(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Babí léto na Sardinii s vínem a pobytem u moře

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
 • Exkluzivní zájezd za vínem a poznáním
 • Letecky z Prahy
 • Ochutnávky vín v ceně
Trasa
 • Alghero
 • Grotta di Nettuno
 • Bosa Mamoiada
 • Orgosolo
 • Nuraghe du Nuraxi (UNESCO)
 • Porto pino
 • Carloforte Cabras
 • Tharos
 • Cagliari
 • Park Molentargious

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby, možnost 1 přistýlky

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
8denní pobytově poznávací zájezd

1. den
V poledních hodinách odlet z Prahy do Cagliari. Po příletu nás bude očekávat přejezd strhující krajinou na severozápad ostrova, během kterého se seznámíme s ostrovem přezdívaným Karibik Itálie, jež se nám stane na následující týden domovem. Ubytujeme se v Alghero, v jednom z nejpůvabnějších sardinských měst s příjemnou španělskou atmosférou, pozůstatkem minulosti, kdy bylo město katalánskou kolonií. A tak na španělštinu budeme „narážet“ i ve spleti kamenných uliček ve Starém městě i v rušném přístavu.

2. den
Po snídani nás bude čekat skvost Korálové riviéry - jeskynní komplex nacházející se u mysu Capo Cacca, Grotta di Nettuno. Sportovně založení sem mohou sestoupit po závratném schodišti se sedmi sty schody, které vedou po útesu, nás pohodlnější (za příplatek) sem přiveze loď. Vstoupíme do obrovské jeskyně, která připomíná katedrálu a zajisté i my, tak jako ostatní návštěvníci před námi, propadneme představě, že tuto krásu stalagmitů odrážejících se ve vodní hladině nemohla vytvořit jiná síla, než síla mořského boha Neptuna. Odpoledne bude mít dostatek času, abychom prozkoumali staré město i jeho opevnění. Určitě si nesmíme nechat ujít možnost pozorovat cvrkot města z krásných teras kaváren na náměstí Piazza Civia. A že je čas oběda? Pak bychom si bez ohledu na cenu neměli nechat ujít možnost ochutnat místní specialitu - langustu po katalánsku. A jaké by to bylo přivítání, aniž bychom již nebyli zasvěceni do chutí sardinských vín během degustace spojené s ochutnávkou drobných jednohubek skládajících se z typických místních produktů. V pozdním večeru se vrátíme do hotelu v Algheru.

3. den
Po snídani budeme směřovat jižněji do malebného přímořského městečka Bosa. Již z dálky nám učaruje obrázek elegantních domů ve svěží paletě barev s rybářskými loďkami pohupujícími se na řece Tema. Zdatní se mohou vyšplhat středověkými uličkami šplhajícími až ke hradu Malspinů ze 13. století a k Dómu ze 16. století vystavěnému ve stylu katalánské gotiky. Poté se již vydáme do krajiny divokého odlehlého východu. Navštívíme oblast Barbagia, kdysi domov banditů. Drsný hornatý kraj Barbagia s obyvatelstvem udržujícím si původní styl života, pastevectví, staré nářečí, vlastní vysílací rozhlasovou stanici i tradiční sardskou hudbu je reprezentován vesnicí Mamoiada, kam přijedeme na oběd s vínem, připravovaný a podávaný místními pastevci. Zatavíme se i ve vysoko položeném horském sardinském městečku Orgosolo. Dřívější synonymum organizovaného lupičství a násilí, je dnes již obrovským plátnem, na němž se objevují ty nejemotivnější grafiti zachycující události celého světa. Na ubytování přijedeme na jih Sardinie a ubytujeme se ve 4hvězdičkovém hotelu s bazénem a zahradou.

