(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí
STĚHUJEME SE!!! - naši pobočku v Chomutově naleznete od 1. 8. 2023 na nové adrese: Puchmayerova 133, Chomutov

Vánoční Paříž - adventní romantika pod Eiffelovou věží

Francie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
Poloha

Ubytování a rozmistění osob

Sedadlo

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Poptat

Zvolený zájezd nelze on-line nacenit a rezervovat.

Zanechte nám kontakt a naše operátorky Vás budou kontaktovat a pomohou Vám s rezervací či výběrem jiného zájezdu dle Vašich představ.
Jméno *
Příjmení *
Zájezd *
Email *
Telefon
Termín od
Termín do
Poznámka

Popis hotelu

Popis
3denní zájezd s nočním přejezdem

1. den
Podvečerní odjezd z Prahy do vánoční Paříže.

2. den
V ranních hodinách příjezd do Paříže.

Po příjezdu do centra následuje komentovaná okružní jízda centrem, která nás naladí na další program.* Trasa vede přes náměstí Bastily, náměstí Republiky k Opeře Garnier a slavné nákupní galerii Lafayette. Odtud pak okolo kostela la Madeleine na Place de la Concorde. Po majestátní třídě Champs-Élysées vyjedeme až k monumentálnímu Vítěznému oblouku, odtud dojedeme na náměstí Trocadero, kde uděláme pauzu, abychom si z návrší vychutnali panorama Eiffelovy věže za východu slunce. Okružní trasa je zakončena u mrakodrapu Montparnasse – věž vysoká 212 metrů je budovou, která vyčnívá nad městem a je z ní nádherný výhled na celou metropoli. Výtahem se za pouhých 38 sekund vyvezeme do 59. patra, kde na nás čeká krytá i venkovní observatoř.

Po návštěvě věže se vydáme na asi čtyřhodinovou procházku s průvodcem**. Trasa vede okolo hřbitova Montparnasse do Lucemburských zahrad, kde je krátké volno k prohlídce. Pak se okolo univerzity Sorbonna vydáme do Latinské čtvrti, kde v jedné z desítek restaurací můžete vyzkoušet obědové menu za výhodné ceny. Nedaleko pak objevíme gotický chrám Notre Dame, jehož interiér bohužel stále není v důsledku požáru možné navštívit. Kolem Justičního paláce dojdeme až k paláci a muzeu Louvre s ikonickou prosklenou pyramidou, kde nastane individuální volno.

Adventní Paříž Vás okouzlí. V centru se nachází náměstí Les Halles s hlavními vánočními trhy. Hned před Louvrem také začíná třída Champs-Élysées se stromořadím nazdobeným nekonečnými vánočními řetězy, nákupní možnosti a lákavé výlohy zde nikoho nezklamou. Za návštěvu stojí i slavná obchodní galerie Lafayette, jejíž fasáda je v adventním čase proměněna v široko daleko světélkující ornamenty. A ani Eiffelova věž nezklame, i pod ní najdete stylový adventní trh. Pro chvilku odpočinku poseďte třeba v místní „confiserie“ (neboli cukrárně), kde na Vás čekají tradiční makronky netušených příchutí.

Večer nás čeká romantická plavba populární výletní lodí s neopakovatelnými výhledy nejen na Eiffelovu věž, ale i historické budovy podél řeky v celém centru města. Sezení je možné na palubě i v proskleném vytápěném podpalubí.

Plánovaný odjezd do ČR je ve 22 hodin.

3. den
Příjezd kolem poledne.

Minimální výměna na vstupy
80 EUR.

Poznávací zájezdy