(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Italská alpská jezera, Milano a Certosa di Pavia

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
 • 6denní zájezd s denním přejezdem
Trasa
 • Innsbruck
 • Ambras
 • Lago di Garda
 • Malcesine
 • Sirmione
 • Lago di Como
 • Villa Carlotta
 • lázně Bellagio
 • Varallo
 • Stresa
 • Lago di Maggiore
 • Isola Bella
 • Certosa di Pavia
 • Miláno

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Cestou zastávka na okraji Innsbrucku a návštěva zámku Ambras, procházka nádhernými zahradami a prohlídka zámku s bohatými sbírkami. Nocleh v jižním Tyrolsku.

2. den
Snídaně. Přejezd k jezeru Lago di Garda, východní strana jezera. Průjezd po východním břehu se zastávkou v Malcesine. Lázeňské město Sirmione považovaného za „perlu na jezeře“. Prohlídka středověkého vodního hradu Scaligeri. Masivní pevnost je zcela obklopena vodou a s pevninou ji spojuje padací most. Za hradem narazíte na úzké uličky plné obchůdků, restaurací a cukráren. Přejezd do oblasti Milána. Nocleh.

3. den
Snídaně. Prohlídka kartuziánského kláštera Certosa di Pavia. Mramorové průčelí kostela je nejskvělejší příklad severoitalské rané renesance. Klášter je proslulý bohatstvím své architektury a sbírkou uměleckých předmětů. Návrat do Milána, prohlídka města. Náměstí Piazza del Duomo s jednou z nejkrásnějších katedrál světa. Zámek Castello Sforzesco, divadlo Teatro alla Scala. Milovníci obrazů budou jistě nadšeni v obrazárně paláce Palazzo di Brera. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Městečko Varallo ležící v půvabném údolí řeky Sesia. Místo je zařazeno mezi devět posvátných hor Lombardie a Piemonte, které jsou uvedeny v seznamu světového dědictví UNESCO. Tato svatá hora byla založena Karlem Boromejským jako svatyně Nového Jeruzaléma. Basilica dell’Assunzzione s fasádou z 19. století stojí na nádvoří s kašnou a palmami. Lázeňské středisko Stresa u Lago di Maggiore, výlet lodí na ostrůvky patřící rodině Borromeo. Ostrov Isola Bella – nádherné letní sídlo a zahrada v italském stylu v deseti terasách do výšky 32 metrů. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Jezero Lago di Como. Výlet lodí po jezeru s návštěvou nejvýznačnějších míst, jedinečné výhledy na okolní hory. Středisko Tremezzo – návštěva Villy Carlotta. Světově proslulé jsou terasovité zahrady s řadou vzácných rostlin a keřů. Lázně Bellagio, kouzelně položené na ostrohu oddělujícím Lago di Como od Lago di Lecco, zahrady Villy Melzi. Večer odjezd do ČR.

6. den
Návrat v dopoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
a výlety lodí: 70 EUR.

Poznávací zájezdy
Itálie - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.