(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Rychlý přehled
 • 11denní zájezd
Trasa
 • TBILISI
 • MCCHETA
 • VARDZIA
 • AKHALTSIKHE
 • BORJOMI
 • KUTAISI
 • VELKÝ KAVKAZ
 • MESTIA
 • USHGULLI
 • BATUMI

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
11denní zájezd

1. den
Odlet z Prahy přes Istanbul do Tbilisi. V noci přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování.

2. den
Po pozdní snídani prohlídka Tbilisi, hlavního města Gruzie. Procházka historickou části města - malebné úzké uličky, katedrála Sioni, moderní most Míru, kostely i slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s panoramatickými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.

3. den
Po snídani návštěva nové katedrály sv. Trojice, která září nad centrem Tbilisi a je největším pravoslavným kostelem v Gruzii. Poté odjezd do starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme památky pod ochranou UNESCO: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. Poté návštěva vinařství, kde se seznámíme s unikátní metodou výroby vína a také ho ochutnáme. Odpoledne návrat do Tbilisi a volno k procházkám a posezením ve starém městě. Ubytování v Tbilisi.

4. den
Po snídani odjezd do jižní části Gruzie bohaté na jezera a krásnou přírodu. Zastávka u jednoho z největších gruzínských jezer Paravani a dále u starobylého kláštera Poka známého výrobou sýrů, medu a džemů. Poté příjezd do oblasti Malého Kavkazu s množstvím hradů a pevností budovaných na ochranu území. Zastávka u řeky pod jedním z hradů strážících vstup do údolí a odjezd na ubytování v blízkosti skalního města Vardzia, večeře s typickými lokálními pokrmy zdejší domácí kuchyně.

5. den
Po snídani návštěva skalního města Vardzia ze 12. stol. vytesaného do kolmé stěny v údolí řeky Kury. Po prohlídce odjezd do města Akhaltsikhe vystavěného v rozlehlém údolí Malého Kavkazu a plného památek z různých historických období. Můžeme zde vidět rekonstruovaný hrad, s mešitou, strážní věží s nádhernými výhledy, paláci, galeriemi i krásnými zahradami s fontánami. Po návštěvě hradu odjezd do národního parku Borjomi a návštěva lázeňského města Borjomi. Procházka lázeňským centrem a národním parkem s nejznámějším pramenem minerální vody Borjomi. Ubytování v Borjomi.

6. den
Po snídani odjezd z Borjomi do západní části Gruzie a návštěva klášterního komplexu Gelati ze 12. stol. (UNESCO). Poté přejezd do třetího největšího gruzínského města Kutaisi. Prohlídka katedrály Bagrati, procházka historickým centrem města, Bílý most přes řeku Rioni, centrálním parkem až ke krásné Kolchidské fontáně a ubytování v hotelu v centru města. Večer možnost individuálních procházek.

7. den
Po snídani přejezd do turisticky nejpřitažlivější oblasti Horní Svanetie k masívu Velkého Kavkazu. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horské scenérii. Cestou zastávka u největší gruzínské přehrady Enguri s jednou z nejvyšších hrází na světě. Příjezd do střediska Mestia a ubytování.

8. den
Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068 m.n.m.). Odjezd v terénních autech do nejvýše položené osady v Evropě Ushguli (UNESCO) s typickými ochrannými věžemi a jedinečným pozadím tvořeným ledovcem Shkhara. Nenáročné procházky nádhernou krajinou i vesnicí. Odpoledne návrat do Mestie a v případě příznivého počasí možnost výjezdu lanovkou na vrchol Zuruldi s nádhernými výhledy. Poté návrat lanovkou do Mestie na ubytování.

9. den
Po snídani začneme sjíždět z hor do oblasti subtropických plantáží s citrusy a čajovníky až na pobřeží Černého moře do města Batumi. Cestou se zastavíme k návštěvě botanické zahrady, procházka zahradami vysázenými na úbočí pohoří svažujícího se do moře s více než 5.000 druhy flory z celého světa, ale i kouzelnými výhledy na pobřeží a moře. K večeru příjezd do Batumi, nejvýznamnějšího gruzínského přímořského letoviska. Ubytování v hotelu a volno k procházkám.

10. den
Po snídani procházka městem s krásným pobřežním parkem, starým městem, náměstím Batumi Piazza i moderními stavbami u Batumi Boulevard, jimž dominuje Hodinová věž s nádhernou vyhlídkou (výjezd výtahem za poplatek). Odpoledne volno k odpočinku, návštěvě muzeí, akvária, delfinária, procházkám, posezením a koupání na plážích Černého moře.

11. den
Ráno transfer na letiště a odlet z Batumi přes Istanbul do Prahy.

Minimální výměna na vstupy
Doporučená výměna na vstupy 50 EUR.

Poznávací zájezdy
Gruzie leží na křižovatce východní Evropy a západní Asie, v regionu Kavkaz. Sousedí s Ruskem na severu, Ázerbájdžánem na jihovýchodě, Arménií na jihu a Tureckem a Černým mořem na západě. Krajina je rozmanitá, zahrnuje hory, údolí, řeky a část pobřeží Černého moře. Hlavním městem Gruzie je Tbilisi, které je největším městem v zemi a slouží jako její kulturní, ekonomické a politické centrum. Mezi další velká města patří Kutaisi, Batumi a Rustavi. Gruzínská kultura je bohatá a rozmanitá, ovlivněná polohou na křižovatce Evropy a Asie. Gruzínská kultura je charakteristická svou pohostinností, kuchyní, tradiční hudbou, tancem a literaturou. Jde o zemi s dlouhou a složitou historii sahající tisíce let zpět. Bylo to nezávislé království po většinu své historie, zažívalo období prosperity a dobývání různými říšemi, včetně Perské, Byzantské, Mongolské a Osmanské říše. Gruzie znovu získala nezávislost na Sovětském svazu v roce 1991. Poslední léta získává na popularitě jako turistická destinace. Návštěvníky přitahuje svou rozmanitou krajinou, historickými památkami a kulturními atrakcemi. Mezi nejvýznamnější patří starobylé jeskynní město Vardzia, malebné městečko Sighnaghi ve vinařské oblasti Kakheti a pobřežní město Batumi s moderní architekturou a plážemi podél Černého moře. Hlavní město Tbilisi je pulzující a eklektická směs starého a nového. Návštěvníci mohou prozkoumat historické Staré Město s úzkými dlážděnými uličkami, starobylými kostely a tradiční gruzínskou architekturou, stejně jako moderní čtvrti s galeriemi současného umění, trendy kavárnami a rušným nočním životem. Gruzie je domovem dechberoucího pohoří Kavkaz, které nabízí příležitosti pro outdoorová dobrodružství, jako je pěší turistika, trekking, lyžování a horolezectví. Mezi oblíbené destinace patří region Svaneti zapsaný na seznamu UNESCO a národní park Kazbegi, kde se nachází ikonický kostel Nejsvětější Trojice Gergeti. Dalším klenotem je Uplistsikhe-starobylé město vytesané do skály nacházející se ve východní Gruzii. Celkově Gruzie nabízí fascinující směs historie, kultury a přírodních krás, což z ní dělá přitažlivou destinaci pro cestovatele, kteří mají zájem prozkoumat jedinečný a dynamický kout světa.
Gruzie - LastMinute
Ceny za osobu