(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Jižní Toskánsko a etruský kraj Lazio

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
 • 7denní zájezd
Trasa
 • Civita di Bagnoregio
 • Viterbo
 • Villa Farnese
 • Tarquinia
 • Bolsena
 • Sovana
 • Sorano
 • Pienza
 • Montepulciano
 • Siena

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

1. den
Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den
Středověké kamenné městečko na skalním ostrohu spojené s okolním světem lávkou pro pěší – Civita di Bagnoregio, zajímavé výhledy do kraje s erosními sesuvy, možnost ochutnávek místních specialit a vín. Návštěva Viterba, nejvýznamnější město severního Lazia, středověké městečko s hradbami, Papežský palác ze 13. století - zde se poprvé sešlo konkláve, šlechtické paláce, malebná středověká čtvrť San Pellegrino s kašnami s řadou paláců a fontán. Nocleh.

3. den
Městečko Caprarola s renesanční pětibokou vilou Palazzo Farnese se vzácnou freskovou výzdobou a krásnými zahradami s vodotrysky. Tarquinia návštěva etruské nekropole, hrobky s unikátní nádhernou výzdobou (UNESCO), koupání v moři. Tuscania, středověké městečko s hradbami, bývalé biskupské sídlo se dvěma pozoruhodnými románskými kostely. Nocleh.

4. den
Bolsena, město u největšího sopečného jezera v Evropě, středověké ulice, katedrála, hrad. Přírodní termální lázně Saturnia, koupání v kaskádových se sirnou vodou v travertinové skále, která připomínají zmenšeninu tureckého Pamukkal. Cesta za hlubokými chodbovými cestami vytesanými Etrusky. Krásné městečko Pitigliano rozkládající se na skalním ostrohu v romantické krajině, středověké uličky s domy, bývalá židovská čtvrť, akvadukt, renesanční palác Orsiniů, podvečerní atmosféra uliček. Nocleh.

5. den
Půvabná vesnice Sovana, kdysi významné centrum hrabství s biskupstvím, zřícenina hradu, paláce, dóm s prvky lombardského, románského a gotického slohu. V blízkém okolí archeologický areál s etruskými skalními hrobkami (Tomba Ildebrando a Tomba Pisa) a fascinujícími cestami hloubenými ve skalách. Sorano, středověké městečko jako z pohádky, hrad rodů Aldobrandeschi a Orsini. Přejezd do Val d´Orcia (UNESCO), pole s vlčími máky, řady cypřišů, statky na kopcích. Zastávka u románskéhoopatství Sant´Antimo zasazené do kouzelné scenérie. Návštěva renesančního města Pienza (UNESCO), Piazza Pio II., dóm, jedinečná architektura, Palazzo Piccolomini. Ubytování, možnost večeře. Nocleh.

6. den
Město vína Montepulciano, historické centrum, renesanční studna, Palazzo Comunale, ochutnávka renomovaného vína (Vino Nobile de Multipulciano). Bezpečnostní pauza autobusu – prohlídka středověké Sieny (UNESCO), fakultativní prohlídka památek s místním průvodcem, náměstí Campo, kde se pořádají jezdecké slavnosti Palio, kostel San Domenico, klášter svaté Kateřiny Sienské, románsko-gotický dóm z 12. století s bíločervenou mramorovou fasádou a mozaikovou podlahou, muzea, jedinečná architektura. Fakultativně večeře na rozloučenou, večer odjezd.

7. den
Návrat dopoledne.

Minimální výměna na vstupy
75 EUR

Poznávací zájezdy
Itálie - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.