(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Zámky na Loiře a Paříž - letecky

Francie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Okouzlující renesanční zámky na Loiře a překrásné francouzské zahrady

Rychlý přehled
  • letecký zájezd z Prahy
Poloha

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis hotelu

Popis
5denní letecký zájezd

1. den
Dle letového řádu odlez Prahy do Paříže. Po příletu transfer do hotelu.

2. den
Po snídani se vydáme do kraje zámků na Loiře. Naše putování začneme v srdci Francie ve městě Orléans. Prohlédneme si katedrálu St. Croix, považovanou Francouzi za památník národní státnosti. Její vitráže zachycují příběh svaté Johanky z Arku, která město osvobodila od anglické nadvlády. Podél Loiry budeme pokračovat k záhadami opředenému zámku Chambord, výjimečnému svou monumentálností i originalitou. Král František I. se jím chtěl podle vlastních slov proslavit jako „jeden z největších stavitelů vesmíru“. 365 fantaskních zámeckých komínů, dvojité točité schodiště i 440 pokojů nás možná přesvědčí o tom, že tuto největší loveckou rezidenci na světě možná plánoval i sám Leonardo Da Vinci. Po prohlídce přejedeme do královského města Blois k zámku šesti králů a několika historických slohů, kde s králem Františkem I. prožijeme jeho spory s architekty. Ani králové si své sny neplní bez obtíží! Projdeme se večerním městem, kde Johance z Arku požehnal před vítěznou bitvou remešský arcibiskup.

3. den
Snídaně. Zavzpomínáme na setkání Jany z Arcu s budoucím králem Karlem VII. u zříceniny středověkého hradu Chinon. Další historii stoleté války budeme objevovat v opatství Fontevraud založeném již v 11. století, které se stalo místem posledního odpočinku některých anglických a francouzských králů z rodu Plantagenetů a také Richarda Lví srdce. Možnost občerstvení v místních restauracích. Po obědě nás očekává pohádkový zámek Šípkové Růženky, přesuneme se k zámku Ussé. Celý příběh dotváří komnaty vyplněné postavami v nádherných dobových kostýmech. Kaple a oranžerie jsou zařazeny na seznamu světového dědictví. Pozdní odpoledne prožijeme v zahradách zámku Villandry, kde nás zdejší zahradníci přesvědčí o tom, že nádherné ornamenty je možné vysázet i z obyčejné zeleniny. Večer se vrátíme do našeho hotelu u Tours.

4. den
Snídaně. Dnes zavítáme do Chenonceau, kde nás přivítá krásná králova milenka Diana z Poitiers spolu s dalšími pěti slavnými ženami, jež nádherný vodní zámek obývaly. Obdivovat budeme mostní oblouky galerie zámku spojující tento unikát se dvěma břehy Loiry. V městečku Amboise se setkáme s geniálním Leonardem da Vincim, modely některých z jeho vynálezů budeme obdivovat v nedalekém zámečku Clos Lucé, kde tento všestranný člověk na sklonku svého života několik let pobýval. Pozdní odpoledne strávíme v Tours. Budeme obdivovat monumentální katedrálu svatého Gatiena, perlu gotické Francie s úchvatnými sochami a magickým kaleidoskopem vitráží v interiéru. Svatého Martina, bývalého biskupa města, si připomeneme u baziliky, která nese jméno toho světce. Potom se můžeme toulat starobylými uličkami a vychutnat si skleničku vína při zapadajícím slunci na kouzelném náměstní Place Plumerau s řadou kavárniček. Po možnosti zde individuálně strávit čas se vrátíme do hotelu.

5. den
Po snídani se přesuneme do oblasti Ile de France. Naše cesta povede k Fontainebleau, sídlu francouzských králů i císaře Napoleona I. Po prohlídce zámku přejedeme do Paříže. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Minimální výměna na vstupy
80 EUR

Poznávací zájezdy
Francie - LastMinute
Ceny za osobu