(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Velikonoce ve Florencii, Pisa, Lucca, 3x UNESCO

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Toskánsko je jedinečný region v Itálii s bohatou historii. Města Florencie a Pisa psaly dějiny a to nejen mocenské, ale hlavně dějiny umění, kultury, vědy. Florencie díky architektuře a nesmírně cennými uměleckými skvosty a sbírkami je jedno z největších lákadel v celé Itálii a v Evropě vůbec.

Rychlý přehled
  • 5denní zájezd
Trasa
  • Florencie
  • Lucca
  • Pisa
  • Villa Torrigiani
  • Florencie

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
5denní zájezd

1. den
Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den
Prohlídka Florencie – náměstí Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, katedrála Duomo Santa Maria del Fiore, zvonice, baptisterium, Ponte Vecchio, bazilika San Lorenzo s kaplí Medicejských. Volno. Možnost návštěvy muzeí především Galerie Uffizi s poklady výtvarného umění od 13. do 18. století. Ubytování. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva Pisy, jedinečné památky Piazza del Duomo s gotickým dómem a šikmou zvonicí, Battisterio, Piazza dei Cavalieri. Prohlídka města Lucca s proslulým dómem, historické centrum, pěší zóna s řadou historických budov a spletí úzkých středověkých uliček, Piazza dell Anfiteatro, kostel Chiesa di San Michele in Foro. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Florencie. Dopoledne účast na jedinečné velikonoční slavnosti Scoppio del Carro s průvodem v historických kostýmech, zapalování velikonočního ohně, kouzelná atmosféra v uličkách a ohňostroje. Pokračování prohlídky Florencie – Ponte Vecchio, kostel Santa Maria del Carmine, zahrady Boboli a Palazzo Pitti se čtyřmi muzei. Případně návštěva Galleria dell’Accademia, která je jedním z nejznámějších muzeí ve Florencii. Večer odjezd do ČR.

5. den
Návrat dopoledne.

Minimální výměna na vstupy
65 EUR.

Poznávací zájezdy
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.