(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Rychlý přehled
  • 11denní zájezd
Trasa
  • Tbilisi
  • Vardzia
  • Akhaltsikhe
  • Kutaisi
  • Mestia
  • Ushgulli
  • Batumi
  • Mccheta
  • Tbilisi

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
11denní zájezd

1. den
Odlet z Prahy do Tbilisi. V noci přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování.

2. den
Po pozdní snídani prohlídka Tbilisi, hlavního města Gruzie. Procházka historickou části města - malebné úzké uličky, katedrála Sioni, moderní most Míru, kostely i slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s panoramatickými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.

3. den
Po snídani odjezd do jižní části Gruzie bohaté na jezera a krásnou přírodu. Zastávka u kláštera Poka známého výrobou sýrů, medu a džemů, dále u jezera Paravani a příjezd do oblasti Malého Kavkazu s množstvím hradů a pevností budovaných na ochranu území. Návštěva skalního města Vardzia ze 12. stol. vytesaného do kolmé stěny v údolí řeky Kury. Ubytování v blízkosti skalního města, večeře s typickými lokálními pokrmy zdejší domácí kuchyně.

4. den
Po snídani odjezd do města Akhaltsikhe vystavěného v rozlehlém údolí Malého Kavkazu a plného památek z různých historických období. Můžeme zde vidět rekonstruovaný hrad, s mešitou, strážní věží s nádhernými výhledy, paláci, galeriemi i krásnými zahradami s fontánami. Po prohlídce odjezd do národního parku Borjomi a procházka lázeňským centrem a parkem s nejznámějším pramenem minerální vody Borjomi. K večeru příjezd do západní části Gruzie do 2. největšího města Kutaisi, ubytování v hotelu v blízkosti centra. Večer možnost individuálních procházek.

5. den
Snídaně. Po ránu návštěva zdejšího farmářského trhu s nabídkou čerstvé zeleniny, ovoce i koření. Odjezd k návštěvě klášterního komplexu Gelati ze 12. stol. (Unesco) a přejezd do turisticky nejpřitažlivější oblasti Horní Svanetie k masívu Velkého Kavkazu . Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horské scenérii. Příjezd do střediska Mestia a ubytování

6. den
Snídaně. Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068 m n m). V terénních autech vyjedeme do nejvýše položené usedlosti v Evropě Ushguli (Unesco) s typickými ochrannými věžemi a nádher­nými výhledy na ledovec Shkhara. Oběd formou pikniku. Nenáročné procházky nádhernou krajinou. K večeru návrat do Mestie. Večeře. Nocleh.

7. den
Snídaně. Začneme sjíždět z hor do oblasti subtropických plantáží s citrusy a čajovníky až na pobřeží Černého moře do města Batumi. Cestou se zastavíme k návštěvě botanické zahrady, procházka zahradami vysázenými na úbočí pohoří svažujícího se do moře s více než 5 000 druhy flory z celého světa, ale i krásnými výhledy na pobřeží a moře. Odpoledne příjezd do Batumi, nejvýznamnějšího gruzínského přímořského letoviska. Ubytování v hotelu a volno k procházkám i koupání. Nocleh.

8. den
Snídaně. Procházka městem s krásným pobřežním parkem, centrálním náměstím Batumi Piazza i slavným Batumi Boulevard. Odpoledne volno k odpočinku, procházkám, posezením a koupání. Nocleh.

9. den
Snídaně. Ráno odjezd z Batumi směrem zpět do Tbilisi. Průjezd vinařskou oblastí se zastávkou v jednom z typických gruzinských vinných sklepů a seznámení se s unikátní metodou výroby gruzínského vína, ochutnávka. Odpoledne návštěva starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, památky pod ochranou Unesco: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. Večer příjezd do Tbilisi na ubytování. Nocleh.

10. den
Celodenní volno v Tbilisi, individuální procházky, návštěva muzeí nebo sirných lázní, nákupy, posezení v malebných restauracích starého města.

11. den
Ráno po snídani transfer na letiště a odlet z Tbilisi do Prahy.

Minimální výměna na vstupy
Doporučená výměna na vstupy 50 EUR.

Poznávací zájezdy
Gruzie - LastMinute
Ceny za osobu