(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Krásy Toskánska a Cinque Terre s pobytem u moře

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Pobytově-poznávací zájezd do Toskánska s odpočinkem u Středozemního moře a kouzelnými výlety za historií i krásou oblasti Cinque Terre.

Rychlý přehled
  • 10denní pobytově-poznávací zájezd
Trasa
  • Lucca
  • Villa Torrigiani
  • Marina di Massa
  • Carrara Cave di Fantiscritti
  • Cinque Terre
  • San Gimignano
  • Volterra
  • Pisa
  • Florencie

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10denní pobytově-poznávací zájezd

1. den
Odjezd odpoledne. Noční přejezd.

2. den
Prohlídka města Lucca s proslulým dómem Duomo di San Martino, historické centrum obehnané hradbami, náměstí Piazza dell Anfiteatro, kostel Chiesa di San Michele in Foro. Poblíž Luccy náštěva manýristické Villy Torrigiani s krásnou zahradou. Ubytování ve středisku Marina di Massa. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Celodenní pobyt u moře.
Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Celodenní pobyt u moře. Fakultativní výlet do městečka Carrary s možností návštěvy slavných mramorových dolů Cave di Fantiscritti – prohlídka mikrobusem dolů v nitru mramorové hory. Starobylé rybářské městečko Lerici s dochovalým středověkým hradem, krásné výhledy na Záliv básníků. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Celodenní výlet lodí do oblasti Cinque Terre nebo-li Pět zemí. Chráněný pás skalnatého pobřeží na Rivieře di Levante, který byl zařazen do světového odkazu UNESCO. Název pochází z pěti vesniček choulícím se ke skalám, oblast se strmými útesy, malými plážemi, terasovými svahy, jeskyněmi a malými zálivy. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Celodenní pobyt u moře.
Večeře. Nocleh.

7. den
Snídaně. Výlet do San Gimignana a Volterry. Návštěva San Gimignana, které se řadí mezi nejatraktivnější místa v Toskánsku, hradby, historické věže. Prohlídka bývalého významného etruského města Volterra. Večeře. Nocleh.

8. den
Snídaně. Celodenní pobyt u moře nebo půldenní fakultativní výlet do Pisy - Piazza dei Miracoli, šikmá věž, dóm, Battistero. Večeře. Nocleh.

9. den
Snídaně. Celodenní prohlídka Florencie – přejezd vlakem ze Sesto Firentino do centra, náměstí Piazza della Signoria s palácem Palazzo Vecchio, katedrála Duomo Santa Maria del Fiore, zvonice, baptiserium, most Ponte Vecchio, náměstí Piazza di San Lorenzo s kaplí Medicejských, Palazzo Pitti a zahrady Boboli. Po bezpečnostní pauze autobusu odjezd. Noční přejezd.

10. den
Návrat v poledne.

Odkaz na WWW

Minimální výměna na vstupy
výlet lodí Cinque Terre, vstup Carrara, vlak ve Florencii a plážový servis: 80 EUR.

Poznávací zájezdy
Itálie - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.