4. den
Po snídani se vydáme za tajemstvím prehistorických sídelních center zvaných Nuragy. I když je jich na ostrově 7.000 my si vybereme ten neznámější Nuraghe su Nuraxi, který je na seznamu UNESCO. Uvidíme nejlépe dochovaný Nurag tvořený velkou strážní věží s hradbami, do jejichž ochranné náruče se stahovali vesničané. Artefakty z tohoto Nuragu si prohlédneme v rezidenci španělské rodiny Zapatů, bělostné vile stojící nad bývalou osadou nuragské kultury z prvního tisíciletí před Kristem. Na malé aperitivo a degustaci vína bílého Vermentino a červeného Bovale a Canonau přijedeme do vinařství, které se pyšní fungováním v souladu s principy Biointegrale. Obklopeni vinicemi nacházejícími se na téměř všech typech sardinské půdy (sopečné, jílovité i vápencovité) se dozvíme, co v praxi tato filozofie znamená. Propadneme kouzlu tohoto jedinečného místa v překrásné přírodě s výhledem do celého kraje, dozvíme se o ekosymbióze a seznámíme se zde i s vinifikací v terakotových amforách. Odpoledne se vrátíme do hotelu, relaxace v bazénu a zahradách, večeře v hotelu.

5. den
Po snídani se vydáme na sardský jihozápad. Zastavíme se v Porto Píno, abychom spatřili nádherné bělostné pláže a laguny i piniové lesy. V oblasti Sulcis se dvěma ostrovy Sant´Antioco a San Pietro absolvujeme plavbu trajektem na menší z těchto dvou ostrovů - ostrov San Pietro. Po čtyřicetiminutové plavbě připlujeme do hlavního města Carloforte, jež je dokonalým příkladem středozemní elegance. Živé nábřeží zdobí půvabné paláce, zaplněné kavárny a palmy. Králem ostrovní kuchyně je tuňák, a tak dost možná neodoláme lehkému obědu v podobě této speciality. Trajektem se vrátíme na „pevninu“ a přijedeme na naši degustaci do vinařství oblasti Iglesias. V téměř mystickém místě s nádherným výhledem na vinice zdegustujeme vína, která vznikají na vinicích starobylé Argentarie – nejstaršího území celého Středomoří. Od Carignana po Merlot, od Cannonau po Vermentino až po Sangiovese, jsou obohaceny vůněmi a chutěmi, které jež vytvořila země, na které réva živě roste. Na večeři se vrátíme do hotelu..

6. den
Po snídani se vydáme na západní pobřeží. Na poloostrově Sinis v Cabras proslaveném nálezem Obrů z Monte Prama, skupinou mohutných pískovcových nuragských figur z 8. a 9. století dosahujících výšky až 2,5 spatříme pláž pyšnící se jemným zlatým pískem s drobnými quartzovými bílými a růžovými kamínky. Právem si v této oblasti našly i želvy útočiště pro svá hnízda. Řadu mohutných nuragských soch představující lučištníky a boxery si můžeme prohlédnout v místním muzeu Civico. Po malém občerstvení v místních kioscích se zastavíme jen kousek opodál u antického naleziště Tharros s nádhernou kulisou moře. Před návratem do hotelu nás čeká degustace včetně seznámení s jedním z nejslavnějších sardinských vín Vernaccia, jež se na oristanských aluviálních půdách pěstuje již od římských dob. Návrat do hotelu na večeři.

7. den
Volný den. Relaxace, využití hotelového bazénu a zahrady, koupání na místních plážích. Snídaně a večeře v hotelu.

8. den
Po snídani se vydáme do hlavního města Sardinie Cagliari a absolvujeme panoramatickou projížďku městem. Objevíme kulturní a kosmopolitní hlavní město s živým nábřežím, barvitými uličkami a impozantní citadelou. Na závěr se krátce zastavíme v národním parku Molentarguis, abychom si alespoň zdálky nafotili plameňáky. Poté budeme mít volno v centru města. Ať už si vychutnáme svou skleničku v baru na terase na hradbách nebo v nějaké ze středověkých uliček, není lepšího místa k pozorování sardinského optimistického životního stylu. V brzkých odpoledních hodinách odjedeme na letiště a odletíme do Prahy, přílet do Prahy.

Minimální výměna na vstupy
30 - 50 EUR

Poznávací zájezdy
Itálie - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.

Doprava do Itálie a nástupní místa:

Cena dopravy vždy zahrnuje 1 místo v autobuse, 1 zavazadlo do hmotnosti 20 kg, 1 příruční zavazadlo do 5 kg. Nadlimitní zavazadla jsou vždy za příplatek. Nadlimitní neohlášená zavazadla mohou být vyloučeny z přepravy.

Odjezdy z jednotlivých nástupních míst za příplatek jsou zajištěny při minimálním počtu 5 osob a více klientů. V případě, že nebude dosaženo minimálního počtu, budou klienti přesunuti na nejbližší nástupní místo.