(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Kombinovaný zájezd s poznávání významných měst severní Itálie s ubytování v Lido di Jesolo. Každý se může rozhodnout zda při pobytu realizuje výlety do Benátek či ostrovů a nebo bude lenošit na plážích Jaderského moře.

Rychlý přehled
  • 6denní zájezd
Trasa
  • Verona
  • Lido di Jesolo
  • Benátky
  • Punta Sabbioni
  • Burano
  • Murano
  • Vicenza
  • Padova

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6denní zájezd

1. den
Večer odjezd, noční přejezd.

2. den
Dopoledne prohlídka Verony – římského amfiteátru Areny, Casa di Giuletta – domu, kde údajně bydlela Julie Kapuletti, náměstí Piazza Erbe a Piazza dei Signori, v jejichž blízkosti uvidíte náhrobky rodu Scaligerů, procházka k římskému mostu Ponte Pietro, návštěva Duomu a obranného hradu Scaligerů Castevecchio. Odpoledne ubytování a pobyt u moře. Večeře, nocleh.

3. den
Snídaně. Výlet lodí do Benátek, celodenní prohlídka tohoto kouzelného města nebo celodenní volno u moře, večeře, nocleh.

4. den
Snídaně. Celodenní volno u moře nebo místní dopravou na Punta sabioni. Výlet lodí na ostrov Burano – ostrov „mnoha barev“, známý pro výrobu krajek, poté přejezd lodí na ostrov Murano – návštěva sklárny, ukázka výroby skla, prohlídka Duomu Santi Maria e Donato a kostela San Pietro Martire. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Přejezd do Padovy, prohlídka Baziliky Sant’Antonio, sídla Padovské Univerzity, Piazza dei Signori, Piazza Frutta a Piazza Erbe, Palazzo della Ragione, klasicistní Café Pedrocchi, Duomu, návštěva Padovského muzea v areálu Eremitánů. Možnost prohlídky kaple Scrovegni – slavné fresky od Giotta (po předchozím objednání). Prohlídka Vicenzy s renesančními paláci postavenými význačným rodákem Andreou Palladiem. Při procházce městem budete obdivovat řadu paláců, z nichž velká část se nalézá na náměstí Piazza dei Signori. Večer odjezd.

6. den
Příjezd v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
a cesty lodí: 70 EUR.

Poznávací zájezdy
Itálie - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.