(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Rychlý přehled
  • 11denní zájezd
Trasa
  • Tbilisi
  • Vardzia
  • Akhaltsikhe
  • Kutaisi
  • Mestia
  • Ushgulli
  • Batumi
  • Mccheta
  • Tbilisi

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby, možnost 1 přistýlky

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10/11denní zájezd

1. den
Odpoledne nebo večer odlet z Prahy/Vídně do Tbilisi. Ubytování. Nocleh.

2. den
Snídaně. Prohlídka hlavního města. Procházka historickou části města – uličky s krásnými fasádami domů, katedrála Sioni, most Míru, kostely a slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s pěknými výhledy na město. Návrat do hotelu. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd do jižní části Gruzie bohaté na jezera a krásnou přírodu. Za¬stávka u kláštera Poka známého výrobou sýrů, medu a džemů. Přejezd do oblasti Malého Kavkazu s množstvím hradů a pevností budovaných na ochranu území. Návštěva města Vardzia proslaveného skalním městem ze 12. stol. vytesaným do kolmé stěny v údolí řeky Kury. Ubytování ve Vardzii. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd do města Akhaltsikhe vystavěného v rozlehlém údolí Malého Kavkazu a plného památek z různých historických období. Můžeme zde vidět hrad/ pevnost, mešitu, synagogu, paláce, galerie i krásné zahrady s fontánami. Po prohlídce odjezd do národního parku Borjomi a procházka nádhernou přírodou. K večeru příjezd do západní části Gruzie do 2. největšího města Kutaisi. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Ráno návštěva zdejšího farmářského trhu s nabídkou čerstvé zeleniny, ovoce i koření. Odjezd k návštěvě klášterního komplexu Gelati ze 12. stol. (Unesco) a přejezd k masívu Velkého Kavkazu do turisticky nejpřitažlivější oblasti Svaneti. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horké scenérii. Příjezd do střediska Mestia. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068 m n m). V terénních autech vyjedeme do nejvýše položené usedlosti v Evropě Ushguli (Unesco) s typickými ochrannými věžemi a nádher­nými výhledy na ledovec Shkhara. Oběd formou pikniku. Nenáročné procházky nádhernou krajinou. K večeru návrat do Mestie. Večeře. Nocleh.

7. den
Snídaně. Začneme sjíždět z hor do oblasti subtropických plantáží s citrusy a čajovníky až na pobřeží Černého moře do města Batumi. Cestou se zastavíme k návštěvě botanické zahrady, procházka zahradami vysázenými na úbočí pohoří svažujícího se do moře s více než 5 000 druhy flory z celého světa, ale i krásnými výhledy na pobřeží a moře. Odpoledne příjezd do Batumi, nejvýznamnějšího gruzínského přímořského letoviska. Ubytování v hotelu a volno k procházkám i koupání. Nocleh.

8. den
Snídaně. Procházka městem s krásným pobřežním parkem, centrálním náměstím Batumi Piazza i slavným Batumi Boulevard. Odpoledne volno k odpočinku, procházkám, posezením a koupání. Nocleh.

9. den
Snídaně. Ráno odjezd z Batumi směrem zpět do Tbilisi. Průjezd vinařskou oblastí se zastávkou v jednom z typických gruzinských vinných sklepů a seznámení se s unikátní metodou výroby gruzínského vína, ochutnávka. Odpoledne návštěva starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, památky pod ochranou Unesco: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. Večer příjezd do Tbilisi na ubytování. Nocleh.

10. den
Dopolední volno v Tbilisi, individuální procházky, návštěva muzeí nebo sirných lázní, nákupy. Odpoledne klienti s návratem do Vídně transfer na letiště, odlet. Klienti s návratem do Prahy volné odpoledne. Fakultativně večeře v Gruzínské restauraci s ukázkami gruzínské hudby a tance. Nocleh.

11. den
Ráno po snídani transfer na letiště a odlet z Tbilisi do Prahy.

Minimální výměna na vstupy
Doporučená výměna na vstupy 45 EUR.

Poznávací zájezdy
Gruzie - LastMinute
Ceny za osobu