(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Malta - srdce Středomoří

Malta, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Velice oblíbený pobytově-poznávací zájezd v srdci Středomoří. Malá rozloha skýtá návštěvníkům Malty výhody - nic tu není daleko, každou lokalitu zvládnete navštívit během jednoho dne a zase se vrátit tam, kde bydlíte. Jak říkají Malťané: Merhba! čili Vítejte!

Rychlý přehled
 • 8denní pobytově-poznávací zájezd
 • 7x ubytování ve 3* hotelu se snídaní
 • 7x večeře
 • 3x oběd
 • mnoho historických památek
Trasa
 • Valletta
 • Baracca
 • Rabat
 • Mdina
 • útesy Dingli
 • chrám Hagar Qim
 • Marsaxlokk
 • Gozo
 • Victoria
 • Mosta
 • Sliema
 • Balzan

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Dvoulůžkový pokoj s možností 1 přistýlky

Ubytování je ve 3* hotelu, 2-lůžkové pokoje s možností přistýlky, příslušenství, klimatizace, ventilátor, SAT-TV, trezor (za poplatek).

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby, možnost 1 přistýlky

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Valletta - barokní perla

Maltské hlavní město leží na konci až 60 m vysokého poloostrova Sceberras, který vybíhá mezi zátoky Marsamxett a Grand Habour. V mnoha úzkých uličkách hlavního města se dochovaly staré domy s typickými maltskými arkýřovými verandami. Nový přístav pro obří výletní lodě a nákladě zrekonstruované nábřeží ve Vallettě jsou nejen vstupní branou na ostrov pro tisíce turistů, ale i místem romantických dostaveníček.
Vallettu založil 28.března 1566 velmistr, jehož jméno město nese - Jean Parisot de la Valette, hrdinný vítěz nad Turky. Až na pár výjimek je Valletta uspořádána šachovnicovitě, její základní síť tvoří devět ulic rovnoběžných s podélnou osou poloostrova a 12 ulic příčných. Poloostrov má tvar protáhlého hřbetu s úbočími, která se svažují k moři.

Mdina a Rabat - výlet do historie

Procházka maltskou historií by nebyla úplná bez návštěvy Mdiny a Rabatu. Už z dálky dominuje Mdině silueta katedrály sv. Petra a Pavla. Mdina byla dříve hlavním městem ostrova.
V dnešní době je Rabat rušné město s více jak 11 000 obyvateli, zatímco v Mdině nežije ani 400 obyvatel. Mdina je město s velmi omezeným automobilovým provozem, jež je doménou pěších turistů.
Na několika místech dnešního Rabatu se pod obytními domy nacházejí rozlehlé katakomby.

Popis
8denní pobytově-poznávací zájezd

1. den
Odlet z Prahy pravidelnou linkou Air Malta. Přílet na Maltu. Transfer do hotelu, ubytování ve 3* hotelu, večeře, nocleh.

2. den
Snídaně. Polodenní výlet začnete v jižní části ostrova, kde se nachází megalitický chrám Hagar Qim, který patří k nejlépe opatrovaným a nejpůsobivějším maltským prehistorickým památkám. Dále následuje návštěva Jeskyně tmy Ghar Dalam (kosti prehistorických zvířat z období oligomiocénu). Na závěr navštívíte vesnici Marsaxlokk (návštěva rybího trhu), v přístavu uvidíte tradičně barevné rybářské lodě „luzzu“, které se staly jedním z maltských národních symbolů. Odjezd zpět do hotelu, odpoledne individuální volno. Večeře v hotelu a nocleh.

3. den
Snídaně. Celodenní individuální volno. Večeře v hotelu, nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd z hotelu do hlavního města ostrova Valletta, kde navštívíte nedávno renovované zahrady Baracca s překrásným výhledem na hlavní přístav, navštívíte katedrálu Sv. Jana (jeden z největších pokladů Malty), Palác velmistrů (sídlo maltského parlamentu a kanceláří prezidenta republiky). Pokračování do Rabatu, který je předměstím Mdiny. Oběd v místní restauraci. Po obědě navštívíte Domus Romana – jednu ze starších památek v Rabatu. Jsou zde k vidění odkryté pozůstatky starověké římské rezidence z 1. století př.n.l. zahrnující nádherné mozaiky, nádvoří obklopené sloupovím a další artefakty z období římské správy Malty. Na závěr se přesunete do bývalého hlavního města Malty – Mdiny, kterému se také říká tiché nebo mlčící město, z jehož obranných hradeb je nádherný výhled na více než polovinu ostrova (prohlídka města, návštěva katedrály Sv. Pavla). Odjezd na krátkou foto zastávku k úchvatným útesům Dingli, které jsou pojmenovány podle nejvýše položeného městečka na Maltě a odkud je výhled i na sousední ostrov Filfla. Návrat do hotelu. Večeře v hotelu a nocleh.

