(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Zelený ráj Francie, kaňony a památky Unesco

Francie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Kdo si prochodí kraj zvaný zelené srdce Francie, pozná krásu středověkých vesnic a kouzlo řek s převisy a jeskyněmi, seznámí se i s půvabem oblasti Cévennes a romantikou kaňonů, potěší se řadou památek UNESCO a kdo ochutná nejlepší vína a gastronomické pochoutky Evropy (např. tzv.černé víno, kachní játra foie gras, kachní speciality a slavné sýry roquefort), bude moci říci, že poznal ráj na zemi.

Rychlý přehled
  • 7-denní zájezd
  • lehká turistika
  • gastronomie a víno
  • památky UNESCO
Poloha

Ubytování a rozmistění osob

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Poptat

Zvolený zájezd nelze on-line nacenit a rezervovat.

Zanechte nám kontakt a naše operátorky Vás budou kontaktovat a pomohou Vám s rezervací či výběrem jiného zájezdu dle Vašich představ.
Jméno *
Příjmení *
Zájezd *
Email *
Telefon
Termín od
Termín do
Poznámka

Popis hotelu

Popis
7-denní zájezd

1. den
Odjezd v odpoledních hodinách. Noční přejezd přes Německo do Francie.

2. den
Krásy tajemného kraje Quercy, Collonges-la-Rouge, malebná vesnice z červeného kamene v kouzelné krajině, jedna z těch, které se mohou honosit titulem nejkrásnější vesnice Francie, krátká zastávka, významné středověké poutní místo Rocamadour (UNESCO),“město zázraků“ na cestě do Santiaga de Compostella, zámek, Křížová cesta s kapličkami, sedm kostelů na divokém ostrohu vysoko nad řekou, hradby, malebné uličky ve vesničce, možnost oběda s místními tradičními jídly, turistika v údolí, speciality gastronomie, např. husí játra, kozí sýry, produkty z vlašských ořechů (včetně oleje, octa, likérů nebo koláčů). Ubytování. Nocleh.

3. den
Cahors (UNESCO), kdysi hlavní město provincie Quercy, středověká a renesanční architektura, opevněný most Pont Valentré ze 14. století, starobylá unikátní katedrála ze 12. století s křížovou chodbou, farmářský trh s místními produkty, údajný dům krále Jindřicha Navarského, ochutnávka výborného černého vína Cahors z odrůdy Malbec, další místní vína a různé druhy paštik, vesnička St-Cirq-Lapopie - pohádka středověku (na seznamu nejkrásnějších vesnic Francie), vysoko nad řekou Lot, ruiny hradů, románský kostel, hrázděné středověké domy a paláce, vyhlídky na řeku Lot, turistika v okolí řeky Lot, přírodní ráj: pískovcové převisy, návštěva pravěká jeskyně Pech-Merle s malbami modrých koní, návrat, večerní Cahors, možnost večeře. Nocleh.

4. den
Krajem Aveyron, Figeac (UNESCO), milé městečko z bílého vápence v zelené krajině u řeky Lot, se středověkým centrem, rodiště a muzeum slavného francouzského archeologa Champolliona, jehož významný objev připomíná model Rosettské desky na náměstí, opatství Conques (UNESCO), proslulé poutní místo na Svatojakubské cestě, slavný tympanon, krásná kamenná zákoutí se středověkou atmosférou (na seznamu nejkrásnějších vesnic Francie), románská katedrála se vzácnou pokladnicí, cestou středověkých kamenných městeček s hrady, opevněnými mosty přes Rodez nad řekou Aveyron, unikátní katedrála, biskupský palác, zajímavé domy ze 16. století, přejezd přes most Millau, nejvyšší dálniční most v Evropě, technický zázrak s romantickými výhledy, info centrum pro veřejnost s krátkými filmy a suvenýry, fakultativně večeře za příplatek. Nocleh.

5. den
vesnice Roquefort sur Soulzon, proslulá pravým roquefortským sýrem, exkurze do muzea ve sklepích, kde zraje sýr roquefort s ochutnávkou několika druhů s vínem s místním průvodcem, včetně několika krátkých filmů, možnost nákupu i dalších lokálních potravin a vín, Millau, pohledy na slavný most Millau z městečka, stavitelský zázrak minulého desetiletí, cesta kaňonem řeky Tarn s vyhlídkami, Ste-Enimie, středověká vesnice nad řekou Tarn s ruinami kláštera, románský kostelík, krásné středověké uličky, možnost koupání v řece nebo jen posezení v kavárně nebo baru s výhledem na řeku. Nocleh.

6. den
Kouzlo kaňonu řeky Ardeche, brána Pont-d’ Arc známá z Tour de France a cesta nad kaňonem s krátkými zastávkami - ráj pro fotografy, Lyon (UNESCO), pravá Mekka gurmánů, historické centrum, staré město Vieux Lyon, katedrála, bílá basilika Notre Dame de Fourviere nad městem, antické vykopávky a divadlo, renesanční čtvrť tkalců, parky s výhledy na celý Lyon, náměstí s radnicí a fontánou do Bartoldiho, budova opery po přestavbě slavného francouzského architekta Jeana Nouvela, příp. indiv. Place Bellecour s jezdeckou sochou Ludvíka XIV. považované za největší náměstí ve Francii, fakultativně společná večeře na rozloučenou ve městě gurmánů v tradiční brasserii Bouchon Lyonnais, pozdě večer odjezd do ČR.

7. den
Návrat v odpoledních hodinách.

Poznámka
Při sepsání smlouvy je nutné nahlásit zájem o vstup do jeskyně Peche-Merle (vstup cca 15 EUR), ale platí se na místě u průvodce.

Minimální výměna na vstupy
70 EUR.

Poznávací zájezdy