(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Indonésie – nádherná a pestrobarevná země v jihovýchodní Asii a Oceánii, kterou tvoří neuvěřitelných 17 508 ostrovů ležících na obou stranách rovníku. Největšími ostrovy Indonésie jsou Jáva, Sumatra, Kalimantan (indonéská část Bornea), Nová Guinea (sdílená s Papuou-Novou Guineou) a Sulawesi. Se svými 250 milióny obyvatel se řadí na 4. místo nejlidnatějších států světa. Obyvatelé souostroví patří k mnoha etnickým, jazykovým a náboženským skupinám. I proto indonéské národní motto zní „Bhinneka Tunggal Ika“ (Jednota v rozdílnosti“ či „Mnoho, ale jeden“). Najdete zde v podstatě vše - tropické pralesy, vysoké hory s vrcholy pod věčným ledem, vyhaslé i aktivní sopky, rýžová pole, nádherné pobřeží s nekonečnými plážemi a korálové útesy překypující mořským životem, unikátní faunu a flóru, ale i moderní města s nespočtem mrakodrapů a nákupních center.

URČENO I PRO SAMOSTATNĚ CESTUJÍCÍ KLIENTY!

MOŽNOST SDÍLENÍ 2LŮŽKOVÉHO POKOJE S DALŠÍ INDIVIDUÁLNĚ CESTUJÍCÍ OSOBOU (BEZ PŘÍPLATKU ZA POKOJ PRO 1 OSOBU). V případě zájmu kontaktujte CK.

Rychlý přehled
  • 12denní poznávací okruh s přelety
  • každý den program jiného druhu
  • interakce s makaky, sopka, vyhlášené pláže, a další...
Trasa
  • Jakarta - staré město (Kota) a starý přístav (Sunda Kelapa), Bali - Sanur, ostrov Nusa Penida, Ubud Monkey Forest, Sangeh Monkey Temple, sopka Batur, chrám Gunung Kawi, vodopád Tegenungan, Jakarta

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby.

standardní 2lůžkový pokoj s 2 oddělenými lůžky nebo dvojlůžkem (dle požadavku klienta a dostupnosti), sociální zařízení se sprchou nebo vanou, klimatizace (v ceně), TV, minilednice, WiFi.

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Trasa.

Trasa

Popis

12DENNÍ ZÁJEZD s přelety JAKARTA (JÁVA) - BALI

URČENO I PRO INDIVIDUÁLNĚ CESTUJÍCÍ S MOŽNOSTÍ SDÍLET POKOJ S 2. OSOBOU.

Úvod
Není Indonésie jako Indonésie. Pojeďte poznat hlavní město Jakarta s jeho bláznivými kontrasty, starým městem a přístavem a lokalitami, do kterých běžně turisté nejezdí. Ostrov Bali (bezpochyby turisticky nejznámější ze všech indonéských ostrovů) je považován za místo odpočinku, meditací a relaxu. Má ovšem tolik přírodních krás a památek, že by bylo škoda je opomenout poleháváním na pláži. Podíváme se na ostrov Nusa Penida s jeho nenapodobitelně fotogenickými plážemi, do chrámu Sangeh okupovaného divoce žijícími opicemi, na chrám Gunung Kawi vytesaný do skal, překrásný vodopád Tegenungan a vychutnáme si nádherný východ slunce na sopce Batur. Z Jáva (Jakarta) se přesuneme letecky do Denpasaru (Bali), pobudeme v přímořském letovisku Sanur a poté se přesuneme do vnitrozemí – středisko Ubud. Na závěr opět přeletíme do Jakarty, odkud se, plní nezapomenutelných zážitků, přesuneme zpět do Evropy.

1. den

PRAHA - JAKARTA
odlet z Prahy (sraz celé skupiny na letišti)

2. den

PŘÍLET INDONÉSIE - JAKARTA (ZÁPADNÍ JÁVA)
Jakarta (hlavní město Indonésie), transfer do hotelu, ubytování

3. den

PROHLÍDKA JAKARTY
snídaně na hotelu, prohlídka hlavního města JAKARTA: staré město s radnicí (Kota), starý přístav (Sunda Kelapa), Národní monument, pohled na jednu ze sociálně vyloučených lokalit města, návrat na hotel (přejezdy mezi jednotlivými místy)

4. den

PŘELET JAKARTA - BALI
snídaně v hotelu, transfer na letiště, přelet Jakarta - Denpasar (hlavní město Bali, doba letu 1.5 h.), transfer do hotelu v letovisku SANUR (jihozápadní Bali), ubytování, společná večeře na promenádě u pláže (v ceně)

