(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Uvidíme exotikou vonící místa, poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch i přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské osady.

Rychlý přehled
  • 10denní poznávací zájezd
Trasa
  • Casablanca • Rabat • Meknés • Volubilis • Fés • Atlas • Erfoudu • Ouarzazate • Marakéš

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10denní poznávací zájezd

1. den
Odlet z Prahy, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2. den
Snídaně. Casablanca – prohlídka monumentální mešity Hasana II. postavené s využitím nejmodernějších technologií a bohatě vyzdobené v tradičním stylu. Náměstí Mohameda V. s výstavnými budovami z počátku 20. st.oletí. Hlavní město Rabat – zastávka před královským palácem, romantický Chellah s římskými vykopávkami a středověkou svatyní, královské mauzoleum a Hasanova věž, kasba Ouidaias aj. Přejezd do Meknés. Nocleh.

3. den
Snídaně. Vykopávky města Volubilis s nádhernými římskými mozaikami. Poutní město Moulay Idriss, Mekka chudých, mauzoleum Moulaye Idrisse. Královské město Meknés – památky na rozporuplného sultána 17. století Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné královské dynastie (UNESCO), majestátní brána Bab Mansour, náměstí El Hedime s tržnicí, medina. Nocleh.

4. den
Snídaně. Královské město Fés, duchovní a umělecké centrum Maroka – bronzová brána královského paláce. Bab Jeloud – nejkrásnější brána do mediny, medresa, mešita Karaouine s jednou z nejstarších univerzit na světě, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II. Súky, činírny a barvírny kůží, tkalci, cizeléři, keramika. Nocleh.

5. den
Snídaně. Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu. NP Ifrane – vycházka mezi cedrovými velikány, pozorování makaků. Wádí Ziz – soutěska u tunelu Legionářů, přehrada u Er-Rachidie, oázy s palmovými háji. Nocleh.

6. den
Snídaně. Fakultativně výlet terénními auty na Saharu k největší písečné duně Erg Chebbi – východ slunce na poušti, oáza Merzouga. Odjezd z Erfoudu podél vádí Rheris, oáza Tinerhir. Odpoledne příjezd do kaňonu Todra, soutěsky s 300 metrů vysokými vápencovými stěnami. Nocleh.

7. den
Snídaně. Soutěsky Dadés – pestrá krajina s neobvyklými skalními útvary, horské vesnice a kaňony. Údolím řeky Dadés do města růží Kelaa M´Gouna, kasby, výhledy na Vysoký Atlas a saharské horské hřebeny. Zastávka u oázy Skoura, příjezd do Ouarzazate, nocleh.

8. den
Snídaně. Marocký „Hollywood“ město Ouarzazate – prohlídka filmových ateliétů. Opevněná velmi zajímavá hliněná vesnice – Ksar Ait Benhadou (UNESCO), která svou fotogeničností přitahuje filmaře i fotografy. Přejezd přes sedlo Tizi-N-Tichka 2 260 m do Marrakéše. Nocleh.

9. den
Snídaně. Marrákeš – středověká mešita Koutoubia, palác La Bahia v andaluském stylu, hrobka sultána Ahmeda al Mansúra z dynastie Saadienů, súky v medině, nezapomenutelný večerní mumraj na náměstí Jemaa El Fna. Nocleh.

10. den
Snídaně. Přejezd na letiště a odlet do Prahy.

Poznávací zájezdy
Maroko - LastMinute
Ceny za osobu