(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Neapolský záliv s koupáním a návštěvou Říma

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Nádherný odpočinkový pobytově-poznávací zájezd po památkách v okolí Neapole s pobytem u moře.

Rychlý přehled
  • 10denní pobytově-poznávací zájezd
  • 3 dny u moře
Trasa
  • Montecassino
  • Pompeje
  • Vesuv
  • Neapol
  • Capri
  • Amalfi a Ravella
  • Řím

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Celodenní výlet do Pompejí a na Vesuv

Výlet do jednoho ze čtyř měst, které v roce 79 našeho letopočtu zničila při mohutném výbuchu nedaleká sopka Vesuv. Vulkanický popel, který města zasypal do výše 7 metrů, je dokonale zakonzervoval do dnešních dnů. V době erupce žilo v Pompejích okolo 20000 lidí a sloužilo především pro rekreaci Římanů. Při procházce městem si můžete udělat nejlepší představu o životě v 1. století našemu letopočtu. Pompeje byly znovuobjeveny v roce 1748 a od této doby až do současnosti probíhají rozsáhlé archeologické práce.

Výlet zakončíme nenáročným výstupem na Vesuv odkud je nádherný výhled na Neapolský záliv.

Fakultativní výlet do městeček Amalfi a Ravello

Prohlídka kouzelného městečka Amalfi, které leží na jednom z nejkrásnějších pobřeží Itálie. Amalfi bývalo velkoměstem a námořní velmocí, které konkurovalo Pise či Janovu, a kde žilo kolem 70000 lidí. Většinu města zničilo ničivé zemětřesení ve 14. století, kdy se svah zřítil do moře. Nad Amalfi ve výšce 350 metrů nad mořem se nachází další perla místního pobřeží Ravello, které nabízí úžasný výhled na moře a pobřeží Amalfi.

Popis
10denní pobytově-poznávací zájezd

1. den
Odjezd po poledni. Noční přejezd.

2. den
Zastávka u benediktýnského kláštera Montecassino, který byl jedním z center středověkého umění a vzdělanosti. Místo hrálo také významnou roli v II. světové válce, kdy bylo opěrným bodem německé fronty. Nad klášterem ční vrchol Monte Calvario s výhledem do krajiny a pomníkem polských vojáků. Dojezd na ubytování k moři do oblasti Baia Domizia. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Pompeje, prohlídka antického města zničeného v roce 79 n. l. při erupci sopky Vesuv. Jedinečně zachovalý archeologický areál bývalého významného města, které zakryla 7 metrová vrstva popela, díky níž máme téměř dokonalou představu o životě starých Římanů. Sopka Vesuv, nenáročná vycházka k samotnému jícnu vulkánu, krásný výhled na celou oblast. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Celodenní výlet na jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Tyrhenského moře Capri nebo individuální volno v Neapoli. Již ve starověku byl ostrov Capri oblíbeným místem pobytů římských císařů Augusta a Tiberia. Z Marina Grande výjezd lanovkou nebo pěší procházkou na náměstíčko La Piazza do stejnojmenného města Capri. Procházka městem do Parco Augusto s nádherným výhledem. Možnost návštěvy místní dopravou Anacapri, kde si můžete prohlédnout vilu San Michele, kde pobýval švédský spisovatel Axel Munthe. Z terasy pod vilou je překrásný výhled. Na severovýchodním místě ostrova jsou zříceniny Tiberiovy vily, k nimž je možno se dostat asi 45 min procházkou. Večeře. Nocleh.

7. den
Snídaně. Celodenní volno u moře nebo fakultativní výlet do Salerna (minimálně 15 účastníků) a návštěva Amalfi a Ravella (přejezd ze Salerna do Amalfi lodí). Starobylé Amalfi, v dřívější době centrum významné námořní velmoci, které konkurovalo Pise i Janovu. Poblíž přístavu se nalézá dóm Sant Andrea z 9. století postavený v lombardsko-normandském sicilském stylu. Možnost vykoupání ve středisku. Místní autobusovou dopravou výjezd do Ravella skutečného klenotu almalfského pobřeží, vesničky zavěšené mezi horami a oblohou ve výšce 350 metrů nad mořem. Zde naleznete kromě katedrály San Pantaleone dvě významné vily s úžasným výhledem na Amalfské pobřeží. Villa Ruffolo ze 13. století má překrásnou květinovou zahradu a vyhlídku. Po procházce úzkými uličkami se dostanete také do druhé Villy Cimbrone. Večeře. Nocleh.

8. den
Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

9. den
Snídaně. Ráno přejezd do Říma. Celodenní prohlídka nejvýznačnějších památek Říma a Vatikánu. Odjezd ve večerních hodinách.

10. den
Návrat odpoledne.

Poznámka
Park Hotel Cristina 3* je situován asi 200 metrů od pláže. K dispozici je bazén a plážový servis.

Odkaz na WWW

Minimální výměna na vstupy
a výlet na Capri: 80 EUR.

Poznávací zájezdy
Itálie - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.