5. den
Snídaně. Celodenní výlet na sousední ostrov Gozo, kdysi prý obývaný mýtickou nymfou Kalypsó. Zde navštívíte prehistorické chrámy Ggantija, budete moci vidět známý přírodní úkaz Fungus Rock a tzv. Vnitrozemní moře. Oběd v typické vesničce na Gozu, po obědě návštěva hlavního města ostrova Victoria (prohlídka místní citadely a katedrály), volno k nákupům. Návrat do hotelu. Večeře v hotelu a nocleh.

6. den
Snídaně. Celodenní výlet začíná návštěvou Trojměstí (Thee Cities) - městečka Senglea, Cospcua a Vittoriosa. Přejezd do Sliemy. Oběd v místní restauraci. Po obědě nalodění na jachtu a projížďka dvěma přírodními přístavy Valletty - Marsamxett Harbour a Grand Harbour. Poté projížďka Sliemou po pobřežní promenádě. Návrat do hotelu. Večeře v hotelu a nocleh.

7. den
Snídaně. Odjezd na polodenní výlet od města Mosta, kde navštívíte farní kostel Panny Marie, známější jako dóm. Dále se přesunete do vesničky Ta’Qali s ukázkou výroby tradičních maltských výrobků zahrnujících hrnce, sklo a stříbro. Volný čas k nákupům za výhodné ceny. Výlet pokračuje v zahradách San Anton, nacházejících se ve vesnici Attard. Tyto zahrady obklopují Palác velmistra, který byl postaven v roce 1628 a nyní je rezidencí prezidenta Malty. Na závěr se přesunete do městečka Balzan, kde žila známá česká herečka Adina Mandlová v letech 1967-1981. Odjezd zpět do hotelu. Individuální volno. Večeře v hotelu a nocleh.

8. den
Snídaně. Transfer z hotelu na letiště. Odlet pravidelnou linkou Air Malta do Prahy. Přílet do Prahy.

Poznámka
Pořadí jednotlivých dnů může být měněno dle sitace na ostrově Malta a ročního období. První a poslední den závisí na letových časech, které letecké společnosti upravují během sezóny.

Poznávací zájezdy
V srdci Středozemního moře leží skupina ostrovů plná nečekaných pokladů, které Vás zvou na fascinující cestu časem do minulosti. Na maltézských ostrovech je historie tak živá, jako nikde jinde, a to v harmonickém spojení se životní vitalitou oblasti Středozemního moře, která zaručuje všechny radosti dovolené.
Lidé na Maltě milují změnu. A v tomto se nedá předstihnout dovolená na Maltě. Kdekoliv se na ostrově nacházíte, tam všude můžete prožívat Vaši dovolenou aktivně nebo relaxovat, prostě tak, jak si chcete užít. Pokaždé naleznete v blízkosti archeologické a umělecko-historické poklady ostrova, pláž, kavárnu, nákupní možnosti. Malta je dovolená á la carte. Rozhodnete se spontánně, na co máte chuť. I na okružní plavbě můžete poznat atrakce, které ostrovy nabízí. Máte-li více času, můžete denně využít nově vznikající možnosti zábavy. Bez ohledu na roční dobu, v které se rozhodnete Maltu navštívit - oddech, slunce, nejčistější voda Středozemního moře a srdečné přivítání - to vše je vždy zárukou. Zajímáte li se o sport, nabízí ostrovy zkušenému sportovci přesně tolik, jako zvědavému začátečníkovi. Ale co stojí nad tím vším, je historické a kulturně-historické bohatství ostrovů. Maltézské ostrovy byly již popsané jako jediný veliký skanzen. Každé město, každá vesnice, každý kousek země dýchá dějinami.
Počasí - Malta
Průměrné měsíční teploty a srážky pro oblast Malta, Poznávací zájezdy
Malta - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálními jazyky jsou maltština a také angličtina, více než polovina obyvatelstva hovoří rovněž italsky. Malta je vícejazyčná země, proto jsou televizní i rozhlasové vysílání a tisk jak v maltštině, tak angličtině. Většina internetových stránek je psaná v angličtině.

Měna

Na Maltě platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné.

Časový rozdíl

Na Maltě odpovídá středoevropskému času i v období letního času.

Elektrické napětí

220 V

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt. Bezcelně lze na Maltu dovézt: 200 ks cigaret nebo 100 ks cigaret o váze 3 g na jeden kus, nebo 50 doutníků nebo 250 g tabáku, 1 litr alkoholických nápojů s obsahem 22 % alkoholu nebo 2 litry likérů nebo šumivého vína s obsahem alkoholu nepřesahujícím 22 % nebo 2 litry lehkých vín, 60 g parfémů, 250 ml toaletní vody, 500 g kávy, 200 g kávového extraktu, 100 g čaje.

Další užitečné informace

policie – 112
první pomoc – 196
hasiči – 199

Zastoupení ČR na Maltě

Honorární konzulát České republiky na Maltě
Honorary Consulate of the Czech Republic Pjazza Celsi 2, Naxxar NXR 03
Telefon 00356/21/413893
Fax 00356/21/414120
consulate@czech-malta.com
Web: www.czech-malta.com