(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Benátky a ostrovy na Velikonoce

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 5denní zájezd
Trasa
  • Lido di Jesolo
  • Benátky
  • Murano
  • Burano

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
5denní zájezd

1. den
Odjezd večer, noční přejezd.

2. den
Celodenní prohlídka Benátek, Piazza San Marco s byzantskou bazilikou, Dóžecí palác a kampanila, Torre dell´Orologio, basilika San Giovanni e Paolo, basilika Santa Maria Gloriosa dei Frari s uměleckými poklady (Belliniho Trůnící Madonna, sochy, náhrobky), případně volný program s návštěvou galerií, např. Galleria dell´Academia Večer odjezd lodí zpět do Lido di Jesola. Ubytování.

3. den
Ostrovy Murano (ostrov sklářů, sklářské dílny a muzeum, Dóm St. Maria e Donato s vzácnými mozaikami), Burano (krajky, krajkářské muzeum, rybářské domky s barevnými fasádami), popř. i ostrov Torcelo, kdysi hlavní sídlo biskupa, katedrála Santa Maria dell´Assunta, kostel Santa Fosca, Museo dell´Estuario, Attilův trůn, atmosféra uliček s kanály a mostky. Návrat lodí do Benátek, volno. Večer zpět do Lido di Jesola. Nocleh.

4. den
Dokončení prohlídky historického centra Benátek, židovská čtvrť, návštěva muzeí a galerií, muzeum Peggy Guggenheimové, lodí po Velkém kanále (paláce Casa d´Oro, Casa Foscari, Palazzo Dario...) k Ponte Rialto. Dle počasí možnost večerních Benátek nebo fakultativně večeře. Poté lodí na Punte Sabbioni. Odjezd do ČR.

5. den
Návrat časně ráno.

Minimální výměna na vstupy
transfery lodí a pobytovou taxu EUR.

Poznávací zájezdy
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.