(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Indonésie map

Kouzelná dovolená - Indonésie

Indonésie – nádherná a nenapodobitelná země v jihovýchodní Asii a Oceánii, kterou tvoří neuvěřitelných 17 508 ostrovů ležících na obou stranách rovníku, což Indonésii činí největším souostrovím světa (celková rozloha je úctyhodných 1 919 440 km2. Obydlených je přitom pouze 6 000 z nich. Největšími ostrovy Indonésie jsou Jáva, Sumatra, Kalimantan (indonéská část Bornea), Nová Guinea (sdílená s Papuou-Novou Guineou) a Sulawesi. Celková populace Indonésie představuje téměř 250 miliónů obyvatel, což ji řadí na 4. místo nelidnatějších států světa. Obyvatelé souostroví patří k mnoha etnickým, jazykovým a náboženským skupinám. I proto indonéské národní motto zní „Bhinneka Tunggal Ika“ (Jednota v rozdílnosti“ či „Mnoho, ale jeden“). Ačkoliv se jedná o stát s největším počtem obyvatel hlásícím se k islámu, všechna náboženství a etnika zde žijí v souznění. Navzdory velké hustotě zalidnění zde snadno nalezneme oblasti divočiny s jednou z nejpestřejších biodiverzit světa. Není turisty, kterého by svojí rozmanitostí a krásou Indonésie nenadchla a nezískala si jej. Najdete zde v podstatě vše - tropické pralesy, které dodnes nebyly z velké části prozkoumány člověkem, vysoké hory s vrcholy pod věčným ledem, vyhaslé i aktivní sopky, rýžová pole, nádherné pobřeží s nekonečnými plážemi a korálové útesy překypující mořským životem, malebné vodopády, velké a divoké řeky, unikátní pestrobarevnou faunu a flóru, ale i moderní města s nespočtem mrakodrapů, nákupních center světových značek s jejich pro Evropana nepochopitelnou chaotickou dopravou. Poznáte zde nepopsatelné kontrasty bohatství a chudoby, souznění místních s přírodou či kmeny, jejichž staleté tradice jsou pro nás až bizardní. Tato země je jednoduše překrásná, barevná a vstřícná a vryje se do Vašeho srdce nezapomenutelným způsobem.

Největší ostrovy Indonésie.

Jáva je nejzalidněnější ostrov na světě. Na rozloze 132 000 km2 dle posledního sčítání žije přes 145 milionů obyvatel. Její turisticky nejnavštěvovanější zajímavosti jsou: chrámy Borobudur (UNESCO) a Prambanan ležící v oblasti města Jogjakarta. Chrám Borobudur je největším buddhistickým chrámem na světě, Prambanan je hinduistický chrámový komplex zasvěcený Trimurti. Dále Mount Bromo-aktivní sopka známá svou okolní měsíční krajinou. Nelze nezmínit město Bandung, známé jako „Paříž Jávy“. Jde o živé město zasazené mezi čajové plantáže a sopečné vrcholy. Dále město Semarang na severním pobřeží. Jde o přístavní město s bohatým multikulturním dědictvím-nizozemské koloniální budovy, chrám Sam Poo Kong aj. Národní park Ujung Kulon (UNESCO) je jedním z posledních zbývajících stanovišť kriticky ohroženého nosorožce jávského. Samozřejmě, že i hlavní město Jakarta-metropole s neuvěřitelnými kontrasty mrakodrapů a chudinských čtvrtí vedle nich.

Sumatra je s rozlohou 443 066 km2 šestým největším ostrovem světa. Na ostrově žije asi 45 milionů obyvatel. Uprostřed ostrov protíná rovník. Značná část Sumatry je pokryta deštným pralesem. Zde jsou některé zajímavostí ostrova: Bukit Lawang, na severní Sumatře, je oblíbenou destinací pro ekoturistiku. Návštěvníci se mohou vydat na výlety džunglí v národním parku Gunung Leuser a pozorovat orangutany, gibony a další volně žijící zvířata. Jezero Toba je masivní sopečné jezero, které je jedním z největších kráterových jezer na světě. Národní park Kerinci Seblat na západě ostrova (UNESCO), kde se návštěvníci mohou procházet deštnými pralesy a vyjít na Kerinci (nejvyšší sopka v Indonésii), kde žijí sumaterští tygři, sloni a nosorožci. Dále vodopád Sipiso-Piso v blízkosti jezera Toba-je jedním z nejvyšších vodopádů v Indonésii, kaskádovitě se řítící přes 120 metrů po stěně útesu do hluboké rokle.

Borneo (indonésky Kalimantan) s rozlohou 737 000 km2 třetí největší ostrov na Zemi. Tvoří jej většinou deštný prales, který patří k nejstarším deštným lesům na světě. Zde je několik zajímavostí: Národní park Tanjung Puting (UNESCO)známý pro fascinující orangutany. Dále ostrovy Derawan známé svými úžasnými korálovými útesy a rozmanitým mořským životem. Řeka Kahayan, protékající centrálním Kalimantanem, nabízí příležitosti pro vyhlídkové plavby lodí a pozorování divoké zvěře. Město Martapura je zase známo svými tradičními trhy s diamanty a drahokamy. Na závěr ještě hory Mount Meratus-vulkanické pohoří skvělé k turistice přes bujné deštné pralesy.

Dalšími významnými ostrovy jsou Sulawesi (Celebes), Bali, Papua, Lombok, Sumbawa, Moluky aj.

Střediska

Indonésie – nádherná a nenapodobitelná země v jihovýchodní Asii a Oceánii, kterou tvoří neuvěřitelných 17 508 ostrovů ležících na obou stranách rovníku, což Indonésii činí největším souostrovím světa (celková rozloha je úctyhodných 1 919 440 km2. Obydlených je přitom pouze 6 000 z nich. Největšími ostrovy Indonésie jsou Jáva, Sumatra, Kalimantan (indonéská část Bornea), Nová Guinea (sdílená s Papuou-Novou Guineou) a Sulawesi. Celková populace Indonésie představuje téměř 250 miliónů obyvatel, což ji řadí na 4. místo nelidnatějších států světa. Obyvatelé souostroví patří k mnoha etnickým, jazykovým a náboženským skupinám. I proto indonéské národní motto zní „Bhinneka Tunggal Ika“ (Jednota v rozdílnosti“ či „Mnoho, ale jeden“). Ačkoliv se jedná o stát s největším počtem obyvatel hlásícím se k islámu, všechna náboženství a etnika zde žijí v souznění. Navzdory velké hustotě zalidnění zde snadno nalezneme oblasti divočiny s jednou z nejpestřejších biodiverzit světa. Není turisty, kterého by svojí rozmanitostí a krásou Indonésie nenadchla a nezískala si jej. Najdete zde v podstatě vše - tropické pralesy, které dodnes nebyly z velké části prozkoumány člověkem, vysoké hory s vrcholy pod věčným ledem, vyhaslé i aktivní sopky, rýžová pole, nádherné pobřeží s nekonečnými plážemi a korálové útesy překypující mořským životem, malebné vodopády, velké a divoké řeky, unikátní pestrobarevnou faunu a flóru, ale i moderní města s nespočtem mrakodrapů, nákupních center světových značek s jejich pro Evropana nepochopitelnou chaotickou dopravou. Poznáte zde nepopsatelné kontrasty bohatství a chudoby, souznění místních s přírodou či kmeny, jejichž staleté tradice jsou pro nás až bizardní. Tato země je jednoduše překrásná, barevná a vstřícná a vryje se do Vašeho srdce nezapomenutelným způsobem. Více