(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Budeme se pohybovat v krajině sopek a lávových polí, vývěrů síry, relaxovat v termálních bazénech a prohlédneme si i hlavní město Islandu Reykjavík.

Rychlý přehled
  • 7denní zájezd
  • ubytování v chatkách komfort
  • trajekt na Vestmannské ostrovy v ceně
Trasa
  • Keflavík • Strokkur • Gullfoss • NP Tingvellir • Althing • Vestmannské ostrovy • Landmannalaugar • Hveragerdi • Skógafoss • Sólheimajökull • Eyjafjallajökull • Reykjavík • Modrá laguna

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
7denní zájezd

1. den
Odlet z Prahy dle dostupných letů odlet během dne nebo večer. Dovolená na Islandu začne příletem na letiště Keflavík, odkud se přesuneme na nocleh.

2. den
Snídaně. Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Tingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Althing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na místo ubytování. Nocleh.

3. den
Snídaně. Výlet na vulkanické Vestmannské ostrovy – lodní jízdenka je zahrnuta v ceně zájezdu – kde můžeme vystoupit na aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v roce 1973. Ostrov Heimaey je též známý početnými ptačími koloniemi. Nocleh.

4. den
Snídaně. Dnes se vydáme do islandského vnitrozemí, do turisticky atraktivní geotermální oblasti Landmannalaugar. Jedná se o pohádkově barevnou oblast uprostřed divokých hor. Díky svěží barevnosti se Landmannalaugaru přezdívá „duhové hory“. Z turistického střediska, které leží v srdci oblasti na pokraji lávového pole, se návštěvníkům nabízí pestrá paleta pěších výletů různé obtížnosti. Místním unikátem, který každoročně přitahuje nejen zahraniční turisty, ale i samotné Islanďany, je možnost koupele a dobití energie po náročných i lehčích túrách v přírodní laguně s termální vodou, která vzniká soutokem horké a chladnější říčky. V případě nesjízdnosti silnic nebo špatného počasí navštívíme místo Landmannalaugaru podobně barevnou geotermální oblast u městečka Hveragerdi včetně možnosti koupání v teplé říčce. Nocleh.

5. den
Snídaně. Cestou po jižním pobřeží můžeme v dáli zahlédnout zasněžený vrcholek sopky Hekla a uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss. Nocleh.

6. den
Snídaně. Dopoledne se zájemci mohou zúčastnit plavby za pozorováním velryb, zatímco ostatní mohou navštívit expozice vulkanologie nebo architektonický skvost Reykjavíku – kulturní dům Harpa. Odpoledne je na programu krátká společná prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme mj. radnici „u rybníka“, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Na poloostrově Reykjanes budeme mít možnost návštěvy čerstvého lávového pole z roku 2021. Dovolená na Islandu skončí večerním koupáním v unikátních termálních lázních Modrá laguna, pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet do Prahy kolem půlnoci.

7. den
Podle letového řádu přílet do Prahy, let je možný i s přestupem.

Poznávací zájezdy
Island - LastMinute
Ceny za osobu