint-Rémy-de-Provence, (město Nostradama), olivové háje, archeologický areál římského města GLANUM nebo klášter St-Paul-de Mausole, kde pobýval Vincent van Gogh. V pohoří Les Alpilles si prohlédnete malebné skalnaté městečko Les Baux-de-Provence se zbytky rozsáhlého hradu nad Val d´Enfer (Pekelné údolí) s expozicí středověkých dobývacích zbraní. Objekt vápencového lomu Carrieres de Lumieres, okouzlující umělecký projekt s dynamickým promítánímvýznamných uměleckých děl na stěny a podlahy podzemních místností. Individuální ochutnávka místních specialit a kiru. Fakultativně provensálská večeře v centru Avignonu. Nocleh.

5. den
Prohlídka Arles (UNESCO), města s řadou památek, antická aréna, skvost románské architektury klášter St-Trophime, variantně samostatná návštěva antické nekropole Les Alyscamps, Goghova nemocnice, kavárna a zdvihací most známý z obrazů van Gogha. Románský klášter Abbaye de Montmajour z 12. století. Zastávka u římského akvaduktu Pont du Gard (UNESCO), který patří mezi největší a nejzacho¬valejší na světě, lehká turistika v okolí, koupání v říčce Gardon. Podvečerní zastávka u pevnosti Tarascon na břehu Rhony. Večerní Arles, individuelně večeře. Nocleh.

6. den
Přejezd k moři přes přírodní park Camargue, kde žijí plameňáci, stáda bílých koní i černých býků. Možnost projížďky na koni (od 25 €), rozsáhlá ornitologická rezervace, poutní městečko Saintes-Maries-de-la-Mer s dvoupatrovou poutní katedrálou (hrob „černé“ svaté Sáry), vyhlídky ze střechy, fakultativně ochutnávka místních písečných vín a především polodenní koupání na písečných plážích. Nocleh.

7. den
Rybářské městečko Cassis s okolním přírodním parkem Calanques, středomořské „fjordy", lehká turistika po útesech kolem úzkých hlubokých zátok. Výlet lodí kolem Calanques a koupání na plážích v zátokách. Návštěva Aix-en-Provence, město Paula Cézanna a bývalé hlavní město Provence, katedrála de Saint-Sauveur, Cours Mirabeau a boulevardy s proslulými kašnami. Individuálně Cézannův ateliér a zahrada, možnost večeře. Nocleh

8. den
Celodenní návštěva Marseille, starý přístav, bazilika St-Victor s kryptou, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, moderní MuCem - muzeum středomořských civilizací. Fakultativně výlet lodí kolem ostrova If s pevností na Frioulské ostrovy s koupáním, pro zájemce fakultativně večeře v restauraci, pozdě večer odjezd do ČR.

9. den
Návrat v odpoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
115 EUR.

Poznávací zájezdy
Francie - LastMinute
Ceny za osobu