(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí
STĚHUJEME SE!!! - naši pobočku v Chomutově naleznete od 1. 8. 2023 na nové adrese: Puchmayerova 133, Chomutov

Adventní Rothenburg Ob Der Tauber

Německo, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 1denní zájezd
  • Vánoční muzeum
Poloha

Ubytování a rozmistění osob

Sedadlo

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Poptat

Zvolený zájezd nelze on-line nacenit a rezervovat.

Zanechte nám kontakt a naše operátorky Vás budou kontaktovat a pomohou Vám s rezervací či výběrem jiného zájezdu dle Vašich představ.
Jméno *
Příjmení *
Zájezd *
Email *
Telefon
Termín od
Termín do
Poznámka

Popis hotelu

1. den
Ranní odjezd z ČR. Dopolední prohlídka kouzelného městečka Rothenburg ob der Tauber. Procházka po středověkých městských hradbách, na nichž si vychutnáte pohádkové výhledy na město Vás přenesou do jiného světa. Při procházce městem také uvidíte gotický kostel sv. Jakuba nebo radnici s místní raritou – tzv. nálevnou, kde se v okénku objevuje figura radního Nusche, který dle legendy svým pijáckým výkonem osvobodil město před katolickými vojsky. V typických rothenburských uličkách, plné zvědavých turistů se zastavil čas a všude na vás dýchá místní pohodová atmosféra. Adventní atmosféru si můžete vychutnat na vánočních trzích, které se konají na Marktplatz. Ochutnat zde můžete svařené víno či tradiční bavorské speciality – sladké sněhové koule. Trhy pokračují i do okolních křivolakých uliček s historickými domky, které jsou bohatě nazdobeny a osvíceny.
Určitě nezapomeňte navštívit největší a nejrozsáhlejší vánoční muzeum v Evropě, které se věnuje historii vánočního stromečku, krušnohorským vánočním svícnům a pyramidám, nechybí ani kolekce adventních kalendářů. Součástí muzea je také velkolepý vánoční obchod Käthe Wohlfahrt, který je specialistou na tradiční německé vánoční výrobky. Vaši pozornost přitáhne i vánoční vůz plný dárků, který stojí před obchodem.
V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Poznávací zájezdy