(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Cibulový festival ve Výmaru a nezapomenutelný Erfurt

Německo, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Poznáte Výmar - město velkých jmen německé literatury s odkazem Goetha a Schillera. Ve Výmaru bude právě Cibulový festival se spoustou jídel s cibulí a veselou muzikou.

Rychlý přehled
  • 2denní zájezd s denním přejezdem
Trasa
  • Výmar
  • Erfurt

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
2denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Přejezd do Durynska. Návštěva Výmaru, kde naleznete mnoho pamětihodností (zámky, paláce, kostely). Symbolem města se stal pomník J.W. Goetha a F. Schillera pře Městským divadlem. Zámek spolu s Goethovým domem, knihovnou vévodkyně či domem Schillera a dalšími je zapsán na Seznamu kulturního dědictví UNESCO jako „klasický Výmar“. Návštěva legendárního cibulového trhu – veselý festival cibule se spoustou gastronomických zážitků, cibulové delikatesy - polévky, dorty, pálenky, ale také typické durynské klobásy a hudba. Nocleh.

2. den
Snídaně. Hlavní město spolkové země Svobodný stát Durynsko - Erfurt, historické centrum, katedrála, náměstí Fischmarkt s novogotickou radnicí, měšťanské renesanční domy, Haus zum Roten Ochsen. Symbol města - Krämerbrücke - 79 metrů dlouhý kamenný most s hrázděnými domy po obou stranách, z nichž jsou dnes malé obchody s výrobky umělců a řemeslníků, náměstí Benediktsplatz a Wenigemarkt, augustiniánský klášter Martina Luthera. Návštěva zahrad Egaparku ležících a ploše více než 1.500 metrů2, tématické parčíky, jezírka a výstava podzimních plodin. Návrat ve večerních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
60 EUR.

Poznávací zájezdy