(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Irsko - věčně zelený ostrov, plný pohody

Irsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd spojený nejen památkami, s překrásnou přírodou, ale také s ochutnávkou místních specialit

Rychlý přehled
  • 6denní zájezd
Trasa
  • Dublin • Kilbeggan • Clonmacnoise • Aranské ostrovy • Mohérské útesy • Blarney Castle

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6denní zájezd

1. den
Odlet z Prahy do Dublinu. Krátká okružní jízda městem a seznámení se s nejdůležitějšími body města. Hned první večer můžete okusit nepopsatelnou atmosféru pravých irských pubů ve čtvrti Temple Bar, kde jich je nepřeberné množství. Transfer do hotelu. Ubytování a nocleh (2 noci).

2. den
Snídaně. Dnes celý den strávíte v Dublinu, kde si prohlédnete centrum města. Uvidíte např. živou obchodní ulici O´Connell Street, kterou zdobí památník světla a budova hlavní pošty. Navštívíte akademickou půdu univerzity Trinity College, jejíž knihovna nabízí sbírku vzácných svazků, kterým vévodí Book of Kells – bohatě zdobený iluminovaný rukopis z 9 st. Můžete se vyfotit u známé sochy Molly Malone, o které se zpívá ve slavné irské písni. Poté navštívíte katedrálu sv. Patrika, kde je pohřbený autor Gulliverových cest Jonathan Swift, a projedete se přes Phoenix Park, kde se nachází prezidentský palác a dublinská ZOO. Možnost návštěvy pivovaru Guinness, ve kterém je velice propracovaná expozice výroby tohoto světoznámého tmavého piva a kde můžete získat certifikát za správně natočenou pintu. Návrat na ubytování a nocleh.

3. den
Po snídani odjezd na západní pobřeží Irska. Cestou navštívíte palírnu Kilbeggan, kde vás seznámí s historií a výrobou, a budete moci ochutnat zlatavě jantarovou irskou whiskey. Poté bude následovat zastávka v Clonmacnoise, což je zbytek komplexu raně středověkého kláštera u břehu řeky Shannon s vysokými keltskými kříži. Přejezd na hotel, večeře a nocleh (2 noci).

4. den
Snídaně. Odjezd lodí z vesničky Doolin na Aranské ostrovy. Souostroví tří ostrovů, které se vynořuje z hlubin Atlantského oceánu je zosobněním drsné krajiny plné vápencového vrásnění a prehistorických památek. Během výletu projedete lodí kolem dvou menších ostrovů – Inisheer a Inishmaan, a přistanete na největším ostrově Inishmore, kde si můžete užít pozůstatky z doby železné i raného křesťanství, krásné pláže a naprostou izolovanost. Lze jít pěšky, zapůjčit kolo nebo použít místní minibus. Při zpáteční cestě se lodí projedete k Mohérským útesům, které jsou až 200 m vysoké a nabízejí úchvatnou podívanou z mořské hladiny. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. den
Po snídani odjezd do Limericku, kde si vyfotografujete zdejší hrad krále Jana. Pokračovat budete do malebné vesničky Adare, která je proslulá svými domečky s doškovými střechami. Odpoledne navštívíte hrad Blarney, který je proslulý svým legendárním kamenem výřečnosti. Zkusíte jej políbit? Nocleh.

6. den
Po snídani odjezd směrem k Dublinu s krátkou zastávkou u Rock of Cashel - působivého centra středověké vzdělanosti a královského sídla. Poté transfer na letiště a odlet do Prahy.

Minimální výměna na vstupy
70 EUR.

Poznávací zájezdy