(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Gastronomické putování krajem Chianti a Val d´Orcia

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Toskánsko je jedinečný region v Itálii s bohatou historii. Oblast kraje Chianti je jedinečná přírodní oblast s tradicí pěstování vinné révy. Malebná městečka v oblasti vinic mají neopakovatelné kouzlo a atmosféru. Jejich vinařské produkty jako Vino Nobile nebo Brunello patří k nejkvalitnější a nejoceňovanějším na světě. Jedinečný pohodový zájezd.

Rychlý přehled
  • 6denní zájezd
Trasa
  • Greve in Chianti
  • Castellina in Chianti
  • Radda in Chianti
  • San Gimignano
  • Montalcino
  • Bagno Vignoni
  • Pienza
  • Montepulciano
  • Siena

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6denní zájezd

1. den
Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den
Návštěva historického statku v oblasti Bagno a Ripoli. Ukázka výroby olivového oleje a vína, degustace místních produktů. Krátká exkurze do vaření toskánského oběda. Florentská oblast Chianti, návštěva Greve in Chianti a prohlídka historického řeznictví Macelleria Falorni, prezentace toskánské šunky, sýrů a salámů.
Zastávka v San Donato in Poggio, typické vesnice s vyhlídkou na vinice. Ubytování. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva Castellina in Chianti, etruského muzea s vyhlídkou na vinice, přejezd do Radda in Chianti, prohlídka středověké vesnice nacházející se uprostřed vinic. Návštěva exteriérů hradu Brolio, který patří od roku 1167 šlechtickému rodu baronu Ricasoli, degustace místních renomovaných vín (dle zájmu prohlídka hradu cca 23 EUR). Návštěva San Gimignana (UNESCO), které se řadí mezi nejatraktivnější místa v Toskánsku, hradby, historické věže. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Přejezd do poetické krajiny Val d’Orcia (UNESCO) s bohatou florou. Návštěva městečka Montalcino, pevnost Rocca ze 14. století, místo známé pro skvělé víno Brunello. Zastávka u vesničky Castelnuovo dell’Abate, na jejímž okraji leží opatství Abbazia di Sant’Antimo, klenot toskánské románské architektury. Průjezd přes vesničku Castiglione d’Orcia do Bagno Vignoni, nádherné panoramatické výhledy na oblast. Zastávka v městečku Bagno Vignoni s termálními lázněmi, známého již od středověku. Historické centrum města Pienza (UNESCO), Piazza Pio II, katedrála Santa Maria Assunta. Ubytování v Chianciano Terme. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Návštěva Montepulciana, ulice lemují renesanční paláce a strmá hlavní třída se šplhá až k dómu s řadou cenných děl sienské školy. Z hradeb široširý výhled na okolí, kde se pěstují hrozny pro slavné Vino Nobile. Přejezd do Sieny (UNESCO) s řadou jedinečných památek, náměstí Piazza del Campo a Palazzo Publico s věží Torre del Mangia a muzeem Civico. Sienský dóm patřící k největším a nejkrásnějším katedrálám v Itálii. Bezpečnostní pauza autobusu. Večer odjezd do ČR.

6. den
Příjezd kolem poledne.

Minimální výměna na vstupy
70 EUR.

Poznávací zájezdy
Itálie - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.