5. den

LODNÍ VÝLET – OSTROV NUSA PENIDA
snídaňový balíček, krátký transfer do přístavu Sanur, přesun rychlolodí na ostrov NUSA PENIDA , menším člunem výlet se šnorchlováním v zálivu Manta Bay, následně přejezdy na jedny z nejvíce focených pláží Indonésie: Kelingking, Billabong, Broken Beach (cestou společný oběd-v ceně), rychlolodí návrat do přístavu Sanur, krátký transfer do hotelu

6. den

PŘEJEZD DO VNITROZEMÍ - UBUD
snídaně v hotelu, přejezd do vnitrozemí do městečka UBUD, ubytování, odpolední návštěva opičí rezervace MONKEY FOREST UBUD, krátký transfer do hotelu

7. den

RANNÍ VÝLET - VÝCHOD SLUNCE NA SOPCE BATUR
snídaňový balíček, noční transfer pod sopku Batur (1717 m.n.m.), z úpatí sopky dále terénními vozy s řidičem pod vrchol sopky, čekání na nezapomenutelný východ slunce, sjezd zpět na základnu a transfer do hotelu, odpoledne volno (nákupy, relaxace u bazénu apod.)

8. den

VÝLET SANGEH - MONKEY TEMPLE (Opičí chrám)
snídaně v hotelu, výlet do oblasti Sangeh k hinduistickému chrámu vsazenému do malého deštného lesa, kde divoce žijí obdrzlí makakové (prohlídka, interakce s makaky, focení aj.), po odjezdu společný oběd v obci Sangeh nebo letovisku Ubud (v ceně), návrat do hotelu, odpoledne volno

9. den

VÝLET CHRÁM GUNUNG KAWI A VODOPÁD TEGENUNGAN
snídaně v hotelu, transfer a prohlídka skalního hinduistického chrámovému komplexu Gunung Kawi (11.století), poté přejezd k nádhernému vodopádu Tegenungan (možnost vykoupat se), po prohlídce a odpočinku transfer zpět do hotelu, večer nákupy v letovisku Ubud, volitelně společné posezení v baru na rozloučenou s Bali

10. den

PŘELET Z BALI NA JÁVU (JAKARTA)
snídaně v hotelu, transfer na letiště v Denpasar, přelet do Jakarty (doba letu 1.5 h.), transfer do hotelu, ubytování

11. den

ODLET ZPĚT DO EVROPY
snídaně v hotelu, transfer na mezinárodní letiště, večerní odlet do Evropy

12. den

PŘÍLET DO ČR

Poznávací zájezdy
Indonésie – nádherná a nenapodobitelná země v jihovýchodní Asii a Oceánii, kterou tvoří neuvěřitelných 17 508 ostrovů ležících na obou stranách rovníku, což Indonésii činí největším souostrovím světa (celková rozloha je úctyhodných 1 919 440 km2. Obydlených je přitom pouze 6 000 z nich. Největšími ostrovy Indonésie jsou Jáva, Sumatra, Kalimantan (indonéská část Bornea), Nová Guinea (sdílená s Papuou-Novou Guineou) a Sulawesi. Celková populace Indonésie představuje téměř 250 miliónů obyvatel, což ji řadí na 4. místo nelidnatějších států světa. Obyvatelé souostroví patří k mnoha etnickým, jazykovým a náboženským skupinám. I proto indonéské národní motto zní „Bhinneka Tunggal Ika“ (Jednota v rozdílnosti“ či „Mnoho, ale jeden“). Ačkoliv se jedná o stát s největším počtem obyvatel hlásícím se k islámu, všechna náboženství a etnika zde žijí v souznění. Navzdory velké hustotě zalidnění zde snadno nalezneme oblasti divočiny s jednou z nejpestřejších biodiverzit světa. Není turisty, kterého by svojí rozmanitostí a krásou Indonésie nenadchla a nezískala si jej. Najdete zde v podstatě vše - tropické pralesy, které dodnes nebyly z velké části prozkoumány člověkem, vysoké hory s vrcholy pod věčným ledem, vyhaslé i aktivní sopky, rýžová pole, nádherné pobřeží s nekonečnými plážemi a korálové útesy překypující mořským životem, malebné vodopády, velké a divoké řeky, unikátní pestrobarevnou faunu a flóru, ale i moderní města s nespočtem mrakodrapů, nákupních center světových značek s jejich pro Evropana nepochopitelnou chaotickou dopravou. Poznáte zde nepopsatelné kontrasty bohatství a chudoby, souznění místních s přírodou či kmeny, jejichž staleté tradice jsou pro nás až bizardní. Tato země je jednoduše překrásná, barevná a vstřícná a vryje se do Vašeho srdce nezapomenutelným způsobem.