(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Zahrady Benátska, Paladiovy vily, Swarovski

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

V oblasti Benátska naleznete jedny z nejkrásnějších zahrad Itálie a jedinečné renesanční paláce a architektonické památky především s dílny slavného architekta Andrea Palladia.

Rychlý přehled
  • 5denní zájezd s denními přejezdy
Trasa
  • Verona
  • Vicenza
  • Villa La Rotonda
  • Villa Pisani
  • Giardino di Villa Barbarigo
  • Padova
  • Villa Contarini
  • Soave

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
5denní zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd ráno. Cestou zastávka na okraji Innsbrucku a návštěva zámku Ambras, procházka nádhernými zahradami a prohlídka zámku s bohatými sbírkami. Nocleh v jižním Tyrolsku.

2. den
Prohlídka Verony – Prohlídka Verony – náměstí Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, kde v okolí naleznete známé paláce a památky – Casa di Giulietta, Archa Scaligere, Palazzo della Regione, Loggia del Consiglio. Prohlídka zahrad Giardino Giusti, které patří právem mezi nejkrásnější renesanční zahrady v Itálii. Prohlídka Vicenzy s renesančními paláci postavenými význačným rodákem Andreou Palladiem. Sdružený vstup umožňuje návštěvu Teatro Olimpico, Palazzo Chiericati, Museo Civico, Museo Naturalistico, Museo Diocesano. Při procházce městem budete obdivovat řadu paláců, především na náměstí Piazza dei Signori. Odjezd na ubytování.Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Jedno z nejznámějších děl Paladia – renesanční Villa La Rotonda, vystavěná v 16. století a patřící ke klenotům architektury. Návštěva Villy Pisani s překrásnou zahradou ležící u městečka Stra. Zahrady Barbarigo – Pizzoni Ardemani u městečka Valsanzibio, patří mezi nejzachovalejší barokní parky světa. Místo, plné dobové symboliky, inspirováno návrhem slavného architekta Berniniho. V zahradě objevíme mnoho kašen, několik rybníků a vodotrysků a řadu rozmanitých potůčků a jezírek. Nocleh.

4. den
Snídaně. Historické centrum Padovy, Prato della Valle, Basilica di Sant´Antonio, Piazza del Santo s jezdeckou sochou od Donatella, nejstarší univerzitní botanická zahrada Orto Botanico, Piazza dei Signori, Palazzo della Regione, Café Pedrocchi. Návštěva barokní Villy Contarini z 16. století. Vila je architektonickým komplexem, složeným z vlastní budovy vily a obrovského parku se dvěma kanály, jezery a promenádami. Přejezd k jezeru Garda a přejezd po východním břehu s krátkou zastávkou v Malcesine. Nocleh v jižním Tyrolsku. Fakultativně večeře – platba u průvodce.

5. den
Snídaně. Zastávka ve Wattens, návštěva muzea Křištálového světa Swarovski. Uvidíte zde svět tisíců křišťálů, zrcadel, obrazů, scénických výjevů, šperků a soch. Návrat večer.

Minimální výměna na vstupy
80 EUR.

Poznávací zájezdy
Itálie - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.