(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Zahrady krajů Lazio, Den květin ve Viterbu

Itálie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Lazio je kraj mezi Apeninami a Tyrhénským mořem. Oblast, kde najdeme hory, sopečná jezera, rokliny, olivové háje i vinice. Můžeme navštívit města plná historie, jimiž bezesporu jsou Tuscania, Montefiascone, Bomarzo se svými hrozivými kamennými nestvůrami v Sacro Bosco. Slavnost květů ve Viterbu potěší jistě každého milovníka květin.

Rychlý přehled
  • 6denní zájezd
Trasa
  • Giardino dei Tarocchi
  • Bolsena
  • Montefiascone
  • Caprarola
  • Villa Lante
  • Tuscania
  • Viterbo
  • Civita di Bagnoregio
  • Orvieto

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Bývalé sídlo papeže

Středověké centrum města s úzkými uličkami obklopuje zachovaný pás hradeb. Mezi nejznámnějsí stavby Viterba patří románský Dóm San Lorenzo z 12. století s bohatou malířskou výzdobou a také vysokou zvonicí. Opodál stojí Palazzo Papale známý především pro krásnou lodžii s reliéfy a útlými sloupky.
Hlavní náměstí se jmenuje Piazza Plebiscito a stojí na něm několik paláců, nejdůležitější je Palazzo dei Priori se vzácnými freskami od Baldassara Croce. Nachází se zde několik kašen z různých období, různých tvarů a různě vyzdobených. například velká Fontana Grande ve tvaru řeckého kříže ze 13. století.

Popis
6denní zájezd

1. den
Odjezd odpoledne. Noční přejezd.

2. den
Pohádkové středověké městečko Civita di Bagnoregio na skalním ostrohu s kamennými domky obklopenými zelení a fantaskními výhledy do kraje utvářeného sesuvy půdy. Kouzelné město Bolsena ležící nad jezerem vulkanického původu, historické centrum, hrad, katedrála Santa Cristina. Městečko Montefiascone, ležící na kráteru vyhaslé sopky u jezera Lado di Bolsena, vévodí mu katedrála ze 17. století. Ochutnávka místního slavného vína. Ubytování . Nocleh.

3. den
Snídaně. Městečko Caprarola – renesanční venkovská vila Palazzo Farnese s freskovou výzdobou a krásnými zahradami s fontánami a sochami. Snad nejkrásnější zahrady v kraji Lazio u Villy Lante – elegantní renesanční zahrady a fontány ve vesničce Bagnaia vytvořené pro kardinála Gambaru, pozoruhodný systém rozvodu vody. Středověké městečko Tuscania s středověkými hradbami, bývalé biskupské sídlo se dvěma pozoruhodnými románskými kostely v lombardském stylu. Májový den ve městě Viterbu, bývalého sídla papeže, středověké město obehnané hradbami, monumentální papežský palác se síní, kde se ve 13. století scházelo konkláve. Slavnost květů v malebné středověké čtvrti San Pellegrino, krásné květinové dekorace na kašnách, balkonech, domech, nádvořích a studnách. Možnost koupání - termální a zážitkové lázně Terme dei Papi nebo individuálně večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Fantastický park Sacro Bosco (Svatý les, též zvané Park příšer) v údolí pod zámkem Orsini v Bomarzu, gigantické sochy v manýristických zahradách uprostřed přírody, možná nejpozoruhodnější zahrady Itálie. Návštěva Giardino dei Tarocchi - zahrada Mysterií, srovnávaná s parkem guell A. Gaudího nebo Palais Ideal F. Chevala ve Francii, fantastické sochy od různých světových autorů ukryté v zeleni. Nocleh.

5. den
Snídaně. Orvieto, město založené Etrusky na 300m vysoké náhorní plošině uprostřed vinic, eturské hrobky pod starým městem, lanovka, katedrála, studna sv. Patrika, možnost návštěvy podzemí, možnost ochutnávky místních vín, fakultativně večeře. Večer odjezd.

6. den
Návrat v odpoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
70 EUR.

Poznávací zájezdy
Itálie - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.