(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Italská alpská jezera, Milano a Certosa di Pavia

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 6denní zájezd s denním přejezdem
Poloha

Poptat

Zvolený zájezd nelze on-line nacenit a rezervovat.

Zanechte nám kontakt a naše operátorky Vás budou kontaktovat a pomohou Vám s rezervací či výběrem jiného zájezdu dle Vašich představ.
Jméno *
Příjmení *
Zájezd *
Email *
Telefon
Termín od
Termín do
Poznámka

Popis hotelu

Popis
6denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Cestou zastávka na okraji Innsbrucku a návštěva zámku Ambras, procházka nádhernými zahradami a prohlídka zámku s bohatými sbírkami. Nocleh v jižním Tyrolsku.

2. den
Snídaně. Přejezd k jezeru Lago di Garda, východní strana jezera. Průjezd po východním břehu se zastávkou v Malcesine, jemuž dominuje impozantní středověký hrad Castello Scaligero ze 13. století. Lázeňské město Sirmione považovaného za „perlu na jezeře“. Prohlídka středověkého vodního hradu Scaligeri. Masivní pevnost je zcela obklopena vodou a s pevninou ji spojuje padací most. Za hradem narazíte na úzké uličky plné obchůdků, restaurací a cukráren. Přejezd do oblasti Milána. Nocleh.

3. den
Snídaně. Městečko Varallo s monumentální komplexem Sacro Monte di Varallo nabízí sugestivní výhledy na město a na celou Valsesii. Mohutný stavební komplex tvoří kostel Santa Maria Assunta a 44 kaplí. 800 soch a 4000 postav na freskách představují utrpení a smrt Ježíše Krista. Tato svatá hora byla založena Karlem Boromejským jako svatyně Nového Jeruzaléma. Do Sacro Monte se dostanete lanovkou, která vyjíždí z centra Varalla. Lázeňské středisko Stresa u Lago di Maggiore, výlet lodí na ostrůvky patřící rodině Borromeo. Ostrov Isola Bella – honosný barokní palác s jedinečnou zahradou v italském stylu. Palác je rozdělen do několika částí. Hned po vstupu se dostanete do rozsáhlé haly s bohatým zdobením, která sloužila na vítání hostů. Jednotlivé komnaty zůstaly téměř bez výjimky v původním zařízení. Dominantní místností je galerie Berthier s více jak 130 obrazů včetně mistrovský děl. Zahrada paláce je jednou z nejvýznačnějších italských barokních zahrad 17. století. Je rozložena na členitých terasách s balustrádami, které jsou spojovány schodišti. Barokní ornamenty záhonů a tvarované dřeviny jsou doplněny vázami, sochami a plastikami. Nocleh.

4. den
Snídaně. Prohlídka kartuziánského kláštera Certosa di Pavia. Mramorové průčelí kostela je nejskvělejší příklad severoitalské rané renesance. Klášter je proslulý bohatstvím své architektury, gotické i renesanční, a svou sbírrkou uměleckých předmětů. Z 15. až 18. století. Prohlídka Milána. Náměstí Piazza del Duomo s jednou z nejkrásnějších katedrál světa. Jedná se zároveň o nejvýznamnější gotickou památku v Itálii, obrovské rozměry umožnují přijmout až 40000 návštěvníků. Možnost návštěvy velmi bohatě zdobené střechy s nádhernými a velmi netradičními výhledy na město. V severní části náměstí naleznete slavnou nákupní pasáž Galleria Vittorio Emanuelle II., která ústí u budovy opery La Scala. Asi 20 minut pěšky se dostane na náměstí Piazza Castello, kde můžete navštívit hrad Castello Sforzesco. Milovníci obrazů budou jistě nadšeni v obrazárně paláce Palazzo di Brera, kde se mohou seznámit se s italským uměním od 14. století po současnost. Nocleh.

5. den
Jezero Lago di Como. Výlet lodí po jezeru s návštěvou nejvýznačnějších míst, jedinečné výhledy na okolní hory. Středisko Tremezzo – návštěva Villy Carlotta. Světově proslulé jsou terasovité zahrady s řadou vzácných rostlin a keřů. Lázně Bellagio, kouzelně položené na ostrohu oddělujícím Lago di Como od Lago di Lecco, překrásné zahrady Villy Melzi s nespočtem exotických stromů a rostlin. Po bezpečnostní pauze autobusu odjezd do ČR.

6. den
Návrat v dopoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
a výlety lodí: 90 EUR.

Poznávací zájezdy
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.

Doprava do Itálie a nástupní místa:

Cena dopravy vždy zahrnuje 1 místo v autobuse, 1 zavazadlo do hmotnosti 20 kg, 1 příruční zavazadlo do 5 kg. Nadlimitní zavazadla jsou vždy za příplatek. Nadlimitní neohlášená zavazadla mohou být vyloučeny z přepravy.

Odjezdy z jednotlivých nástupních míst za příplatek jsou zajištěny při minimálním počtu 5 osob a více klientů. V případě, že nebude dosaženo minimálního počtu, budou klienti přesunuti na nejbližší nástupní místo.