(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Karneval v Benátkách a ostrovy Murano, Burano

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Vychutnejte si jedinečnou atmosféru karnevalového veselí v tomto okouzlujícím městě. Staňte se i vy součástí tohoto světového karnevalu.

Rychlý přehled
  • 4denní zájezd s denním přejezdem
Trasa
  • Lido di Jesolo
  • Punta Sabbioni
  • Benátky
  • Burano
  • Murano

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
4denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Denní přejezd do oblasti Benátek. Nocleh v oblasti Lido di Jesolo.

2. den
Snídaně. Výlet lodí do Benátek z Punta Sabbioni. Celodenní prohlídky nejvýznamnějších zajímavostí Benátek, fascinujícího města ležícího na 117 ostrovech se 150 kanály a 400 mosty. Náměstí Svatého Marka, bazilika Sv. Marka, Palác Ducale, kostely Santa Maria Gloriosa dei Frari nebo Santi Giovanni e Paolo, místní obrazárny Galleria dell’Accademia nebo Scuola di San Rocco s velkými stropními a nástěnnými malbami od Tintoreta a mnoho dalších pamětihodností a zajímavostí. Romantické projížďky na gondolách. Návštěva pouličních vystoupení a průvodů masek během karnevalu. S ohledem na množství návštěvníků na tomto karnevalu je většina návštěv muzeí a památek individuální. Nocleh.

3. den
Snídaně. Výlet lodí z Punta Sabionne do centra Benátek. Pokračování návštěvy Benátek nebo případně výlet lodí na ostrov Burano – ostrov „mnoha barev“, známý pro výrobu krajek nebo přejezd lodí na ostrov Murano – návštěva sklárny, ukázka výroby skla, prohlídka Duomu Santi Maria e Donato a kostela San Pietro Martire. Večer odjezd do ČR.

4. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
60 EUR + 35 EUR na výlet lodí.

Poznávací zájezdy
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.