(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí
STĚHUJEME SE!!! - naši pobočku v Chomutově naleznete od 1. 8. 2023 na nové adrese: Puchmayerova 133, Chomutov

Adventní Budapešť a lázně Szechényi

Maďarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 3denní zájezd s denními přejezdy
Trasa
  • Bratislava
  • Budapešt
  • Széchenyi
  • Géllert

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

1. den
Z Prahy odjezd v 1:00. Přejezd do Maďarska. Po ranním příjezdu do Budapešti bude naší zastávkou vrch Gellert s Citadelou a sochou Svobody. Především je ale odtud nádherný výhled na Budapešť a Dunaj. Další zastávkou bude Hradní vrch, projdete se kolem chrámu Sv. Matyáše a v přilehlých hradních uličkách, z vyhlídky uvidíte slavnou Rybářskou baštu i Országház – monumentální budovu maďarského parlamentu. Z Hradního vrchu pak sejdeme k Dunaji a přejdeme po symbolu města řetězovém Széchenyiho mostě k bazilice sv. Štěpána, před kterou se konají tradiční adventní trhy.
Následovat bude procházka po centrální budapešťské ulici s největšími adventními trhy a kulturním programem na slavné Váci Utca s mnoha stánky s vynikajícími maďarskými pochoutkami a originálními výrobky. Je zde také možnost nákupů.
První den zakončíme večerní plavbou po Dunaji s dechberoucím osvětlením historických budov a s jedinečnými výhledy na Parlament a Hradní vrch. Poté bude odjezd na hotel/penzion.

2. den
Snídaně. Druhý den je určen k návštěvě lázní. Doporučujeme cestu do jedněch z nejkrásnějších termálních lázní Evropy - secesních lázní Széchényi. Tam se vydáme hned po snídani k celodennímu relaxu. Individuálně je možná návštěva lázní na druhém břehu Dunaje, ZOO, synagogy nebo galerií a muzeí. Odjezd z Budapešti bude v 16:00 hodin, návrat do Prahy bude okolo půlnoci.

Minimální výměna na vstupy
10000 HUF, 20 EUR.

Poznávací zájezdy
Maďarsko - LastMinute
Ceny za osobu